Skocz do zawartości

zapychajace sie sitko na pompie paliwa ?


adago50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, już czwarty raz wyciągam pompę paliwa średnio co 500km wyciągam pompę żeby wyczyścić to sitko, auto zaczyna tracić moc nie reaguje na gwaltowne wciśnięcie gazu dusi się po wyczyszczeniu sitka auto śmiga jak szalone, na sitku przeważnie zbiera sie taki czarny muł, czysciłem caly zbiornik nic nie pomaga skąd bierze sie tam ten badziew, też macie u siebie takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a pomyslałeś o tym że tankujesz dziadostwo?

> zatankuj do kanistra i wlewaj przez lejek z sitkiem - zobacz czy to nie wina paliwa ze stacji.

Tankuje na stacjach Bliska , sprobuje tak zrobić zobaczymy jaki bedzie efekt. Nie wiem jakie są opinie tych stacji, ale wydawało mi się że nie mają złego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może masz sito na wężu wlewowym baku, tym nad kołem i syf zbiera się w baku

nie rozumiem gdzie to sito sie znajduje w tym wężu? czy chodzi że on jest przetarty, jeżeli chodzi o przetarcie to może i masz racje kiedys przy wymianie koł zwrocilem na niego uwagę i byl poklejony jakąs taśmą może i ona już póściła jutro sprawdzę. Dzięki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tankuje na stacjach Bliska , sprobuje tak zrobić zobaczymy jaki bedzie efekt. Nie wiem jakie są

> opinie tych stacji, ale wydawało mi się że nie mają złego paliwa.

ja tankuję na bliskiej od... od roku...

i takich problemów nie mam...

Czy aby czasem nie jeździsz non stop na rezerwie? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może masz sito na wężu wlewowym baku, tym nad kołem i syf zbiera się w baku

Dokladnie tak jak kolega pisze , mialem kilka takich przypadków , przewód wlewu paliwa przetarty lub uszkodzony i błoto i woda dostaje sie do zbiornika , zedjmij kolo i sprawdz dokladnie przewody o wlewu do zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie obejżałem dokładnie wlew paliwa i faktycznie bezpośrednio nad kołem bylo już wczesniej przetarte i poprzedni wlaściciel kleił to jakąś gumą ta guma już sparciała i rozlazła sie więc napewno tamtedy syf sie przedostawał do baku, dzisaj to zerwałem i wyczysciłem dokładnie w środek ktoś wstawił kawałek rury pcv dla usztywnienia tego miejsca, jest możliwosc naprawy tego czy tylko wymiana na nową, poradzcie panowie cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie pompy paliwa, sory ze pisze temat pod tematem, wymienilem wąż w pompie paliwa ten łączacy pompe z krućcem w środku, wczeniej byl zalożony taki spiro plastik ale byl już tak twardy ze nie trzymal na złączkach więc kupilem w sklepie czarny wąż gumowy do paliwa i go zalożylem teraz trzyma szczelnie ale jest mniej sprężysty niż tamten, chodzi mi o to że pompa umieszczona jest na dwóch prowadnicach ze spręzynami gdzie cala powinna sie przemiszczać w górę i wdól i teraz jak załozyłem taki twardszy to napewno sie nie przemieszcza tylko cały cas jest na dole, nie znam zasady dzialnie tego mechanizmu po co sa te sprezyny na tych prowadnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.