Skocz do zawartości

Subwoofer???


dyniek000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie czy da radę podłączyć subwoofer od kina domowego do radia sony cdx-gt 222 ,subwoofer nie posiada wzmacniacza.Pytam bo zalega mi taki i nie mam dla niego zastosowania więc pomyślałem że może sprawdził by się w aucie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam jak w temacie czy da radę podłączyć subwoofer od kina domowego do radia sony cdx-gt 222

> ,subwoofer nie posiada wzmacniacza.Pytam bo zalega mi taki i nie mam dla niego zastosowania

> więc pomyślałem że może sprawdził by się w aucie

ja tak kiedyś podłączyłem zalegający w domu sub z kina LG, w aucie 6 fabrycznych głośników + radio Kenwood, podpiąłem suba pod jeden z głośników tylnych, nie zauważyłem spadku głośności, za to poprawił się bas...może tyłka nie urywa ale fajnie to gra jak na wożenie ludzi to nikt nie narzeka na jakiś chamski bas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak dokładnie to podłaczyłeś? bo u mnie w domu też leży bezużyteczny sub i coś można

> pokombinować.

> Podpiąłeś to poprzez ta wtyczkę od suba co wkłada się do kontaktu

nie no...ty to masz raczej aktywny czyli z wbudowanym wzmakiem, takie coś możesz na szybko podpiąć tak że wpinasz pod przetwornicę z 12V na 230V, kable audio dajesz pod głośnik, tyle że nie wiem jak to będzie w tym konkretnym przypadku czy przypadkiem końcówek mocy nie spali w subie...

ja opisałem jak zrobiłem u siebie z pasywnym subem....dwa kable pod jeden z głośników i gra lepiej niż seria audio ale szału nie robi...chociaz bas taki fajny jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie no...ty to masz raczej aktywny czyli z wbudowanym wzmakiem, takie coś możesz na szybko podpiąć

> tak że wpinasz pod przetwornicę z 12V na 230V, kable audio dajesz pod głośnik, tyle że nie

> wiem jak to będzie w tym konkretnym przypadku czy przypadkiem końcówek mocy nie spali w

> subie...

> ja opisałem jak zrobiłem u siebie z pasywnym subem....dwa kable pod jeden z głośników i gra lepiej

> niż seria audio ale szału nie robi...chociaz bas taki fajny jest...

coś mi się zdaje że to przekombinowane jest zbytnio i się nie sprawdzi.podepnij się bezpośrednio pod głośnik w subie kablami z jednego z wyjść głośnikowych z radia( najtańszy i rozsądny sposób).

chociaż pytanie

- Podpiąłeś to poprzez ta wtyczkę od suba co wkłada się do kontaktu

to raczej sprowadza wszelkie prace z tym sprzętem na nikczemne i niebezpieczne( w najgorszym wypadku groźba pożaru)

zleć tą prace komuś kto choć ma blade pojęcie na ten temat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś mi się zdaje że to przekombinowane jest zbytnio i się nie sprawdzi.podepnij się bezpośrednio

> pod głośnik w subie kablami z jednego z wyjść głośnikowych z radia( najtańszy i rozsądny

> sposób).

a jak nie ma wolnych wyjść?

> chociaż pytanie

> - Podpiąłeś to poprzez ta wtyczkę od suba co wkłada się do kontaktu

rozróżniasz sub aktywny od pasywnego? bo widzę że nie bardzo ogarniasz to co piszę

> to raczej sprowadza wszelkie prace z tym sprzętem na nikczemne i niebezpieczne( w najgorszym

> wypadku groźba pożaru)

a niby co ma się zapalić? od czego? od konwertera? ile ten sub weźmie prądu?

no chyba że myślisz o pożarze z kabli audio hehe.gif

> zleć tą prace komuś kto choć ma blade pojęcie na ten temat.

> pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiąłem suba pod jeden z głośników tylnych, nie zauważyłem spadku głośności, za to

> poprawił się bas...

Kolego kombinowałem w ten sposób lecz niestety efekt bardzo mizerny oslabiony.gif,lepiej czuć bas na fabrycznych głośnikach, kombinowałem jeszcze z tylnym wyjściem na subwoofer w radiu , TZ. podpiąłem głośnik pod wyjście z radia lecz nic się nie działo nawet nie grał oslabiony.gif, niewiem.gif co źle robię , a w mieszkaniu dawał radę szklanki przesuwać w segmencie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego kombinowałem w ten sposób lecz niestety efekt bardzo mizerny ,lepiej czuć bas na fabrycznych

> głośnikach, kombinowałem jeszcze z tylnym wyjściem na subwoofer w radiu , TZ. podpiąłem

> głośnik pod wyjście z radia lecz nic się nie działo nawet nie grał , co źle robię , a w

> mieszkaniu dawał radę szklanki przesuwać w segmencie

prund mu podpiąłeś? bo to wyjście to tylko przedwzmacniacz, sub musi sobie sam podbić sygnał...czyli sub aktywny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.