Skocz do zawartości

Mokry pas pasażera


woj76

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zdarza się od czasu do czasu, że pas pasażera jest mokry (mocno wilgotny) u samego dołu, tzn. ta część co siedzi wewnątrz i na rolce. (Nie, nie jest to przytrzaśnięty na zewnątrz drzwi pas). Na razie nie mam ani czasu ani ochoty nic rozbierać, ale wiem, że generalnie dobrze to to nie jest. Ma to coś wspólnego z opadami, ale jeszcze nie wykminiłem w jaki sposób, bo stało się to dopiero dwa razy. Na razie wydaje mi się, że dzieje się to od jazdy w lepszym deszczu, a nie np. od stania na deszczu. Jakiekolwiek przemyślenia mile widziane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylny boczek za pasazerem zdejmiesz i w trymiga i zobaczysz gdzie woda stoi.

wersja optymistyczna - lekko nacieka z gory i nie ma ja sie wydostac.

wersja realistyczna - tylne nadkole przerdzewiale na wylot i cala wneka uwalona blotem.

ja bym tam zajzal jak najszybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylny boczek za pasazerem zdejmiesz i w trymiga i zobaczysz gdzie woda stoi.

> wersja optymistyczna - lekko nacieka z gory i nie ma ja sie wydostac.

> wersja realistyczna - tylne nadkole przerdzewiale na wylot i cala wneka uwalona blotem.

> ja bym tam zajzal jak najszybciej...

ok.gif Jestem optymistycznie nastawiony, bo nadkole akurat miałem okazję niedawno oglądać i nic niepokojącego nie widziałem. Ale być może ślepy jestem, często mi się zdarza.

Z góry: przez uszczelkę od szyby możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem optymistycznie nastawiony, bo nadkole akurat miałem okazję niedawno oglądać i nic

> niepokojącego nie widziałem. Ale być może ślepy jestem, często mi się zdarza.

> Z góry: przez uszczelkę od szyby możliwe?

Możliwe jest przez uszczelkę tylnej szyby... teoretycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe jest przez uszczelkę tylnej szyby... teoretycznie

No to trzeba tą teorię potwierdzić jakoś, bo właśnie zajrzałem taki mi psychik kota pogonił, i wygląda wszystko cacy, błota nie ma, wewnątrz sucho. Jedyne skąd może się brać woda, to właśnie z góry:

286505392-boczek.jpg

post-66042-14352518179021_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to trzeba tą teorię potwierdzić jakoś, bo właśnie zajrzałem taki mi psychik kota pogonił, i

> wygląda wszystko cacy, błota nie ma, wewnątrz sucho. Jedyne skąd może się brać woda, to

> właśnie z góry:

W teorii nie ma prawa, a w praktyce to spróbuj z kimś podjechać na myjkę ciśnieniową ze zdjętym boczkiem, 1 osoba będzie lała strumieniem z zewnątrz, a druga siedziała by w środku i obserwowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz może szyberdach fabryczny?

> Bo odpływy idą do słupków i może się tak odchylił, że leje po pasach.

A i owszem mam, wygrałeś tym samym 20.GIF przy najbliższej okazji, bo z szyberdachem miałem już problemy wcześniej, niby jest naprawiony, tylko nie miałem zielonego pojęcia, że z niego odpływ może iść właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.