Skocz do zawartości

Stabilizator / Drążek reakcyjny - Brak


board4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panda1.1 ’04

Zauważyłem brak drążka reakcyjnego na przodzie, (n tyle nie sprawdzałem).Czy brak jest w moim z przyczyn demontażu przez mechanika(było by niezrozumiałe), czy też, ta wersja tak ma z przyczyn oszczędności Fiata?(typowe dla tej marki).Sądzę, że brak elementu wpłynął na objawienie się bardzo głośnych stuków zużytego amorka w niskich temperaturach, przy wpadnięciu w najmniejszy dołek (amor oczywiście jest do wymiany).Ogólnie braku drążka nie odczuwałem, no chyba, że chodzi o wrażenia po zakupie, podczas wchodzenia w zakręty miałem obawy ze względu na umiejscowiony wysoko środek ciężkości pojazdu. Czy w waszych Pandach też jest brak tego elementu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panda1.1 ’04

> Zauważyłem brak drążka reakcyjnego na przodzie, (n tyle nie sprawdzałem).

po pierwsze.... doberek

po drugie

jak panda bez wspomagania to nie ma stabilizatora z przodu a z tylu jest sztywna belka wiec stabilizator... jakby troche zbedny

brak stabilizatora to brak stabilizatora - a stuki z amorka to stuki z amorka - amortyzator do bani - wymienic oba i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wskazane było by zamontowanie drążka, czy nie warto się trudzić?

jak chcesz odrobine usztywnic sobie na zakretach to zaloz - roznica.... niewielka a dokladasz element ktory na naszych drogach co 20-30 kkm bedzie generowal stukanie (mowie o lacznikach stabilizatora)

w 1,1 sam sie zastanawialem czy nie dolozyc stabilizatora ale skonczylo sie to tym ze kupilem druga pande ze stabilizatorem

tak jak wspomnialem - roznica minimalna i dla kogos malo obytego z z tym samochodem nie do wylapania - chyba ze masz kogos kto ci dorobi stabilizator customowy duzo sztywniejszy niz fabryczny to wtedy warto rozwazyc taka opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam? Się czy na bardzo dziurawe drogi, drążek usztywniłby zawieszenie na tyle by

> zrównoważyć uderzenia poszczególnych kół przednich.Czy zmniejszyłoby się zużycie pozostałych

> elementów podwozia z wyjątkiem łączników?

nie sadze by to cokolwiek zmienilo w sposob na tyle istotny by byl wymiernie oplacalny

moze - ale to moze... amortyzatory rowniej beda dostawaly po d...e ale nie sadze by to w znaczacy sposob jakos wplynelo na ich zywotnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalozenie stabilizatora wplynie glownie na zmniejszenie przechylu w zakretach i wlasnie dlatego

> warto go montowac. szczegolnie jesli jest taka seryjnie mozliwosc. polecam.

polecam lub nie - w pandzie roznica taka ze jak masz dobrze objezdzone samochody to po bezposredniej przesiadce moze roznice wylapiesz

wiec.... jezeli ktos ma ochote sie pobawic z montazem w ramach zabawy i wydac te 200-300 zl to moze sie pobawic - natomiast jezeli celem jest osiagniecie roznicy w prowadzeniu to... szkoda czasu i energii na ten zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest drugi watek na tym kaciku w ktorym cos pisalem wczoraj i w obu nabijasz posty powtarzajac

> to samo, a licznik tyka...

napisalem swoja opinie zarowno w jednej jak i w drugiej sprawie bo tak sie sklada ze mialem stycznosc z takimi samymi samochodami z tym o co bylo pytanie i bez tego

a piszac takie posty jak powyzej zastanow sie kto w rzeczywistosci licznik kreci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.