Skocz do zawartości

Opadające obroty w czasie jazdy - 1.8 20V APG


samhain

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio do mojego auta przyplątała się dziwna przypadłość. Mianowicie: jadę ze stałą prędkością np. na 4 biegu, gwałtowne wciśnięcie gazu do "deski", obroty zaczynają rosnąć, po czym na chwilę zostają w miejscu lub wręcz opadają o ok. 800obr/min, po czym znowu rosną. Podobna sytuacja ma miejsce na 3 i 5 biegu, na 1 i 2 praktycznie opcja nie wyczuwalna.

Nie ważne czy silnik zimny, czy rozgrzany.

Nie wyrzuca żadnych błędów... niewiem.gif

Co to może być, od czego zacząć sprawdzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od wymiany sprzęgła bo się ślizga. Może tylko poleciał uszczelniacz na wale...

A co ma do tego sprzęgło, jeżeli spadek obrotów dzieje się nie przy ruszaniu tylko podczas jazdy ze stałą prędkością?

Dzieje się tak przy przyśpieszaniu bez dotykania sprzęgła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ma do tego sprzęgło, jeżeli spadek obrotów dzieje się nie przy ruszaniu tylko podczas jazdy ze

> stałą prędkością?

Quote:

Mianowicie: jadę ze stałą prędkością np. na 4 biegu, gwałtowne wciśnięcie gazu do "deski", obroty zaczynają rosnąć, po czym na chwilę zostają w miejscu lub wręcz opadają o ok. 800obr/min, po czym znowu rosną. Podobna sytuacja ma miejsce na 3 i 5 biegu, na 1 i 2 praktycznie opcja nie wyczuwalna.


Jak dla mnie to nie jest jazda ze stałą prędkością tylko próba przyśpieszania ,ale może marny ze mnie "serwisant".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Mianowicie: jadę ze stałą prędkością np. na 4 biegu, gwałtowne wciśnięcie gazu do "deski", obroty

> zaczynają rosnąć, po czym na chwilę zostają w miejscu lub wręcz opadają o ok. 800obr/min, po

> czym znowu rosną. Podobna sytuacja ma miejsce na 3 i 5 biegu, na 1 i 2 praktycznie opcja nie

> wyczuwalna.

> Jak dla mnie to nie jest jazda ze stałą prędkością tylko próba przyśpieszania ,ale może marny ze

> mnie "serwisant".

Chodziło mi o to, że przyśpieszam bez dotykania sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło mi o to, że przyśpieszam bez dotykania sprzęgła.

Na tym właśnie polega ślizganie się sprzęgła - nie przenosi momentu obrotowego pomimo że tarcza jest dociśnięta do koła zamachowego przez docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tym właśnie polega ślizganie się sprzęgła - nie przenosi momentu obrotowego pomimo że tarcza

> jest dociśnięta do koła zamachowego przez docisk.

I o takie wytłumaczenie mi chodziło ok.gif

A czy to nie jest tak, że przy kończącym się sprzęgle po naciśnięciu pedału gazu obroty powinny rosnąć a prędkość nie? hmm.gif

U mnie obroty najpierw rosną i dopiero po 2-3 sekundach zaczynają spadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I o takie wytłumaczenie mi chodziło

> A czy to nie jest tak, że przy kończącym się sprzęgle po naciśnięciu pedału gazu obroty powinny

> rosnąć a prędkość nie?

Jak jeszcze trochę pojeździsz testując czy się ślizga to tak będzie, narazie masz lekki uślizg więc dużo momentu jest przenoszone na koła to i auto przyśpiesza.

> U mnie obroty najpierw rosną i dopiero po 2-3 sekundach zaczynają spadać...

Tarcza się podgrzeje i zaczyna łapać. Może też być że coś zanieczyszcza tarczę, tak czy siak skrzynia do zwalenia.

Ewentualnie może ktoś je po prostu przykatował (nie pożyczałeś komuś auta?), spróbuj pojeździć tak aby nie wywoływać efektu ślizgania, może samo przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jeszcze trochę pojeździsz testując czy się ślizga to tak będzie, narazie masz lekki uślizg więc

> dużo momentu jest przenoszone na koła to i auto przyśpiesza.

> Tarcza się podgrzeje i zaczyna łapać. Może też być że coś zanieczyszcza tarczę, tak czy siak

> skrzynia do zwalenia.

> Ewentualnie może ktoś je po prostu przykatował (nie pożyczałeś komuś auta?), spróbuj pojeździć tak

> aby nie wywoływać efektu ślizgania, może samo przejdzie.

Zauważyłem to zupełnie przypadkowo, chcąc mocniej przyśpieszyć nie zmieniając biegów.

Pożyczałem ojcu kilka dni temu ale jego o przypalenie nie podejrzewam grinser006.gif

Zwłaszcza, że to już było po zaobserwowaniu dziwnego działania. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.