Skocz do zawartości

punto 1 1.2 1996r, problem z wysokimi obrotami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, problem spowrotem powrocił jadac autem po autostradzie nie chciał jechać szybciej jak setkę po czym zaczął kichać szarpać i obroty pomalu spadaly zjechalem na pobocze pare razy mu przygazowalem i bez obciażenia wchodzil normalnie jak chcialem ruszyc nie było szans dojechalem do domu z predkością 30km/h więcej nie chcial isć, podczas pracy silnika zdejmowalem przeody z cewek i na drugiej cewce iskra przeskoczyla na obudowe i cewka padla podmienilem cewkę odpaliłem auto i myslalem ze to byl powód wyjechalem na drogę auto dalej muliło wrocilem z powrotem zdjełem filtr powietrza dodałem ręcznie gazu i silnik gaśnie więc wlalem od góry paliwo ze strzykawki auto normalnie wskoczyło na obroty zauważyłem że wtryskiwacz podaje paliwo z pęcherzykami powitrza czyżby to byla wina pompy paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie.

A więc tak, obejrzałem wszystko i nie wiem juz o co chodzi, sprawdziłem cisnienie na pompie i bezposrednio na wyjsciu z pompy pod siedzeniem jest ponad 1 bar, a już przy samym monowtrysku gdzieś około 0.5 bara i jak przekrece kluczyk to pompa przez moment podaje ciśnienie a potem sie rozłancza i spada do zera, filtr paliwa wymieniony, auto zapala od kopa wchodzi ładnie na obroty mogę go gazować i nic sie nie ksztusi odciecie jest przy 6500tyś/obrot silnik zaczyna wtedy przerywać , ale jak ruszę to nie mogę sie nim rozpedzić brak mu mocy i zaczyna kulec wtedy nawet na biegu jałowym już sie normalnie nie wkreca po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znowu jest jakby wszystko ok dopuki nie rusze sytuacja sie powtarza. chce sie jeszcze upewnic was przed zakupem tej pompy poniewaz już wymienilem świece przewody cewki, filtry wszystko co mogło praktycznie byc z tym zwiazane jeszcze został czujnik polożenia walu ale on jakby byl uwalony to auto nie odpalilo by wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A map sensor sprawdzony?

> Jeżeli masz możliwość podłącz samochód pod kompa diagnostycznego i sprawdź sygnały z czujników.

> Jak czuje się filtr paliwa - kiedy był wymieniany?

filtr paliwa wymieniony, tydzień temu nówelas, jak sprawdzić ten map sensor, nie mam możliwości podpięcia pod kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba moc silnika na pewno. Map sensor służy do pomiaru ciśnienia w kolektorze dolotowym. Na podstawie tegoż ciśnienia ECU 'wie' jakie jest aktualne obciążenie silnika i dobiera właściwy czas wtrysku paliwa (albo odcina zupełnie jeśli ciśnienie sugeruje hamowanie silnikiem). Komputer nie wiedząc jakie jest prawdziwe ciśnienie - nie przestawia odpowiednio do tego kąta wtrysku i podaje złą dawkę paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słaba moc silnika na pewno. Map sensor służy do pomiaru ciśnienia w kolektorze dolotowym. Na

> podstawie tegoż ciśnienia ECU 'wie' jakie jest aktualne obciążenie silnika i dobiera właściwy

> czas wtrysku paliwa (albo odcina zupełnie jeśli ciśnienie sugeruje hamowanie silnikiem).

> Komputer nie wiedząc jakie jest prawdziwe ciśnienie - nie przestawia odpowiednio do tego kąta

> wtrysku i podaje złą dawkę paliwa.

