Skocz do zawartości

megan na śliskim


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

witam wczoraj po 22 jadąc do domu z pracy przy prędkości 40-50km/h znalazłem się na pewnym odcinku drogi gdzie była tzw.szklanka i co panika bo droga prosta bez żadnej nerwówki kierownicą a tu samochód zaczyna tańczyć tyłem jak by mi osoby siedzące z tyłu bujały się na boki,zwolniłem delikatnie na hamulec od razu abs mówimy slisko jak cholera wolniej i jadę normalnie.Po czasie widzę ruch się upłynnił to i ja się trzymam w kolumnie i spoko prowadzi się ok na obrzeżu miasta jadę 40-45km/h i ta sama sytuacja tyłek zaczyna tańczyć lekko hamulec abs trrrrr.hmm ślisko to rozumiem- gołoledź- ale czy aż tak dająca się we znaki w tym aucie?

Po śniegu nie zauważyłem niepokojących objawów niby są te systemy asr-esp czy one powodują takie zachowanie samochodu?opony zimowe może nie 1klasy ale dają rade luzów w zawieszeniu brak cisz nic nie stuka ale kurcze no z takim zjawiskiem to się spotkałem 1wszy raz normalnie jak by ktoś autem huśtał na boki,dodam że jechałem w pełnym składzie 5osób niczego sobie wagowo.W momencie gdy tyłek pływał patrzałem w lusterka boczne i odziwo tam widać że auto prowadzi się spokojnie confused.gif mam się martwić czy nauczyć się że TTTM swoją drogą ciekawe czy jak bym jechał szybciej było by inaczej hmm i czy dało by radę jechać szybciej?

auto które jechało z przodu wyraźnie oddalało się a ja kurde dostałem cykora 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zimie unikam hamulca na dłuższy postój czasem użyje,nie odczuwam żeby auto toczyło się z oporem.Kurde naczytałem się teraz o tylnej belce i ich podobnych sytuacjach aż mi gorąco shocked.gif ale u mnie koła stoją normalnie delikatnie pochylone o tak /-\ to standard w samochodach- chyba jutro dla sprawdzenia wybiorę się na stację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa się wyjaśniła 270751858-jezyk.gifbyła tam zwykła szklana jak się później okazało to nie ja jeden tam tańczyłem na drodze koledzy z pracy mieli te same sytuacje a i autobusy sunęły w poprzek drogi kilka aut poleciało zwyczajnie do lasu na grzyby frown.gif służby drogowe zapomnieli o nowo otwartym odcinku drogi oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest zima i czas już przestawić się na zimową jazdę. Wczoraj jechałem na odśnieżonym (ale kiepsko) odcinku drogi krajowej 35 km/h, bo ujeżdżony śnieg zamarzał i jego nierówności po prostu uniemożliwiały szybszą jazdę właśnie grożąc nieprzewidzianymi tańcami tyłu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.