Skocz do zawartości

Ładowanie aku w salonie fiata


jpy

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

dziś podczas odbioru części w Auto-Gryfie w Szczecinie zauważyłem ciekawą rzecz.

Na sali z nowymi autami stała Lancia Voyager z podniesioną maską. Był w niej ładowany akumulator, nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że nie była zdjęta żadna z klem.

Czy tak można ładować akumulator ?

Zawsze słyszałem, że minimum jedną klemę trzeba zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> dziś podczas odbioru części w Auto-Gryfie w Szczecinie zauważyłem ciekawą rzecz.

> Na sali z nowymi autami stała Lancia Voyager z podniesioną maską. Był w niej ładowany akumulator,

> nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że nie była zdjęta żadna z klem.

> Czy tak można ładować akumulator ?

> Zawsze słyszałem, że minimum jedną klemę trzeba zdjąć.

zawsze tak robie. Mam stary prostownik, ktory nie przekracza 14v podczas ladowania i sie nie przejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Był w niej ładowany akumulator,

> nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że nie była zdjęta żadna z klem.

> Czy tak można ładować akumulator ?

A dlaczego nie? Jeśli nie ładujesz 12V akumulatora napięciem 24V to ani jemu ani w aucie nic się nie stanie. Odpięcie klemy chroni przed ewentualnym uszkodzeniem prostownika i podaniem większego napięcia co dla samochodu może być ciężkie do zniesienia ale szanse na takie coś są delikatnie mówiąc mizerne.

> Zawsze słyszałem, że minimum jedną klemę trzeba zdjąć.

A powiedz mi co to za różnica, czy zdjęta jest jedna czy dwie klemy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego nie? Jeśli nie ładujesz 12V akumulatora napięciem 24V to ani jemu ani w aucie nic się

> nie stanie. Odpięcie klemy chroni przed ewentualnym uszkodzeniem prostownika i podaniem

> większego napięcia co dla samochodu może być ciężkie do zniesienia ale szanse na takie coś są

> delikatnie mówiąc mizerne.

> A powiedz mi co to za różnica, czy zdjęta jest jedna czy dwie klemy...?

jedna czy dwie różnicy nie ma.

chodziło o to, że niektórzy zdejmują dwie - myśląc, że zdjęcie jednej nic nie da.

od dzisiaj ładuje nie ściągając klem,

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedna czy dwie różnicy nie ma.

> chodziło o to, że niektórzy zdejmują dwie - myśląc, że zdjęcie jednej nic nie da.

> od dzisiaj ładuje nie ściągając klem,

> pozdro

Całe życie ładuję akumulatory w samochodach i maszynach nie odpinając klem. Nigdy nic się nie stało. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.