Skocz do zawartości

Wynajem starego samochód na wesela, studniówki itp..


Rekomendowane odpowiedzi

> Ale że w czym problem? Potrzebujesz porady w tej materii bo chcesz wynająć, czy może chcesz się

> zająć wynajmowaniem bo masz taki pojazd?

chciałbym się zająć wynajmowanie smile.gif i auto by się znalazło. Od strony prawnej jak to wygląda ? zwykła działalność gospodarcza ? Bo wiadomo na lewo to zaraz się ktoś znajdzie i z d... strzeli zlosnik.gif czy jakieś uprawnienia na przewóz osób muszę mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, też rozgryzam temat bo w tym kraju fiskus jest strasznie pazerny! Sprawa wygląda tak, że od zeszłego roku potrzebne są uprawnienia taksówkarza i działalność oczywiście. Jeśli trafisz kilku klientów w ciągu roku to z tego biznesu nie wyżyjesz. Można takie hobby potraktować jako dodatkowe źródło dochodu jeśli się ma stałą pracę i opłacane wszystkie składki. Konkurencja jest coraz większa niestety. Te różne ograniczenia i utrudnienia ze strony legislacyjnej trzeba obchodzić, bo inaczej się nie da! Można próbować z różnej maści umowami żeby był papier. Pozostaje tylko kwestia obejścia wymogu uprawnień taxi. W moim przypadku to raczej hobby. Lubię kiedy się ludzie oglądają jak przemykam przez miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trzeba sobie zrobić żółte blaszki. Kilka lat temu był to problem niszowy. Nikt się tym nie zajmował. Nie spotkałem się z przypadkiem aby szanowna Inspekcja Transportu lub nie mniej szanowna Policja odważyła się zatrzymać pojazd wiozący młodą parę. Ale zawsze może być ten pierwszy raz.

Rozmawiałem z kilkoma urzędnikami w kwestii rodzaju umowy lub działalności i każdy powiedział co innego. Sedno sprawy leży w tym czy te usługi są świadczone w sposób regularny czy okazjonalny. I tu również usłyszałem kilka niespójnych definicji. Czy zatem wyjazd 4 razy w miesiącu, bo więcej ślubów się nie obsłuży, jest regularny czy okazjonalny? A czy 10 wyjazdów w ciągu roku to usługa okazjonalna? Urzędnicy się gubią i raczej nie są po stronie podatnika. Swoją drogą to u mnie wychodzi średnio 0,25 wyjazdu na miesiąc więc problemu z klasyfikacją nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No cóż, trzeba sobie zrobić żółte blaszki. Kilka lat temu był to problem niszowy. Nikt się tym nie

> zajmował. Nie spotkałem się z przypadkiem aby szanowna Inspekcja Transportu lub nie mniej

> szanowna Policja odważyła się zatrzymać pojazd wiozący młodą parę. Ale zawsze może być ten

> pierwszy raz.

> Rozmawiałem z kilkoma urzędnikami w kwestii rodzaju umowy lub działalności i każdy powiedział co

> innego. Sedno sprawy leży w tym czy te usługi są świadczone w sposób regularny czy

> okazjonalny. I tu również usłyszałem kilka niespójnych definicji. Czy zatem wyjazd 4 razy w

> miesiącu, bo więcej ślubów się nie obsłuży, jest regularny czy okazjonalny? A czy 10 wyjazdów

> w ciągu roku to usługa okazjonalna? Urzędnicy się gubią i raczej nie są po stronie podatnika.

> Swoją drogą to u mnie wychodzi średnio 0,25 wyjazdu na miesiąc więc problemu z klasyfikacją

> nie mam.

wyjazd okazjonalny bo:

- za kazdym razem kto inny

- za kazdym razem gdzie indziej.

jesli chodzi o DG w tej kwestii to wyjscia sa 3 zlosnik.gif

- Okazjonalny przewoz osob

auto na zoltych blachach i ...

CPC, licencja PL (ok 800zl)/15 lat (lub miedzynarodowa 1100zl/5 lat), co roku zabezpieczenie w formie ubezpieczenia na 9000E (koszt ok 1,9% sumy ubezpieczenia) [w miedzynarodowej zabezpieczenie 9000Euro na koncie], kasa fiskalna. na aucie nie moze byc kontaktu do firmy Vat 8%

- Taxi

Liecencja taxi, taksometr, legalizace tegoz, kogout (cen nie znam) i na ow slub jedziemy z kogutem i numerem bocznym

Vat 8%

- Wynajem pojazdow bez kierowcy

Wyzsze ubezpiecznie, auto moze byc oklejone nazwa i kontaktem do firmyVat23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.