Skocz do zawartości

Jak zlokalizowac wyciek powietrza?


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak zlokalizowac wyciek powietrza z ukladu pneumatycznego? - sluch nie dziala - tzn nic nie slychac

> aby schodzilo, a po przez kilka godzinschodzi ok 2-3barow...

a układ suchy? częstą przypadłością jest woda w układzie ale to woda również pomaga znaleźć "wyciek" powietrza: króciec przy zbiorniku, przy osuszaczu powietrza, przy chłodnicy powietrza może być zroszony - tam trzeba dokręcić

wada układów w których jest woda: potrafi zamarznąc ona na przykład w chłodnicy i przyblokować sprężarkę i wszystkie funkcje, głównie hamulcowe, dziś mieliśmy taki przypadek, ale ćśśśśś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a układ suchy? częstą przypadłością jest woda w układzie ale to woda również pomaga znaleźć

> "wyciek" powietrza: króciec przy zbiorniku, przy osuszaczu powietrza, przy chłodnicy powietrza

> może być zroszony - tam trzeba dokręcić

4h dzis szukali pod spodem, pozdejmowali tlumiki, popsikali po wszystkich zlaczach woda z mydlem i nic...

ja zdjalem 2 slupki, wymienilem jedno kolanko na tkalana i kawalek wezyka..., skrocilem ze 3 przewody od zaworow awaryjnego otwierania i w zasadzie jest jeszcze gorzej... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4h dzis szukali pod spodem, pozdejmowali tlumiki, popsikali po wszystkich zlaczach woda z mydlem i

> nic...

jesli to staroć ( FR) to mogą być poduchy między kielichami ( korozja), same zawory pneumatyczne też mają nieszczelności. mieliśmy kiedyś przypadek wycieku z samej butli - przegniła/przetarła się pod opaską mocującą. też nie było słychać , znalezione przez przypadek.

> ja zdjalem 2 slupki, wymienilem jedno kolanko na tkalana i kawalek wezyka..., skrocilem ze 3

> przewody od zaworow awaryjnego otwierania i w zasadzie jest jeszcze gorzej...

może uciekać z obwodu hamulca ręcznego. spróbuj zostawić busa na biegu lub podklinować ale bez ręcznego. jeśli ubytek powietrza będzie dalej to nie to, jeśli ubytku nie będzie to wiesz gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli to staroć ( FR) to mogą być poduchy między kielichami ( korozja), same zawory pneumatyczne

> też mają nieszczelności. mieliśmy kiedyś przypadek wycieku z samej butli - przegniła/przetarła

> się pod opaską mocującą. też nie było słychać , znalezione przez przypadek.

> może uciekać z obwodu hamulca ręcznego. spróbuj zostawić busa na biegu lub podklinować ale bez

> ręcznego. jeśli ubytek powietrza będzie dalej to nie to, jeśli ubytku nie będzie to wiesz

> gdzie szukać.

to nie FR, FR po wymianie poduch trzymal tydzien, teraz kilka dni 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak z ciekawości...

> czy to bardzo źle, jak ucieka te 2-3 bary w kilka godzin?

> mi uciekało wszystko przez godzinę, więc jestem happy jak mi spada w kilka godzin te 2-3 atmosfery

normalnie powinno sie dac odjechac na drugi dzien conajmniej, jak bylo wszystko ok to trzymal kilka dni, a nawet ponad tydzien(inny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale u mnie teraz też nie słychać, a także schodzi podobnie.

> z fotela Ci gdzieś nie ucieka?

prawie znalazlem piesc.gif ale nie mam jak sie do tego dostac z podlogi, chyba w pn wycieczka na jakis kanal...

btw czym sie roznia wezyki od powitrza koloru czerwonego, zoltego, czarnego, niebieskiego? - ma to jakies znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawie znalazlem ale nie mam jak sie do tego dostac z podlogi, chyba w pn wycieczka na jakis

> kanal...

> btw czym sie roznia wezyki od powitrza koloru czerwonego, zoltego, czarnego, niebieskiego? - ma to

> jakies znaczenie?

kolorami oznacza się po to aby łatwiej znależć właściwy przewód - obwód. analogicznie jak w instalacji elektr.jeśli np założysz wszystkie czarne to szukaj se póżniej który od czego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawie znalazlem ale nie mam jak sie do tego dostac z podlogi, chyba w pn wycieczka na jakis

> kanal...

> btw czym sie roznia wezyki od powitrza koloru czerwonego, zoltego, czarnego, niebieskiego? - ma to

> jakies znaczenie?

Nie wiem jak w autobusach ale w naczepie żółty to zasobnik a czerwony sterowanie hamulcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w autobusach ale w naczepie żółty to zasobnik a czerwony sterowanie hamulcami.

jest odwrotnie ( spróbuj na samym żółtym pojechać ), ale antek pyta o kolor przewodów instalacji pneumatycznej w aucie. często wszystkie przewody są czarne ( tekalan) ale mają kolorowe zakończenia przy zaworach aby rozróżnić który przewód od jakiego obwodu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest odwrotnie ( spróbuj na samym żółtym pojechać ), ale antek pyta o kolor przewodów instalacji

> pneumatycznej w aucie. często wszystkie przewody są czarne ( tekalan) ale mają kolorowe

> zakończenia przy zaworach aby rozróżnić który przewód od jakiego obwodu jest.

tu sa w calosci innego koloru...

do jednego manometru idzie zolty, do drugiego czerwony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest odwrotnie ( spróbuj na samym żółtym pojechać ), ale antek pyta o kolor przewodów instalacji

> pneumatycznej w aucie. często wszystkie przewody są czarne ( tekalan) ale mają kolorowe

> zakończenia przy zaworach aby rozróżnić który przewód od jakiego obwodu jest.

Nie kłócę się - w styczniu dopiero będę miał obowiązek zjawić się koło auta to sprawdzę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.