Skocz do zawartości

kluczyki pomocy!!


Darczi

Rekomendowane odpowiedzi

odmówily posłuszenstwa, tak nagle, naciskam i sie auto nie otwiera...alarmu brak, tylko sterowanie centralnego z kluczyków. Mam dwa i oba nagle przestały działac, ale gdy nacisne guzik od centralengo w środku auta to centralny sie zamyka confused.gifconfused.gif

ma ktos jakies pomysły?

pacjent to Laguna 1 1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odmówily posłuszenstwa, tak nagle, naciskam i sie auto nie otwiera...alarmu brak, tylko sterowanie

> centralnego z kluczyków. Mam dwa i oba nagle przestały działac, ale gdy nacisne guzik od

> centralengo w środku auta to centralny sie zamyka

> ma ktos jakies pomysły?

> pacjent to Laguna 1 1999

Rozprogramowały się albo padła jakas centralka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odmówily posłuszenstwa, tak nagle, naciskam i sie auto nie otwiera...alarmu brak, tylko sterowanie

> centralnego z kluczyków. Mam dwa i oba nagle przestały działac, ale gdy nacisne guzik od

> centralengo w środku auta to centralny sie zamyka

> ma ktos jakies pomysły?

> pacjent to Laguna 1 1999

Może najpierw wymień baterię w kluczyku.

Później sprawdź bezpieczniki w aucie.

Jeśli nadal nic, to moduł UCH wymagana ponownego zaprogramowania kluczyków - nie ma natomiast potrzeby ponownego programowania immo - bo jak mówisz odpalasz auto bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może najpierw wymień baterię w kluczyku.

są wymienione, myślisz że tego pierwszego nie zrobilem? zlosnik.gif

> Później sprawdź bezpieczniki w aucie.

dobre ok.gif

> Jeśli nadal nic, to moduł UCH wymagana ponownego zaprogramowania kluczyków - nie ma natomiast

> potrzeby ponownego programowania immo - bo jak mówisz odpalasz auto bezproblemowo.

ale co tak nagle by sie te UCH wyjsrało? działało i ni stad jebut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odmówily posłuszenstwa, tak nagle, naciskam i sie auto nie otwiera...alarmu brak, tylko sterowanie

> centralnego z kluczyków. Mam dwa i oba nagle przestały działac, ale gdy nacisne guzik od

> centralengo w środku auta to centralny sie zamyka

> ma ktos jakies pomysły?

> pacjent to Laguna 1 1999

Opisywane objawy pasują do uszkodzenia odbiornika sygnału kluczyków, który znajduje się w lampce podsufitowej. Też miałem coś takiego. Guzik centralnego jest od tego niezależny, więc działa, ale z kluczyka jak widać nie.

Są dwa typy tego odbiornika: podczerwień lub radiowy. zobacz co masz i poszukaj podobnego na allegro. Jakby była to podczerwień, to zresztą mam w piwnicy omyłkowo kupiony smile.gif Powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opisywane objawy pasują do uszkodzenia odbiornika sygnału kluczyków, który znajduje się w lampce

> podsufitowej. Też miałem coś takiego. Guzik centralnego jest od tego niezależny, więc działa,

> ale z kluczyka jak widać nie.

> Są dwa typy tego odbiornika: podczerwień lub radiowy. zobacz co masz i poszukaj podobnego na

> allegro. Jakby była to podczerwień, to zresztą mam w piwnicy omyłkowo kupiony Powinien

> działać.

mam diode w kluczyku wiec jest to odbiornik radiowy z tego co pisze w necie...dzieki za wskazówki, poszukam na allegro.

A czy jak juz kupie ten odbiornik to trzeba go jakos programowac na nowo pod kluczyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam diode w kluczyku wiec jest to odbiornik radiowy z tego co pisze w necie...dzieki za wskazówki,

> poszukam na allegro.

> A czy jak juz kupie ten odbiornik to trzeba go jakos programowac na nowo pod kluczyki?

Mojego nie trzeba było. To zdaje się jest sam odbiornik, a dekodowanie jest już robione w centralce. Najprościej sprawdzić ten element wyciagając na chwilę z innej laguny. Ja tak wyciągnąłem od szwagra smile.gif i po chwili wiedzialem, że tylko ta mała płytka jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mojego nie trzeba było. To zdaje się jest sam odbiornik, a dekodowanie jest już robione w

> centralce. Najprościej sprawdzić ten element wyciagając na chwilę z innej laguny. Ja tak

> wyciągnąłem od szwagra i po chwili wiedzialem, że tylko ta mała płytka jest do wymiany.

ja niestety nie mam znajomego z drugą laguną tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo z tym, że: 1) najpierw 1 kluczyk przestał otwierać (odpalanie bez problemu, immo działa), wymiana baterii oczywiście nic nie dała 2) kluczyk odłożyłem na szafkę i jeździłem tylko z 2 kluczem a z tamtym 1 miałem podjechać "w wolnej chwili" do speców od kodowania 3) po 3. miesiącach po prostu przestał działać 2 kluczyk, no ale coś mnie tknęło o spróbowałem otworzyć tym 1... i działał smile.gif Miesiąc temu znowu przestał działać ten jedyny działający i tym razem muszę znaleźć tę "wolną chwilę", żeby się tym tematem w końcu zająć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem tak samo z tym, że: 1) najpierw 1 kluczyk przestał otwierać (odpalanie bez problemu, immo

> działa), wymiana baterii oczywiście nic nie dała 2) kluczyk odłożyłem na szafkę i jeździłem

> tylko z 2 kluczem a z tamtym 1 miałem podjechać "w wolnej chwili" do speców od kodowania 3) po

> 3. miesiącach po prostu przestał działać 2 kluczyk, no ale coś mnie tknęło o spróbowałem

> otworzyć tym 1... i działał Miesiąc temu znowu przestał działać ten jedyny działający i tym

> razem muszę znaleźć tę "wolną chwilę", żeby się tym tematem w końcu zająć

u mnie niestety oba nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.