Skocz do zawartości

Przeglądy instalacji po gwarancji


paszczak

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżakiem w świecie LPG i w związku z tym mam pytanie - właśnie skończyła mi się gwarancja na instalację i proszę o poradę, jakie czynności eksploatacyjne i jak często muszę robić.

Do tej pory przeglądy gwarancyjne robiłem co 10 tys. km (był to warunek utrzymania gwarancji), obejmowały one wymianę filtrów gazu, sprawdzenie szczelności, analizę spalin. Taki przegląd kosztował 100 zł. Czy te filtry da się wymienić samodzielnie?

Silnik Renault 1.6 16V, instalacja jest na centrali ESGI, listwa Valtek. Do tej pory nie było z nią problemów. Spalanie 8-10 litrów gazu na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem świeżakiem w świecie LPG i w związku z tym mam pytanie - właśnie skończyła mi się gwarancja

> na instalację i proszę o poradę, jakie czynności eksploatacyjne i jak często muszę robić.

> Do tej pory przeglądy gwarancyjne robiłem co 10 tys. km (był to warunek utrzymania gwarancji),

> obejmowały one wymianę filtrów gazu, sprawdzenie szczelności, analizę spalin. Taki przegląd

> kosztował 100 zł. Czy te filtry da się wymienić samodzielnie?

> Silnik Renault 1.6 16V, instalacja jest na centrali ESGI, listwa Valtek. Do tej pory nie było z nią

> problemów. Spalanie 8-10 litrów gazu na 100 km.

da sięwymienic samodzielnie filtry - koszt 30zł.

sprawdzenie instaalcji - pedzelek i płyn do mycia naczyn z woda i sprawdzasz czy sa gdzies niesszczelnosci.

Dam Ci dobra radę zmien listwę Valtek na REG FAST za 150zł. Poniewaz Valtek traci parametry juz po 10 tys km...,

generalnie to nie dygaj. roboty na 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dam Ci dobra radę zmien listwę Valtek na REG FAST za 150zł. Poniewaz Valtek traci parametry juz po

> 10 tys km...,

Z takich ciekwaostek, to ostatnio sprawdzałem skoki tłoczka na żółtych Valtekach, w których jakieś 30 kkm temu zmieniałem tłoczki. Lekko się zdziwiłem, bo wszystkie sekcje miały równo po 0,42 mm, a ustawiałem je wtedy na 0,4. Pierwsze tłoczki miały też gdzieś po 30 kkm rozjazdy na 0,6-0,8 mm w zależności od sekcji.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że te wtryski precyzyjne i tak nie są za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dam Ci dobra radę zmien listwę Valtek na REG FAST za 150zł. Poniewaz Valtek traci parametry juz po

> 10 tys km...,

W takim razie wygląda na to, że trafiłem na dobry egzemplarz - ma już prawie 40 tys. km i (odpukać) żadnych problemów.

Co do wymiany filtrów - gdzie ich szukać? Co ile trzeba wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie wygląda na to, że trafiłem na dobry egzemplarz - ma już prawie 40 tys. km i (odpukać)

> żadnych problemów.

jak wyjechały z fabryki to moga juz nie trzymac parametrów...

po drugie zalezy od stylu jazdy- Na L moga robic i 80 tys km bo auta chodzi cały dzień.

> Co do wymiany filtrów - gdzie ich szukać? Co ile trzeba wymieniać?

allegro, lokalny sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie wygląda na to, że trafiłem na dobry egzemplarz - ma już prawie 40 tys. km i (odpukać)

> żadnych problemów.

> Co do wymiany filtrów - gdzie ich szukać? Co ile trzeba wymieniać?

Co 10 000km, chociaż ja ostatni raz zmieniałem po 15 tysiącach i było wszystko w porządku. Zależy jaki gaz jest na stacji której tankujesz. No i pewnie masz filtr fazy ciekłej i lotnej. Piszę ponieważ jak dla siebie szukałem za 1 razem filtrów to wszyscy robili oczy na pytanie o filtr fazy ciekłej, aż trafiłem na to

wychodzi taniej z przesyłką niż u lokalnego gaziarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.