Skocz do zawartości

[MzAK] Kalkomania


Sapphire

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to @$^^%^$%^(*^* nakładać tak, żeby się trzymało? sciana.gif Próbuje właśnie okleić Fokkera D VII o takiego i od dołu muszę nakleić jakaś biała kalkomanie w czarny wzorek i marnie to wychodzi. Ledwo się trzyma sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to @$^^%^$%^(*^* nakładać tak, żeby się trzymało? Próbuje właśnie okleić Fokkera D VII o

> takiego i od dołu muszę nakleić jakaś biała kalkomanie w czarny wzorek i marnie to wychodzi.

> Ledwo się trzyma

przesuwa się? marszczy? rwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przesuwa się? marszczy? rwie?

tak, tak i tak. Jak sie upre to udaje mi sie ustawić naklejke tak jak trzeba, ale zachowuje sie tak jakby nie miala kleju albo trzyma sie, ale przy lekkim dotknieciu odrywa sie. Ile powinno sie ja trzymać w wodzie? Moze po prostu za długo ja mocze i klej sie zmywa? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, tak i tak. Jak sie upre to udaje mi sie ustawić naklejke tak jak trzeba, ale zachowuje sie tak

> jakby nie miala kleju albo trzyma sie, ale przy lekkim dotknieciu odrywa sie. Ile powinno sie

> ja trzymać w wodzie? Moze po prostu za długo ja mocze i klej sie zmywa?

namaluj własne wzorki ok.gif

w czasie I Wojny każdy samolot był inny i nie było standaryzacji jak w czasie II Wojny ok.gif

to daje spore pole dla fantazji grinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> namaluj własne wzorki

> w czasie I Wojny każdy samolot był inny i nie było standaryzacji jak w czasie II Wojny

> to daje spore pole dla fantazji

Prosze Cie... ja i pedzel to daj spokoj... dopiero sie uczę co i jak. Zobacz moj wątek o Fokkerze. Tam moja serce.gif malowała. Chcialbym sam tak zrobic zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, tak i tak. Jak sie upre to udaje mi sie ustawić naklejke tak jak trzeba, ale zachowuje sie tak

> jakby nie miala kleju albo trzyma sie, ale przy lekkim dotknieciu odrywa sie. Ile powinno sie

> ja trzymać w wodzie? Moze po prostu za długo ja mocze i klej sie zmywa?

Z duzymi kalkomaniami trzeba uwazac oslabiony.gif

Mozliwe ze ten typ tak ma i sie rwa... nie kleją...

Ja z kalkami zawsze robie tak... ze lapie kalke pęsetką...

mocze w wodzie... i wyciagam...

czekam chwile...

i delikatni sprawdzam czy kalka slizga sie po papierze...

jesli tak to pedzelkiem mocze miejsce gdzie ma byc nalozona kalka...

oczywiscie najlepiej zeby model byl pomalowany bezbarwnym blyszczacym lakierem...

kalki latwiej wtedy ulozyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z duzymi kalkomaniami trzeba uwazac

> Mozliwe ze ten typ tak ma i sie rwa... nie kleją...

> Ja z kalkami zawsze robie tak... ze lapie kalke pęsetką...

> mocze w wodzie... i wyciagam...

> czekam chwile...

> i delikatni sprawdzam czy kalka slizga sie po papierze...

> jesli tak to pedzelkiem mocze miejsce gdzie ma byc nalozona kalka...

> oczywiscie najlepiej zeby model byl pomalowany bezbarwnym blyszczacym lakierem...

> kalki latwiej wtedy ulozyc...

Jutro spróbuje z moczeniem modelu. Do tej pory kladlem na suchy. Moze tu tkwi problem? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kładzie kalki na matowy lakier to tak właśnie będzie. Niestety nie wszystkie kalki da się odpowiednio docisnąć . A jak jeszcze trafi na takie twarde kalki jak do mojego UH-1H Gunship z Revella to w ogóle koszmar. Płyn zmiękczający nie daje rady i chyba będę je kleił na bezbarwną Pactrę smile.gif Wyjście ostateczne , ale czasem jedyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli kładzie kalki na matowy lakier to tak właśnie będzie. Niestety nie wszystkie kalki da się

> odpowiednio docisnąć . A jak jeszcze trafi na takie twarde kalki jak do mojego UH-1H Gunship z

> Revella to w ogóle koszmar. Płyn zmiękczający nie daje rady i chyba będę je kleił na bezbarwną

> Pactrę Wyjście ostateczne , ale czasem jedyne.

Dragon tez ma strasznie delikatne kalki... no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.