Skocz do zawartości

Astra F 16v 1,6 benzyna/gaz uszczelka pod klawiaturą


pawlogen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Proszę o pomoc , cieknie mi uszczelka pod klawiaturą , była już wymieniana 4 razy w tym roku i dalej to samo , dawano nawet jakiś super "atomowy" silikon który miał sprawę rozwiązać .

Niestety po kilku tyg. znowu to samo podobno odma w porządku angryfire.gif

Inny mechanik mówił o wyrównaniu pokrywy już nie wiem co robić , może macie jakieś propozycje

panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno odma w porządku

"Podobno" to jest życie na Marsie wink.gif

Nie oddawaj do mechaników, sam rozbierz i zrób. Nie dawaj silikonu, choćby jak najbardziej atomowego, tylko przygotuj sobie jeden z uszczelniaczy opisanych tu: KLIK (post zielika).

Zdejmij odmę, przepchnij przez nią szmatę na drucie. Pokrywę i głowicę dokładnie wyczyść z resztek starej uszczelki, silikonu i wszelkiego przyklejonego syfu. Porządnie odtłuść. Zapodaj uszczelniacz i uszczelkę. Przykręć pokrywę równomiernie zaczynając od środkowych śrub, kończąc na zewnętrznych. Nie urwij gwintów. Jeśli jednak urwanie się przydarzy - zastosuj o 5mm dłuższe śruby.

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, lelek.

A już myślałem, że odleciałeś do Afryki na zimę wink.gif.

Niedawno grzebałem w jednej Omedze i odma była tam tak zabita, że dopiero wiertłem i palnikiem dałem radę ją udrożnić. Silnik oczywiście wyglądał jakby był zanurzony w oleju wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A już myślałem, że odleciałeś do Afryki na zimę .

Jestem, tylko czasu jakby mniej... wink.gif

> odma była tam tak zabita, że dopiero wiertłem i palnikiem dałem radę ją udrożnić

Nie korciło Cię pomalować na zielono, wyrzucić w krzaki i zapodać nową? grinser006.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie korciło Cię pomalować na zielono, wyrzucić w krzaki i zapodać nową?

Krzaków akurat nie było w pobliżu wink.gif, a i z wierzchu ładnie wyglądała, to co będę kupował kawałek rury z kołnierzem?

Recyklinguję wszystko co się da skromny.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pociągnąłem uszczelniaczem erlinga

waytogo.gif Mam nadzieję, że wyczyściłeś porządnie i odtłuściłeś.

> było w nich sporo masełka

A mówiłem, że "podobno" to jest życie na Marsie grinser006.gif

> czy te rurki lecą do misy olejowej ?

Niestety, idą do dolotu. Ekologia, pies ją mać... wink.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.