Skocz do zawartości

Zakup Astra II lub Vectra B


michbaran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na sąsiednim kąciku

Przymierzam się do zakupu samochodu dla zona.gif. W planie jest Astra II lub Vectra B koniecznie kombi. Proszę o poradę z jakim silnikiem szukać żeby był jak najmniej awaryjny i problematyczny.

Przebiegi jakie żona robi to ok 8km do pracy w jedną stronę, jakieś zakupy i średnio co 2 weekendy ok 150km. Może to być nPb (ew. z LPG ale nie koniecznie) lub jakiś diesel, ale wiadomo im bardziej ekonomicznie to lepiej. Fajnie też jak by było trochę elektryki, może jakaś klima, budżet do wydania ok 6000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepszym wyborem byłby Z16SE, trochę mułowaty, ale ciężko znaleźć z małym przebiegiem,

> trochę szybszy X16XEL lub Z16XE.

Coś złego można powiedzieć o silniku benzynowym 2.2 16v w Vectrze b 2000r? Znajomy ma do sprzedania, jeździ nim 6 lat, wcześniej odkupił go od firmy w której pracuje, najbogatsza wersja wyposażenia jaka była dostępna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym temacie pisałem o 2.2.

> http://autokacik.pl/showflat.php/Cat/0/Number/286566605/page/0/vc/1#Post286566605

Niby auto pewne, do 2006r nie widziało innego mechanika poza serwisem, kolega też na niego nie narzeka ale na allegro nie widzę żadnej Vectry b z takim motorkiem, części też nie ma za dużo więc w razie awarii może być problem z naprawą. Ale kusi mnie to cały czas i byłbym skłonny żonie dać Lagunę a ja bym pomykał tą Vectrą tylko nie wiem czy żona zniesie kaprysy Lalii. A jak z dodatkowym wyposażeniem a Vectrach? bardzo awaryjne?

Nie chcę się pchać w kolejną skarbonkę, jedna w domu wystarczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam na sąsiednim kąciku

> Przymierzam się do zakupu samochodu dla . W planie jest Astra II lub Vectra B koniecznie kombi.

> Proszę o poradę z jakim silnikiem szukać żeby był jak najmniej awaryjny i problematyczny.

> Przebiegi jakie żona robi to ok 8km do pracy w jedną stronę, jakieś zakupy i średnio co 2 weekendy

> ok 150km. Może to być nPb (ew. z LPG ale nie koniecznie) lub jakiś diesel, ale wiadomo im

> bardziej ekonomicznie to lepiej. Fajnie też jak by było trochę elektryki, może jakaś klima,

> budżet do wydania ok 6000 PLN.

Niedawno stawałem przed podobnym dylematem i kupiłem VB z 2001 roku w kombi 2,0 diesel za 3300zł tutaj akurat była okazyjna cena ,ładny egzemplarz można znaleźć bez problemu do kwoty o której mówisz.Powiem ci że jakoś bardziej mi pasuje niż Astra G (miałem okazje jeździć taką),i nawet początkowa niechęć do diesla przeszła ,elastyczny w trasie zapinasz 5-kę i jedziesz pod górkę ,nie trzeba mieszać biegami zlosnik.gifCo do spraw technicznych jeśli myślisz o dieslu ,(bez względu na to czy Astra czy Vectra),radzę porządnie sprawdzić ,szczególnie pompy wtryskowe lubią mieć awarię sterownika(ja osobiście kupiłem auto które pół roku wcześniej miała remont pompy).

Jeździ się bardzo przyjemnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepszym wyborem byłby Z16SE, trochę mułowaty, ale ciężko

Z16Se osobiście nie polecam - stara konstrukcja połączona z nową elektroniką - pada komputer sterujący silnika. Eletroniczna przepustnica itd. Jesli już to ten słabszy model 74KM

znaleźć z małym przebiegiem,

> trochę szybszy X16XEL lub Z16XE.

ok.gif

Sprawdzić czy nie biorą oleju czy nie ma rudej i brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z16Se osobiście nie polecam - stara konstrukcja połączona z nową elektroniką - pada komputer

> sterujący silnika. Eletroniczna przepustnica itd. Jesli już to ten słabszy model 74KM

> znaleźć z małym przebiegiem,

> Sprawdzić czy nie biorą oleju czy nie ma rudej i brać.

Raczej, czy dużo oleju nie biorą... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.