Skocz do zawartości

kabriolet z miękkim dachem - całorocznie ?


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jaka zima jest, każdy widzi.

I tak mi się zachciało jeździć z miękkim dachem częściej.

I tu pojawia się pytanie: jak szybko ulegnie biodegradacji miękki daszek ?

Samochód nagrzewa się dobrze, temperatura w środku jest ok. W sumie można założyć zimówki i cieszyć się życiem.

Ale..

do tej pory kabrio używałem tylko latem. Mam jakiś wewnętrzny opór przed jazdą w czasie pluchy.

Może bez sensu?

macie jakieś doświadczenia, opinie poparte własnymi obserwacjami ?

Kwestia RWD pomijalna.

Pytanie dotyczy wyłącznie "brezentu".

W vitarze miałem brezent, i był bezproblemowy. Ale to inna kategoria auta palacz.gif Teraz jest plexi shhh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne cabrio z miękkimi dachami mogą być bez problemu eksploatowane w PL zimą. Ja swoim już drugą zimę jeżdżę, na nartach potrafię podjeżdżając na stok zrobić furorę grinser006.gif

Dobrze utrzymany, zaimpregnowany dach "biodegraduje" się tak samo latem jak i zimą hehe.gif Jedyne co w zimę może szkodzić to jakby długo stał pod naporem ciężkiego śniegu. Ja tam swój garażuje, więc nie mam z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem saaba 900ng cabrio z brezentowym dachem jezdzilem zima bez najmniejszych problemow, nagrzewal sie szybko i dlugo utrzymywal cieplo (ale to saab i przyzwyczajony do srogich zim) nie zaowazylem zlego wplywu zimy mrozu i sniegu na dach. poza tym miny ludzi jak w sloneczy zimowy dzien smigalem bez dachu bezcenne, albo jak wizolem 2metrowa choinke w doniczce w pionie tez bezcenne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś cały rok używałem audi b4 cabrio z dachem z sonnenlandu - żadnych kłopotów. śnieg normalnie miotłą zrzucałem i jazda. teraz mam mazdę mx-5 też z dachem z sonnenlandu i też żadnych kłopotów - w mijającym tygodniu auto przestało 3 doby na deszczu - zero przecieków.

dach z sonnenlandu trzeba zaimpregnować - ja robie to dwa razy do roku - na wiosnę i na jesień. zero kłopotów.

dach vinylowy też się konserwuje ale nie wiem jak bo nie miałem auta z takim dachem.

dach z sonnenlandu mniej podatny na złamanie przy otworzeniu do w mroźny dzień - choć nie polecam tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Współczesne cabrio z miękkimi dachami mogą być bez problemu eksploatowane w PL zimą.

no to OK grinser006.gif

dziękuję wszystkim :miękkim dachom: za opinię.

W takim razie zamawiam zimówki do mustanga waytogo.gifwaytogo.gif

a męczyłem się przez 2 zimy (w sensie odprowadzałem na sen zimowy)

Do zobaczenia na czarnym biglaugh.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko zaimpregnuj ten dach

> A mokre nie będzie Ci straszne

dzięki.

nie chodziło mi o mokre.

Znaczy nie do końca. Bardziej o to, czy po/na mrozie dach się nie rozpadnie jak barchanowe gacie..

Filmik/efekt świetny. Możesz kogoś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz kogoś polecić ?

Z tych firm, co ja znam, wink.gif tylko musisz zadzwonić, zapytać za ile się tym zajmą i jaki produkt zabezpieczający dokładnie polecają wink.gif

ja dopiero zbieram info o zabezpieczaniu materiału

Pierwsza:

MX Nowicki

druga:

Swissvax

trzecia:

Shine factory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.