Skocz do zawartości

Focus 1 - rozrząd


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

> Co się wymienia przy okazji wymiany rozrządu?

> Ile orientacyjnie kosztują części + robocizna?

> Focus 1 1.8 benzyna 115km.

Ten sam silnk co w Mondeo mk2, wiec:

Pasek rozrzadu, rolka napinacza i jesli jest a nie jestem pewien rolka prowadzaca. Znajdz schemat rozrzadu w google i bedziesz widzial.

Pompa wody napedzana jest pasem wielorowkowym. Wiec mozesz ale nie musisz - ja wymienilbym pompe wody pasek wielorowkowy napinacz i rolke prowadzaca. Do tego plyn chlodniczy Nie wiem ile za robote....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wez na miekko, nie po raz pierwszy graf sie czepia - musi taka jego natura

Ale chlop ma 100% racji - mnie tez w...a, ze w dupie macie jednostki/przedrostki, itp. Bo skad mam kurna wiedziec, czy jak ktos pisze mw to ma na mysli Mega Watty, czy mili Watty skromny.gif

Czy tak trudno sie nauczyc i zapamietac, ze km to kilometr, a KM to kon mechaniczny, i tylko jedna z tych jednostek jest jednostka miary SI cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten sam silnk co w Mondeo mk2, wiec:

> Pasek rozrzadu, rolka napinacza i jesli jest a nie jestem pewien rolka prowadzaca. Znajdz schemat

> rozrzadu w google i bedziesz widzial.

> Pompa wody napedzana jest pasem wielorowkowym. Wiec mozesz ale nie musisz - ja wymienilbym pompe

> wody pasek wielorowkowy napinacz i rolke prowadzaca. Do tego plyn chlodniczy Nie wiem ile za

> robote....

Robiłem u siebie w Mondeo ten sam silnik , bez pompy , z dodatkową rolką wyszło 500 zł , oczywiście części + robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale chlop ma 100% racji - mnie tez w...a, ze w dupie macie jednostki/przedrostki, itp. Bo skad mam

> kurna wiedziec, czy jak ktos pisze mw to ma na mysli Mega Watty, czy mili Watty

> Czy tak trudno sie nauczyc i zapamietac, ze km to kilometr, a KM to kon mechaniczny, i tylko jedna

> z tych jednostek jest jednostka miary SI

Ale ze co? Mam Ci podlinkowac uklad miar SI i wtedy zaliczysz mi odpowiedz czy o co chodzi? Przeciez to jest wiedza ze szkoly podstawowej. W tym watku trudno ne polapac sie, ze chodzi o moc. Moze kolega nie jest techniczny ale za to ukonczyl filologie hebrajskiego. Troche wyrozumialosci.

Jesli kol. Graf chcial nauczac to moze powonien to zroboc w lekko inny sposob?

Sorki za ot,

Ceny kompletnego zestawu sprawdz w necie. A robocizna? Msle, ze 300 zl za wszsytko to uczciwa cena. Moj znajomy mechanik bieze 50 zl za godzine.

Zycze wszystkim milego popoludnia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się sobie podpiąć do tematu:

Co ile powinno się zmieniać rozrząd w tym silniku ? Tzn co ile lat/tyś km ? Pytam, ponieważ kupiłem takie cudo jako drugie auto i rozrząd był zmieniany w 2007 roku, 50.000 km temu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozwolę się sobie podpiąć do tematu:

> Co ile powinno się zmieniać rozrząd w tym silniku ? Tzn co ile lat/tyś km ? Pytam, ponieważ kupiłem

> takie cudo jako drugie auto i rozrząd był zmieniany w 2007 roku, 50.000 km temu.

> Pozdrawiam

Nie wiem na 100 % co jaki przebieg ale skoro był wymieniany w 2007 czyli 6 lat temu to nie ryzykuj i jak najprędzej do mechanika , zakłada się że pasek czyli guma wytrzymuje 5 lat , nie ryzykuj i posłuchaj , tak wiem że zaraz kilku się znajdzie i powie że jeszcze można śmigać , dla przykładu powiem że kolega w Oplu zmieniał po właśnie 5 latach i załamka pasek cały popękany , ale decyzja należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozwolę się sobie podpiąć do tematu:

> Co ile powinno się zmieniać rozrząd w tym silniku ? Tzn co ile lat/tyś km ? Pytam, ponieważ kupiłem

> takie cudo jako drugie auto i rozrząd był zmieniany w 2007 roku, 50.000 km temu.

> Pozdrawiam

miałem takie cudo MY2000 i był to świetny samochód.

Rozrząd wymień ponieważ owe 6 lat to już chwila.

Myślę, że sporą część interesujących Cię info znajdziesz o tutaj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.