Skocz do zawartości

JTD 105 jedzie jak maluch :/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Auto jak do tej pory spisywało się całkiem nieźle, dlatego tak dawno mnie tu nie było. Jednak jak to zawsze bywa po dobrych czasach przychodzą te złe wink.gif Otóż mam wrażenie że turbinka odmówiła posłuszeństwa. Załączam logi z FES'a i liczę na pomoc i jakieś wskazówki.

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Auto jak do tej pory spisywało się całkiem nieźle, dlatego tak dawno mnie tu nie było. Jednak jak

> to zawsze bywa po dobrych czasach przychodzą te złe Otóż mam wrażenie że turbinka odmówiła

> posłuszeństwa. Załączam logi z FES'a i liczę na pomoc i jakieś wskazówki.

> z góry dziękuję

mata z wygłuszenia maski przysłania ci wlot powietrza, odepnij go i sie przejedz autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mata z wygłuszenia maski przysłania ci wlot powietrza

To może być dobry trop , zważywszy na odczyty z czujnika - pamiętam jeden taki archiwalny przypadek z czasów jak jeszcze nawet Euroskan był nieznany wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> mata z wygłuszenia maski przysłania ci wlot powietrza, odepnij go i sie przejedz autem.

Sorka że dopiero teraz odpisuje ale miałem ciężki okres, w dodatku dopiero w ostatni piątek przetestowałem auto. W dalszym ciągu nie dowierzam jak wywnioskowałeś że to mata :D okazało się że nie było korka trzymającego matę nad wlotem co spowodowało jego całkowite przysłonięcie, chyba bym na to w życiu nie wpadł wink.gif więc dziękuję bardzo za pomoc piwo.gif Autko hula prawie jak nowe wink.gif Choć mam jeszcze problem z wolnymi obrotami. Czasem spadają zamiast do 850 to do ok. 800 i albo po paru sekundach wskoczą na 850 albo trzeba dać ciut gazu by wróciły do poprawnej wartości. Co prawda nie przeszkadza mi to ale trochę irytuje. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Macie jakiś pomysł czemu wolne spadają za nisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorka że dopiero teraz odpisuje ale miałem ciężki okres, w dodatku dopiero w ostatni piątek

> przetestowałem auto. W dalszym ciągu nie dowierzam jak wywnioskowałeś że to mata :D okazało

> się że nie było korka trzymającego matę nad wlotem co spowodowało jego całkowite

> przysłonięcie, chyba bym na to w życiu nie wpadł więc dziękuję bardzo za pomoc Autko hula

> prawie jak nowe Choć mam jeszcze problem z wolnymi obrotami. Czasem spadają zamiast do 850 to

> do ok. 800 i albo po paru sekundach wskoczą na 850 albo trzeba dać ciut gazu by wróciły do

> poprawnej wartości. Co prawda nie przeszkadza mi to ale trochę irytuje. Jeszcze raz dzięki za

> pomoc. Macie jakiś pomysł czemu wolne spadają za nisko?

regulator cisnienia paliwa, egr moze wariuje (?!) albo cos obciaza silnik (alternator/klima ?), moze wtryskiwacze leja? duzo mozliwosci - musialbys sprawdzac i szukac.

co do maty to poprostu problem byl juz przerabiany 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> regulator cisnienia paliwa, egr moze wariuje (?!) albo cos obciaza silnik (alternator/klima ?),

> moze wtryskiwacze leja? duzo mozliwosci - musialbys sprawdzac i szukac.

> co do maty to poprostu problem byl juz przerabiany

Egr oczywiście zaślepiony. Ciężka sprawa z tym sprawdzaniem w szczególności gdy tak zimno na dworze. Chyba najlepiej poczekać aż się coś zepsuje permanentnie i będzie wiadomo, a oprócz tego autko chodzi jak złoto smile.gif

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.