Skocz do zawartości

Kontrolka wspomagania PII i mnie dopadło :P C1005


Lynda

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, witam.

I mnie dzisiaj dopadło w końcu to czego się obawiałem odkąd pierwszy raz mi mignęła ta ch***a kontrolka 270751858-jezyk.gif

Przy mocnym skręcie do parkowania prostopadłego biglaugh.gif coś stuknęło, zaświeciły się stringi i nagle zaczęło być ciężej kręcić - zgasiłem silnik, włączyłem i zakończyłem manewr parkowania spineyes.gif

Do domu po laptoka i kabel, FES mi wypluł C1005, czyli jak zdążyłem zauważyć czujnik położenia wałka kierowajki.

Błąd skasowany, zrobiłem jeszcze kółko wokół bloku i ok.gif

Pytanie - jakie mogą być tego przyczyny 270751858-jezyk.gif

Może być, że to jednorazowo? zlosnik.gif

Czujnik sam z siebie się wyjsrywa, czy może temperatura mu w tym pomagać?

No i najważniejsze:

Są szanse, że się problem nie powtórzy przynajmniej do stycznia? zlosnik.gif

Teraz już nic nie załatwię... a zaraz lecimy w góry, a wolałbym żeby przy mocniejszej serpentynie nie padło wspomaganie kręcenia sciana.gif

(zawsze kurna coś.. rok temu w samych górach walnął mi wysprzęglik w sylwestra wieczór..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy komputer stwierdzi, ze ma malo "pradu" to potrafi odciac wspomaganie. kiedys kiedy mialem akumulators bosch'a silver - nie wiedzialem jeszcze ze po nie calych 2 latach juz umiera, zima po rozruchu i kreceniu w skrajne lewo wylaczalo mi wspomaganie.. blad ten sam. wymienilem aku na varte i nie ma problemu nawet w silne mrozy.

podladuj akumulator.

moze Waldi cos ciekawszego doda gdyz ma znacznie wieksze doswiadczenie w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimnym aucie, świeżo po odpaleniu faktycznie się zdarzyło raz. Ale teraz fura już była rozgrzana... aku jest nówka (4 miesiące), co prawda ma niewielki prąd rozruchowy, ale jak już auto pracuje to nie powinno to stanowić hmm.gif

btw. tak żeś mi zagwiazdkował to słowo, że wygląda na trochę inne niż tam było zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zima nie sadze aby aku sie doladowywal na takim poziomie kiedy temp >0*C.

to stare auta juz sa, przewody nie sa pewnie tak sprawne kiedy auto bylo nowe.

ps

porzadek musi byc.

poszukaj w archeo watkow o wspomaganiu - bylo troche tego, szczegolnie szukaj wypowiedzi Waldiego.

bedziesz trzymal kierownice dwoma rekoma to sie nic nie stanie zlosnik.gif kiedy wspomaganie zrobi "pyk". zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zima nie sadze aby aku sie doladowywal na takim poziomie kiedy temp to stare auta juz sa, przewody

> nie sa pewnie tak sprawne kiedy auto bylo nowe.

no cóż, nowe na pewno nie spineyes.gif tylko klemy są roczne zlosnik.gif

> ps

> porzadek musi byc.

w pełni popieram.. ale

> poszukaj w archeo watkow o wspomaganiu - bylo troche tego, szczegolnie szukaj wypowiedzi Waldiego.

wpisywałem w szukajkę "wspomaganie" "wspomagania" "silnik" "silniczek" i żaden temat się nie wyświetlił.. hmm.gif

dobra - mój błąd - szukałem "nowszych niż 1 tydzień" mlot.gif

> bedziesz trzymal kierownice dwoma rekoma to sie nic nie stanie kiedy wspomaganie zrobi "pyk".

ok.gifzlosnik.gif może w końcu nauczę się prowadzić z obiema rękoma w trasie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zjeździłem kilka dyszek po mieście. Błąd nie wystąpił na razie.

Napięcie stale monitorowane by Torque na andka - włączone światła, nadmuch na 1ce, radio.

Napięcie cały czas w okolicach 13,5V. Fakt, spadało w okolice jak się na 1/2 sprzęgle wtaczałem na miejscówkę żeby nie puknąć za mocno auta stojącego z tyłu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob test podczas odpalania do ilu V spada przy rozruchu po postoju - chociaz teraz juz cieplo sie robi.

u mnie pik jest przy -12*C do 11,1V w momencie zakrecenia.

FES pokazal 11,8V po staniu na mrozie jaki dzisiaj byl.

zreszta opis bledu wskazuje co moze byc. najwiecej pozera niesprawny rozrusznik - opory jakiestawia oraz masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie wziąłem na sposób. diodę zakryłem czarnym kawałkiem materiału tak ze juz nie swieci na desce zlosnik.gif

teraz tylko w nocy jest niekiedy delikatna poświata ze świeci błąd ale najważniejsze ze nie przekłada sie to na działanie wspomagania. w tamtym roku miałem pare razy sytaucje ze przestało działać ale odkąd wymieniłem alternator problem zniknął smile.gif

ps. Wesołych Świąt wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja sie wziąłem na sposób. diodę zakryłem czarnym kawałkiem materiału tak ze juz nie swieci na

> desce

ale mnie już nie świeci, czasem tylko mrygnie zlosnik.gif

Świeciła się jak padło.

> teraz tylko w nocy jest niekiedy delikatna poświata ze świeci błąd ale najważniejsze ze nie

> przekłada sie to na działanie wspomagania. w tamtym roku miałem pare razy sytaucje ze

> przestało działać ale odkąd wymieniłem alternator problem zniknął

> ps. Wesołych Świąt

no, altek jest "nowy" kupowany w lutym 270751858-jezyk.gif chyba nawet uzywki tak szybko nie padają hehe.gif

zresztą jak pisałem wyżej ładowanie nie jest złe spineyes.gif

ps.

dzieki, wzajemnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.