Skocz do zawartości

Deszczownica - podniesienie - jakieś pomysły ?


Timonek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ci ja oto taką deszczownicę:

286677058-11064541.jpg

I mam mały problem a mianowicie jest za nisko osadzona. Górna wylewkę mam na wysokości czubka głowy co nie pozwala mi wejść pod nią tylko używanie jej pod skosem.

Pytanie jak to przedłużyć ? W miejscu mocowania [czerwone zaznaczenie] w jednej z rur wkręcony jest tłoczek z uszczelką i wciśnięta w drugą rurę tak żeby można było regulować góra dół. Ja już mam na full wyciągniętą i jeszcze brakuje jakieś 2-3 cm żeby było dobrze.

Poniżej instrukcja montażu podobnej deszczownicy druga strona punkt A i B

post-29284-14352519086135_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak to jest mocowane do baterii?

na gwint chyba 3/8, myślałem nad tym żeby dać jakąś tulejkę ale wtedy dziury w płytkach mi zostaną bo uchwyt będę musiał przenieść wyżej dlatego chciałem podnieść deszczownicę po wyżej uchwytu mocowania do ściany frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam ci ja oto taką deszczownicę:

> I mam mały problem a mianowicie jest za nisko osadzona. Górna wylewkę mam na wysokości czubka głowy

> co nie pozwala mi wejść pod nią tylko używanie jej pod skosem.

A nie da rady po prostu lekko rozgiąć tego kąta prostego przy ścianie i zagiąć bardziej tego przy wylewce? Zbliży Ci się trochę do ściany, ale zyskasz na wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrób porządne foto tego łączenia oraz postaraj się to rozebrać i również cyknij foto

ehhh to będzie trudne ale w weekend postaram się. Przyszło mi do głowy jeszcze coś innego a może po prostu zrobię cięcie i dam jakieś złącze na którym wygospodaruje te 2 cm ? Są jakieś złącza do rur stalowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, faktycznie, górne mocowanie łapie za górną rurkę, więc wydłużanie dołu nic nie da.

W takim razie widzę tu 4 rozwiązania:

- wygiąć rurę z deszczownicą (śliski temat, bo może chrom popękać),

- uciąć kawałek tuż nad sitkiem, nagwintować i o tyle się podniesie (trzeba mieć narzynkę i ten odpryskujący chrom),

- wymienić górną rurkę na dłuższą (pewnie nieopłacalne chyba, że to deszczownica za tauzena),

- wymiana kafelka i przeniesienie mocowania wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie da rady po prostu lekko rozgiąć tego kąta prostego przy ścianie i zagiąć bardziej tego przy

> wylewce? Zbliży Ci się trochę do ściany, ale zyskasz na wysokości.

myślałem żeby do środka nabić suchego piachu i spróbować ale boje się że popęka nikiel czy co tam na tym jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak ale jak ja dam taką tulejkę przy baterii to wtedy będę musiał przenieść górny uchwyt i robić

> kolejne otwory w płytkach. Dlatego myślałem o przedłużeniu górnej części powyżej uchwytu.

Tulejka to chyba jedyna metoda.

A stare dziury możesz wykorzystać - np przykręcić jakąś chromowaną płytkę z logo AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tulejka to chyba jedyna metoda.

> A stare dziury możesz wykorzystać - np przykręcić jakąś chromowaną płytkę z logo AK.

tak właśnie zrobiłem ok.gif Dałem tuleje 40mm 3/8 gwint. Udało mi się jeszcze wyregulować mocowaniem przy ścianie i jak przesunę uchwyt to dziura i tak będzie pod uchwytem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.