Skocz do zawartości

Stalowe felgi do Fiesty.


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

próbuję się dowiedzieć, czy sprzedawca nie wprowadza mnie w błąd mówiąc, że felgi stalowe do Fiesty sprzed faceliftingu nie pasują do tej po lifcie. Jak to sprawdzić? Zapytać o wymiary nowych felg i porównać ze "starymi"? Niby komplet 15" stalowych felg z oponami zimowymi i kołpakami ( 500zł ) oraz śrubami ( 150zł ) kosztuje 3 tys.zł. Dla mnie mogą być po 2460 zł/ komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedzialem sie tyle, że nowa fiesta ma koła 195/55/15, a stara ma 195/50/15. obie mają felgi 15x6 - reszty parametrów nie mam.

z tego co wiem opony 195/55 są droższe dużo od 195/50 - wiem bo kupowalem obie jednoczesnie (do ibizy i fiesty) i różnica cenowa byla dosc duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dowiedzialem sie tyle, że nowa fiesta ma koła 195/55/15, a stara ma 195/50/15. obie mają felgi 15x6

> - reszty parametrów nie mam.

> z tego co wiem opony 195/55 są droższe dużo od 195/50 - wiem bo kupowalem obie jednoczesnie (do

> ibizy i fiesty) i różnica cenowa byla dosc duża.

Jestem laikiem w tym temacie dlatego pytam. Nie muszę jeździć na 15" kołach- mogą być 14" ( 15" będą alusy na lato ), ale żeby pasowały do Nowego Fiesty. Słyszałem, że są o wiele tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK-jednak felgi pasują od Fiesty sprzed liftingu- pani się pomyliła... Felgi i opony kupowałeś w salonie, czy w innym miejscu? Kupię 14"- masz jakiś namiar na 4 felgi z oponami zimowymi do Fiesty? Gdzie kupię nakrętki do niej, bo chcą 150zł/komplet?

Możesz podać rozmiar opon zimowych, jakie pasują na felgi 14"? To mają być: 175/65 R14?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK-jednak felgi pasują od Fiesty sprzed liftingu- pani się pomyliła... Felgi i opony kupowałeś w

> salonie, czy w innym miejscu? Kupię 14"- masz jakiś namiar na 4 felgi z oponami zimowymi do

> Fiesty? Gdzie kupię nakrętki do niej, bo chcą 150zł/komplet?

> Możesz podać rozmiar opon zimowych, jakie pasują na felgi 14"? To mają być: 175/65 R14?

Jak odbiór samochodu masz na marzec/kwiecień warto rozważyć zakup zimówek za rok.

Ktoś chyba podawał rozmiary felg i opon z homologacji na motokąciku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak odbiór samochodu masz na marzec/kwiecień warto rozważyć zakup zimówek za rok.

> Ktoś chyba podawał rozmiary felg i opon z homologacji na motokąciku.

Rozumiem, ale teraz mogę je wrzucić w kredyt z samochodem, czyli tani kredyt. Za rok musiałbym wyskoczyć z 1 tys.zł. Ale faktycznie masz rację- opony będą już trochę leżały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, ale teraz mogę je wrzucić w kredyt z samochodem, czyli tani kredyt. Za rok musiałbym

> wyskoczyć z 1 tys.zł. Ale faktycznie masz rację- opony będą już trochę leżały.

Moim zdaniem szkoda kupować opony po to by rok leżały - jak odbierasz w kwietniu, to kupisz sobie świeże późnym latem przyszłego roku, dzięki czemu będziesz miał po pierwsze świeże (w perspektywie kilku lat zawsze będziesz miał oponę jakby nie było o rok młodszą), po drugie zimówki poza sezonem są tańsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> próbuję się dowiedzieć, ... <

Witam,

Na ogólnym kąciku podałem Ci rozmiary felg podane w homologacji. Wystarczy teraz "odpalić" kalkulator felg (zwróć szczególną uwagę na ET) i dobrać odpowiedni rozmiar na jakim chcesz się poruszać.

Zwróć uwagę na rozmiar 6Jx14H ET41. Takie felgi kupisz w dobrym stanie do 250 zł za komplet (używane oczywiście). Komplet nowych opon Dębica Frigo 2 to wydatek 600 zł, nakrętki kupisz w e-sklepie Forda za 2,7 zł/szt. Czyli cały koszt kół zimowych to wydatek do 900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.