Skocz do zawartości

Piekarnik Amica przestał grzać na termoobiegu


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

no to przetestujmy nowy kącik uzbroj_zlo.gif

pewnego wieczoru, kiedy chciałem upiec pyszne bułeczki na kolację, nagle wyrzuciło bezpiecznik. Po jego włączeniu piekarnik przestał grzać. Ale tylko na termoobiegu - pozostałe programy działają poprawnie.

Czy termoobieg ma jakąś osobną grzałkę, która mogła ulec awarii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to przetestujmy nowy kącik

> pewnego wieczoru, kiedy chciałem upiec pyszne bułeczki na kolację, nagle wyrzuciło bezpiecznik. Po

> jego włączeniu piekarnik przestał grzać. Ale tylko na termoobiegu - pozostałe programy

> działają poprawnie.

> Czy termoobieg ma jakąś osobną grzałkę, która mogła ulec awarii ?

Padła grzałka termoobiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padła grzałka termoobiegu.

Dzięki ok.gif znalazłem już na allegro i spróbuję wymienić. Domyślam się, że trzeba klamota z zabudowy wyciągać ? Czy dojście jest od wnętrza piekarnika ?

A propos - grzałka zepsuta nie będzie miała przejścia, jak sprawdzę miernikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niestety. Nie działa nawet o 14:26

łoo, to przykre. Mi się naprawiała sama.

Wyłączyłeś kuchenkę z zasilania na jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A propos - grzałka zepsuta nie będzie miała przejścia, jak sprawdzę miernikiem ?

no raczej

ale coś mi nie pasuje. Napisałeś, że nie grzeje tylko na termoobiegu, na innych tak.

Czyli grzałka jest raczej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w tym przypadku ale termoobieg powinien mieć swoją grzałkę.

Nie znam się, po prostu kombinuję na chłopski rozum:

Po co osobna grzałka. Piekarnik, to piekarnik ma dwie grzałki: dolną i górną + grill. Termoobieg to po prostu wentylator, który wymusza obieg gorącego powietrza wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pobierając ciepło z własnej grzałki np. takiej, która jest zamontowana w jego obudowie.

no proszę, człowiek uczy się całe życie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest standard, czy maja tak tylko wybrane modele? Też myślałem, że z tyłu jest tylko wentylator

> mieszający powietrze w piekarniku.

Raczej standard, nie wiem jak w polskich, ale widziałem kilka zachodnich i wszystkie miały taką grzałkę, nawet kilkunastoletnie albo i starsze piekarniki to były ok.gif.

Dodam, że na gorze są nawet i 2 grzałki grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest standard, czy maja tak tylko wybrane modele? Też myślałem, że z tyłu jest tylko wentylator

> mieszający powietrze w piekarniku.

Te modele co miałem w swoich rekach miały. Moja kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym ma. Mówimy o amice oczywiście. U siebie grzałkę widzę nawet przez obudowę wentylatora w środku piekarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te modele co miałem w swoich rekach miały. Moja kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym ma.

> Mówimy o amice oczywiście. U siebie grzałkę widzę nawet przez obudowę wentylatora w środku

> piekarnika.

a mógłbys jeszcze napisać, czy trzeba wyciągać piekarnik z zabudowy, żeby wymienić grzałkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.