Skocz do zawartości

Akumulator


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że mój akumulator ma już dość blisko do końca. Co prawda odpalam, ale dzieje się to stanowczo za leniwie, jak na panujące temperatury.

Zajrzałem do pobliskiego serwisu i polecili mi Boscha, bądź Vartę - zgubiłem kartkę z modelem, w każdym razie oba zdaje się 61 Ah.

Jeśli chodzi o Vartę to prawie na pewno TEN .

Cena ~300 PLN. Brać, czy kupić najtańszy w markecie, bądź szukać jakiejs Centry/Exide? W ASO wychodzi coś około 550 za wapniowo-srebrowy oryginał.

Silnik 1,8 125KM benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Centrę tak tylko nie Futura.. od cholery reklamacji na to jest. Nie polecam i nie handluję futurą.

> Zwykłą Centrą jak najbardziej.

Może miałem farta, ale dwie futury, które użytkowałem sprawowały się super ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktuj że miałeś farta.. nawet mój dostawca mi odradzał Futurę hehe.gifhehe.gif Bardzo dobrze sprzedają mi się akumulatory Zap/Sznajder. Reklamacji jest mało, a jeśli są to w większości przypadków rozpatrywane na korzyść klienta ok.gif sporadycznie trafia się odmowa , głównie z powodu rozładowanego aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Bardzo dobrze sprzedają mi się

> akumulatory Zap/Sznajder. Reklamacji jest mało, a jeśli są to w większości przypadków

> rozpatrywane na korzyść klienta sporadycznie trafia się odmowa , głównie z powodu

> rozładowanego aku.

Miałem oryginalnego ZAP'a w matizie- wytrzymał jakieś 8 lat. Oczywiście następca to też ZAP i co? Mam już łącznie trzeci ZAP i tylko oryginał był OK- pozostałe dwa, to dno i metr mułu. Pierwszy rok eksploatacji jako tako, ale w drugim tragedia- co jakiś czas pad akumulatora. Oddałem na gwarancji i ... oddano go z adnotacją, że ako było tylko... rozładowane hahaha.gif. Nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale macie chore ceny... za boach s4 bodajze 55 Ah zapalacilem 42 funciaki na wiosne-> jakies 200 zl

Na razie robiłem wstępny screening - zajrzałem do serwisu koło mojej pracy, do sklepu internetowego z częściami do Forda i zadzwoniłem do ASO. Tak więc da się pewnie kupić z 50 dych taniej te modele co wymieniłem.

Inna sprawa to czy potrzebuję 61 Ah, może właśnie 55 byłoby wystarczające - to pewnie kolejne 30-50 zł w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie robiłem wstępny screening - zajrzałem do serwisu koło mojej pracy, do sklepu internetowego

> z częściami do Forda i zadzwoniłem do ASO. Tak więc da się pewnie kupić z 50 dych taniej te

> modele co wymieniłem.

> Inna sprawa to czy potrzebuję 61 Ah, może właśnie 55 byłoby wystarczające - to pewnie kolejne 30-50

> zł w dół.

stary fabrycznie miałem 43 Ah (ori motocraft) i taki sam proponowano mi w sklepach (2.0 noPb).

Znajomy pracuje w sklepie motoryzacyjnym i zaproponował tamtego boscha więc wziąłem.

W poprzednim mondku mk2 1.8 noPb miałem aku 65 Ah - też ori motocraft.

Kiedyś na MKP porównywaliśmy pojemności oryginalnych aku ze względu na rynek, na którym auto było oferowane.

Wyszło, że w UK baterie były mniejsze - chodzi zapewne o obniżenie kosztów produkcji, a klimat łagodniejszy to nie było przeciwwskazań.

Myślę, że to co teraz mam to jest takie minimum, pomimo, że prąd rozruchu jest naprawdę spory ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.