No właśnie to co piszesz to podobny objaw jak u mnie, silnik pod obciążeniem ma problem z właściwą pracą, mam takie wrażenie jakby wypadal zaplon, uszkodzone przewody cewki świece ale co do tych rzeczy to jestem na sto procent pewien że są dobre, zamowilem ten map sensor po jutrze powinnienem go mieć, meczy mnie tylko jedna rzecz dlaczeggo po odpaleniu na biegu jalowym auto ładnie wkręca sie na obroty tylko dopiero przy tych 6500tyś/obr. jest odciecie, jakby pompa byla uwalona to by był problem z odpalaniem , może jakiś niepokojący hałas od niej ale nic z tych rzeczy, takze pompe zostawie na sam koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zalożylem barometr na przewod od pompu do wtryskiwacza i podczas pracy silnika barometr pokazuje 0.8 - 1 bar, na każdych praktycznie obrotach nawet na 6500 tyś/obr przytym odcieciu i nak\jlepr\sze jest to że jak jest to odciecie i podam mu paliwa ze strzykawki to mało silnika nie rozerwie na takie wchodzi obroty , co może blokować w dostarczaniu paliwa, ponieważ jakby to byla wina pompy to cisnienie by spadalo chyba przy tym odcieciu, już sam nie wiem zamowilem nowy map sensor.

odciecie mam takie jak tutaj na tym filmie, może tak musi być przy tak wysokich obrotach?

panowie nic nie mowicie podobno punto 1 1.2 60KM spi ma odciecie przy 6500 tyś/obr tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cisnienie masz prawidlowe

> odcinkę te silniki mają na 6800

> ciśnienie będzie sie utrzymywać stałe bo odpowiada za to regulator ciśnienia przy wtryskiwaczu

zauważyłem że ten problem występuje tylko pod obciązeniem , jak odpale samochód na biegu jałowym to normalnie pracuje nic sie nie dzieje ale tylko jak rusze odrazu zaczyna sie dusic i nie wchodzi na obroty, jak to nie bedzie ten map sensor jeszcze raz przyjze sie cewką wysokiego napiecia moze one sa nie wydajne, chociaz je wymieniałem na używki,na poprzednich gorzej odpalał a na tych od kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłbym czujnik połozenia przepustnicy, najlepiej podpiąć pod iaw scan i zobaczyć wykres parcy czujnika

ja mam 1.2 mpi ale było podobnie tylko ze mój tracił moc od czasu do czasu

oprócz czujnika okazało sie ze scieło mi klin na dolnym kole rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, problem rozwiazany winowajcą byla pompa paliwa najlepsze było to ze wskazania barometru były właściwe ale jak auto stało bylo wszystko ok. przewód łączący pompę z krućcem (ten wężyk wewnątrz ) był stwardnialy i nie trzymał ciśnienia paliwo poprostu spowrotem sie cofało , moja wina też w tym była ponieważ nie zorietowalem sie po barometrze ze po zgaszeniu auta cisnienie momentalnie spadalo, pompa była zasyfiona pomimo że jakis miesiąc temu czyscilem bak na sitku od pompy były takie jakby frędzle po jakiś materiale, pompa została wyczyszcona założylem doraznie zwykly przewód paliwowy na ten odcinek jutro podjade kupie jakiś specjalny wąz który moze przebywać w paliwie i się nie załamie, auto teraz bez porownania wkręca sie na obroty tak jak powinno, a kupione miesiac temu przewody zaplonowe syntech juz sa do wymiany na jednym z nich iskry skacza jak głupie.

dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakie konkretnie w dostepnej cenie, wczesniej mialem orginalne fiatowskie i cały czas są miękkie

> , wiadomo są już wysłużone ale gatunkowo dobry material a syntech sztywne jak druty.

Polecam Ci tego gościa

http://allegro.pl/przewody-zaplonowe-swiece-punto-palio-1-1-1-2-i2808424121.html

Tydzień temu u niego kupowałem oryginalne świece i przewody MM w cenie jak wyżej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam Ci tego gościa

> http://allegro.pl/przewody-zaplonowe-swiece-punto-palio-1-1-1-2-i2808424121.html

> Tydzień temu u niego kupowałem oryginalne świece i przewody MM w cenie jak wyżej

faktycznie cena niska, a te swiece sa ok, bo ja teraz kupiłem ngk, wczesniej były bosch i iskra na bosch jest ładniejsza mocna fioletowa a na ngk jest biała, w odpalaniu czy podczas jazdy nie odczówam zadnej róznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.