Skocz do zawartości

Lagunka gaśnie podczas jazdy i nie odpala [L1 PH1]


Tomi1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych kolegów, zwracam się do Was z prośbą o pomoc, otóż mamy w rodzinie Lagunke z 94r. z silnikiem 1.8. Auto ma co prawda założony LPG, ale problem występuje zarówno na gazie jak i na benzynce. Lagunka gaśnie podczas jazdy, na początku pomagało odłączenie na chwilę aku i auto odpalało, później odłączenie aku nic nie dawało, wymieniłem więc czujnik położenia wału myśląc, że to on jest winowajcą. Niestety nadal jest to samo, auto gaśnie i nie chce zapalić. Proszę o porady/sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Szanownych kolegów, zwracam się do Was z prośbą o pomoc, otóż mamy w rodzinie Lagunke z 94r.

> z silnikiem 1.8. Auto ma co prawda założony LPG, ale problem występuje zarówno na gazie jak i

> na benzynce. Lagunka gaśnie podczas jazdy, na początku pomagało odłączenie na chwilę aku i

> auto odpalało, później odłączenie aku nic nie dawało, wymieniłem więc czujnik położenia wału

> myśląc, że to on jest winowajcą. Niestety nadal jest to samo, auto gaśnie i nie chce zapalić.

> Proszę o porady/sugestie

Kręci ale nie odpala? Odpala po przestygnięciu? Jeśli tak, to możliwa jest usterka którą miałem u siebie - brak masy na ECU. Kumaty elektryk jest Ci potrzebny, nie daj się namówić na konieczność wymiany kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Objawy dokładnie jak piszesz, aż dziw że w PH1 takie sceny mogą mieć miejsce, aczkolwiek identyczne

> objawy miał gości przy uszkodzonej cewce...jestem dobrej nadziei że to jednak ona

No właśnie ja tak miałem w L1Ph1, też z 1.8i 90KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętasz ile $ poszło na naprawę tego?

300zł wziął zakład, do którego finalnie trafiłem. Wcześniej bezsensownie wydałem dwieście-coś złotówek w innym warsztacie, który sobie nie poradził (w tym właśnie wymiana czujnika położenia wału, bo takie było przypuszczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Objawy dokładnie jak piszesz, aż dziw że w PH1 takie sceny mogą mieć miejsce, aczkolwiek identyczne

> objawy miał gości przy uszkodzonej cewce...jestem dobrej nadziei że to jednak ona

Ja takie akcje mialem w clio zony. Brak iskry niebardzo, bo dzialo sie to losowo. wzialem nowa cewke wymienilem i problem ustal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.