Skocz do zawartości

Montaż seryjnego suba PuntoII-Pare pytań


BartoSMK

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm kupiłem seryjnego suba do bagażnika Tutaj jest opisane jak go zamontować .Ja nie posiadam oryginalnego radia tylko pioneera który ma wyjście na suba.Czy zamiast pod tylne głośniki nie lepiej by było podpiać radio po prostu pod te wyjścia pod suba?I drugie pytanko czy plusa do suba mozna smiało pociągnąć od radia? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz ciągnąć RCA z radia. Po to jest wyjście na sub przed wzmacniaczem radia.

W tym wypadku nic mu to nie da poza tym, ze bedzie mial RCA doprowadzone do bagaznika i nie podlaczone. Fabryczny subwoofer z Punto II nie posiada wejsc dla sygnalow z RCA i nawet gdyby byly to w odmianie 4V to sub z nich nie zagra, bo za maly sygnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a czy musze ciagnąć plusa przez skrzynke bezpieczników itp?Czy nie moge pociagnąć plusa z radia?Sub ma wsumie swój bezpiecznik a niektórzy pszą że trzeba przez skrzynke bezpieczników i zrobić bezpiecznik pod instalacje suba zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra a czy musze ciagnąć plusa przez skrzynke bezpieczników itp?Czy nie moge pociagnąć plusa z

> radia?Sub ma wsumie swój bezpiecznik a niektórzy pszą że trzeba przez skrzynke bezpieczników i

> zrobić bezpiecznik pod instalacje suba

Zrob oddzielne zasilanie, nie idz na latwizne, tym bardziej, ze glowny +12V masz doprowadzony do kabiny. Jesli mnie pamiec nie myli to pod ten sam bezpiecznik co radio jest podlaczona np: lampka, chyba bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co podłączać pod skrzynke z bezpiecznikami?Sam bezpiecznik na subie nie wystarczy ?

Tak, pod skrzynke. Nie nie wystarczy facepalm%5B1%5D.gif. Co jesli Ci sie uszkodzi kabel po drodze, zrobisz zwarcie i w najlepszym przypadku spali sie glowny bezpiecznik unieruchamiajac caly samochod. W gorszym przypadku powstanie pozar. Koszt oprawy na plaski bezpiecznik to kilka zl, takich oszczednosci nie ma co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, pod skrzynke. Nie nie wystarczy . Co jesli Ci sie uszkodzi kabel po drodze, zrobisz zwarcie i

> w najlepszym przypadku spali sie glowny bezpiecznik unieruchamiajac caly samochod. W gorszym

> przypadku powstanie pozar. Koszt oprawy na plaski bezpiecznik to kilka zl, takich oszczednosci

> nie ma co robic.

38 zł komplet kabli w media ekspercie i są wszystkie w zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy, bo ja kupiłem samą oprawkę na bezpiecznik, bo potrzebowałem na już, za 15 zł. Sama

> oprawka a cały zestaw 38 zł, zleży gdzie kupisz

Zalezy jak oprawka, na typowy plaski bezpiecznik samochodowy to koszt 3-4zl. 10-15A to i tak z gorka dla tego suba. Nie ma potrzeby pchac bezpiecznika szklanego w obudowie typowej dla CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam jest potrzebne +12V oraz sterowanie. Reszta jest w bagazniku, wiec chyba nie ma sensu kupowac

> calego zestawu kabli.

to jest właśnie w zestawie, 5 metrów kabla plusowego czerwonego, 1.5 metra kabla masowego czarnego plus koszulka na niego, bezpiecznik w szklanej oprawie i konektory i trytytki w komplecie, wiem bo dzisiaj kupiłem, kosztował 39 zł, za 49 zł masz jeszcze kable RCA, ale dosyć liche dlatego dokupię oddzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.