Skocz do zawartości

Mały problem z VW polo 1.6 - prośba o pomoc


mulez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbe do osób którzy mają troszkę pojecia w mechanice czy też ogarniają take problemy.

A zatem mam problem z polo autko z 98roku w automacie silnik był 1.6 ale zosał zamontowany idebtyczny 1.4. Nie szło dostać 1.6. I problem polega na tym ze autko odpala i jeździ ale nie ma ssania i troszkę za wolne obroty i gaśnie zanim sie dobrze rozgrzej. Poza tym śmiga jak ta lala. Nie wiem czy przy tak starym aucie powinnio sie robic adaptacje przepystnicy czy to moze inny problem. Moze ktoś z was podpowie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Mam prośbe do osób którzy mają troszkę pojecia w mechanice czy też ogarniają take problemy.

> A zatem mam problem z polo autko z 98roku w automacie silnik był 1.6 ale zosał zamontowany

> idebtyczny 1.4. Nie szło dostać 1.6. I problem polega na tym ze autko odpala i jeździ ale nie

> ma ssania i troszkę za wolne obroty i gaśnie zanim sie dobrze rozgrzej. Poza tym śmiga jak ta

> lala. Nie wiem czy przy tak starym aucie powinnio sie robic adaptacje przepystnicy czy to moze

> inny problem. Moze ktoś z was podpowie.

> Pozdrawiam

Adaptacje należy zrobić, jaki teraz komputer siedzi w aucie od 1,4 czy 1,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Adaptacje należy zrobić, jaki teraz komputer siedzi w aucie od 1,4 czy 1,6.

Pozostal stary od 1.6, rozmawiałem z tutejszym magikiem i podobo nie ma to znaczenia kompy są takie same, mówł że jedynie moze mieć więksża dawke i tym samym troszeczke lepsze osiągi. Czy to prawda sie okaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozostal stary od 1.6, rozmawiałem z tutejszym magikiem i podobo nie ma to znaczenia kompy są takie

> same, mówł że jedynie moze mieć więksża dawke i tym samym troszeczke lepsze osiągi. Czy to

> prawda sie okaze.

Robiłem w poprzednim aucie (Arosa) swap z 1,0 aer na 1,4 aex i tam komputery były takie same typ Motronic MP 9.0, w silniku vw aee 1,6 jest napewno inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiłem w poprzednim aucie (Arosa) swap z 1,0 aer na 1,4 aex i tam komputery były takie same typ

> Motronic MP 9.0, w silniku vw aee 1,6 jest napewno inny.

No w tym przypadku to chyba za spora różnica żeby te same kompy były. U mnie silniki są identyczne gdybym nie kupowal od znajomego to śmiało mógł mi każdy wcisnąć że to 1.6 a nie 1.4. Po swiętach sie tym zajmę bo teraz sie świętuje troszkę pub2.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No w tym przypadku to chyba za spora różnica żeby te same kompy były. U mnie silniki są identyczne

> gdybym nie kupowal od znajomego to śmiało mógł mi każdy wcisnąć że to 1.6 a nie 1.4. Po

> swiętach sie tym zajmę bo teraz sie świętuje troszkę

silniki 1,0 aer, all ; 1,4 aex, apq ; 1,6 aee, alm to ta sama rodzina silników identyczne z wyglądu różnica jest w średnicy i skoku tłoka, 1,6 ma jeszcze inny kolektor wydechowy jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.