Skocz do zawartości

Ubezpieczeniowo - Liberty czy AXA??


gorex

Rekomendowane odpowiedzi

> Teoretycznie tak, ale............

> Miałem wykupioną amortyzację części - musiałem dopłacić..............amortyzację części.

> Miałem wykupione ubezpieczenie zniżek - straciłem zniżki a szkodę z OC sprawcy powiesili na moim AC

> i właśnie dzisiaj dostałem pismo, że tak zostanie "zgodnie z polskim prawem".

> Więc zniżki mam, ale tylko w PZU (i jak sądzę, tylko do momentu jakiejś szkody).

> Mam wykupioną i franszyzę integralną i redukcyjną, a za rozwalony przez kogoś na parkingu zderzak

> nie zwrócili mi ani grosza, bo według nich jest to warte 493zł a wypłacają od 500.

Wiadomym jest, że TU próbuje wymigać się z wypłaty, ale mając droższe ubezpieczenie znacznie łatwiej wyegzekwować swoje.

> Oczywiście każdą z decyzji TU można w taki czy inny sposób uzasadnić, ale ja mam to w dupie - ja

> chcę mieć poczucie pełnego zabezpieczenia od strony finansowej.

Tak powinno być, ale sam widzisz jaki jest świat.

> A takiego poczucia nie miałem

> ani kiedy miałem najtańsze AC ani kiedy było naj...naj....droższe i rzekomo najpełniejsze.

> Dlatego ja osobiście zacząłem traktować AC jako uzupełnienie, ot na wypadek następnych driftujących

> młodzieńców.

Zrobię to samo może nawet już w tym roku. Wartość samochodu coraz mniejsza i coraz mniej to się kalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wariant najtańszy ma najmniejszy zakres, więc TU nie leci w kule tylko klient chce tego co mu nie

> przysługuje. Wykupienie takiego AC to czysta strata pieniędzy.

> Najtańsze jest pewnie te od suszy albo wiatru słonecznego.

Żle napisałem. W danym towarzystwie wybieram full opcję: brak udziału własnego, brak obniżenia wartości po szkodzie, amortyzacja, etc. Wysyłam zapytanie do kilku TU i proszę o kalkulację: OC + full AC + szyby + assistance. Wtedy wybieram najtańsze TU. Przez 5 lat dla Pikusia było to AXA, teraz taniej wyszło Liberty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie zrobić to "direct" - przez ich stronę, czy lepiej u agenta??

> Różnica to jakieś 60zł więc nie majątek.

Przeczytaj dokładnie OWU. Też myślałem, że PZU jest drogie, aż poczytałem OWU kilku directów wink.gif O ile w przypadku OC nie jest to Twój problem, to ilość wyłączeń, gwiazdek, literek i innych odnośników w OWU AC w przypadku directów jest zazwyczaj zastraszająco duża.

Np. mistrzowskim posunięciem był zapis w polisie AC, który mówił, że TU ponosi odpowiedzialność za utratę pojazdu w wyniku kradzieży jedynie w przypadku, gdy został skradziony z zabezpieczonego garażu lub zamkniętej posesji. Adres tej posesji / garażu musiał być identyczny z adresem zameldowania właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam trochę dość płacenia coraz więcej za polisę mimo, że samochód jest wart coraz mniej.

> Planuję więc zrezygnować chwilowo z PZU i zapłacić mniej.

> Nie chciałbym jednak skoczyć od razu w gnojówkę, a jedynie w lekkie błoto w miarę możliwości.

> Najlepsze moim zdaniem oferty znalazłem w w/w dwóch firmach. Odpowiednio jest to 1600 i 1400zł (PZU

> - 2400zł).

> Która z nich jest mniej do spalenia??

jakies opinie o AVIVA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.