Skocz do zawartości

Nie ten znaczek... czy coś wiecej ???


lessero

Rekomendowane odpowiedzi

Z "koreańczyków" się śmiano.

Tak jak wczesniej z japończyków.

Z japońskich samochodów już się nikt nie smieje.

Z koreańskich niedawno przestano, odkąd ich myśl techniczną zamknięto w mozliwym do przełknięcia na starym kontynencie nadwoziu, nakreślonym ręką niemieckiego projektanta...

Teraz czas na motocykle.

Suzuki SV kazdy pamieta.

285545003-sv1.jpg

W wydaniu koreańskim wygląda tak:

7S1pN7YWJW_t1338648493_00.jpg

Podobieństwa łudzace.

hyosung-650-comet-suzuki-sv-650-2004-02-585.jpg

A tak zacząłem temat bo ostatnio zawiesiłem oko na czymś takim...

13482292739600_E.jpg

Klasa 650 kanapowiec - ale... dynamiczny silnik, dwie tarcze (pół) pływające - których w klasie 650 prózno szukać, USD spineyes.gif

13482292739600_D.jpg

http://www.hyosung.com.pl/motocykle

Tak jak z 5 lat temu zostałem przyjemnie zaskoczony samochodami koreanśkimi ich to powoli zaczynam dopuszczać myśl...

ze jak SV ka mi się zestarzeje, to może nie gladius, a.... herezje grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Tylko ta kolosalna utrata wartości i fakt, że moto praktycznie jest nieodsprzedawalne... clown.gif

Ale kampania medialna z wolna ruszyła z jakiś czas temu, powoli oswajając nas nas z obecnością koreańczyków.

Jeszcze parę lat - i bedą nas oficjalnie przez TV nakłaniać do kupna... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale kampania medialna z wolna ruszyła z jakiś czas temu, powoli oswajając nas nas z obecnością

> koreańczyków.

> Jeszcze parę lat - i bedą nas oficjalnie przez TV nakłaniać do kupna...

Jakiś czas temu? Przecież już kilka lat temu był nawet puchar GT650 w Poznaniu i na niewiele to się zdało.

O ile samochód i skuter może być po prostu wozidłem z pkt A do B i może być made in China, to w motocyklach zawarta jest pewna filozofia... Jeśli Korea będzie produkowała dobre motocykle przez kolejne 50 lat to faktycznie może dadzą radę zawładnąć rynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z "koreańczyków" się śmiano.

> Tak jak wczesniej z japończyków.

> Z japońskich samochodów już się nikt nie smieje.

> Z koreańskich niedawno przestano, odkąd ich myśl techniczną zamknięto w mozliwym do przełknięcia na

> starym kontynencie nadwoziu, nakreślonym ręką niemieckiego projektanta...

> Teraz czas na motocykle.

> Suzuki SV kazdy pamieta.

GT comet 650 jest w lini prostej od SV i niestety (szczególnie Andy 7 bedzie załamany zlosnik.gif) był juz bez ABSu w serii. poprzednik comet 600 miał go w standardzie ok.gif Silniki były identyczne choc każda firma robiła je sama wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silniki były identyczne choc każda firma robiła je sama...

No właśnie, ponoć w fabryce Hyosunga są obecnie klepane silniki dla DL 650.

Z informacji wygrzebanych w necie wynika, że firmy mają ze soba styczność już od lat 70, 80.

Na śląsku nawet dużo tego w okolicy. Jak się nie pozamykaja po zimie 270751858-jezyk.gif , to bede miał znowu powód do włóczenia się po okolicach i nerwowaniu sprzedawców głupimi pytaniami... zlosnik.gif

Ale ten licznik w GV jest tragiczny... jak żywcem z taniej kuchni wyjęty sick.gif Wyciepać i rowerowy założyć - będzie o niebo lepiej zlosnik.gif

Ogólnie dużo plastiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już to kiedyś pisałem .Moto przyśpiesza fajnie , biegi wchodzą okropnie ( to nie to co skrzynia suzuki) .Części tylko na zamówienie , do tego nie ma zamienników (np słynna padająca pompa wody w Hyosungach- tylko na zamówienie a i cena nie mała, z tego co pamiętam oczekiwanie ok 1 miesiąca i koszt ponad 600zł ) .Ogólnie słabe wykonanie -pomimo 2 tarcz z przodu motocykl hamuje o wiele gorzej niż 1 tarcza w gs500e .

Plusy tego motocykla to wygląd, nowinki techniczne typu up side down ,mocna V-ka no i cena "przy zakupie". Ja zdecydowanie wolał bym starszego japońca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już to kiedyś pisałem... [ciach]

Dzieki za naświetlenie sprawy. Dzisiaj kumpel z roboty też coś wspominał o niekompatybilności elementów z suzuki, długim czasem oczekiwania na części i możliwością większych jajców, jak importer jednak pozbiera zabawki i wróci z tym do domu zlosnik.gif

A zaplecze serwisowe to dosyć ważna rzecz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze Cie zasmucic, juz 10 lat temu te sprzety nie zrobily na zachodzie furory, dzis tez jej nie robia, nie mam nikogo znajomego kto by tym jezdzil, na ulicach predzej zobaczysz cos ze stajni MV niz koree - jest jak by to powiedziec - bardziej elitarny biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.