Skocz do zawartości

problem z umową oraz oc w komarzynie


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa następująca .Zakupiłem komara grinser006.gif w wersji polo.Motór jest w fajnym stanie,co prawda malowany ,ale w zasadzie ktos go kiedyś juz raz remontował.Problem polega na tym ,że wytargałem go z szopy od gościa ,co chciał to zezłomować.Komar posiada dowód rejestracyjny wraz z rejestracją .OC -ostatni kwitek z 97 roku... Na dowodzie widnieją jakieś dane gościa (ale nie tego od którego brałem).Mam jeszcze umowe kupna sprzedaży z 97 roku pomiędzy tym gościem co jest na dowodzie jako kupujący ,a sprzedający jest jeszcze ktoś inny. Ogólnie nie mam umowy kupna-sprzedaży od gościa co mi go sprzedawał "bo on to dostał wraz z szopą..."-poprostu dorzucił mi dokumenty oraz umowe od kogoś poprzedniego ale z datami 1997 rok. Jak to ugryźć aby zarejestrować gadzine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaka jest procedura z żóltymi oraz jaki to +- koszt?

Jak nie masz papierów to musisz zacząć od opini rzeczoznawcy, od razu niech Ci zrobi białą kartę, w pakiecie będziesz miał taniej, musisz podzwonić i się popytac bo ceny są różne w zależności od miejsca i znajomości.

Później musisz uzyskać wpis do ewidencji - kiedyś były znaczki skarbowe, kilka PLN

Badanie techniczne - też musisz poszukać gdzie Ci to zrobią najtaniej bo na to nie ma ustalonej stawki, jak w przypadku normalnego badania.

Na koniec WK i standardowy koszt rejestracji czyli tablice, dowód itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie masz papierów to musisz zacząć od opini rzeczoznawcy, od razu niech Ci zrobi białą kartę, w

> pakiecie będziesz miał taniej, musisz podzwonić i się popytac bo ceny są różne w zależności od

> miejsca i znajomości.

> Później musisz uzyskać wpis do ewidencji - kiedyś były znaczki skarbowe, kilka PLN

> Badanie techniczne - też musisz poszukać gdzie Ci to zrobią najtaniej bo na to nie ma ustalonej

> stawki, jak w przypadku normalnego badania.

> Na koniec WK i standardowy koszt rejestracji czyli tablice, dowód itd

Ale chyba jakiś dowód, że pojazd jest Twój to wypadało by mieć? Bo tak to chyba trochę zbyt łatwo można by zalegalizować kradziony (aczkolwiek stary) sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale chyba jakiś dowód, że pojazd jest Twój to wypadało by mieć? Bo tak to chyba trochę zbyt łatwo

> można by zalegalizować kradziony (aczkolwiek stary) sprzęt...

Czytamy pierwszy post

Quote:

.Komar posiada dowód rejestracyjny wraz z rejestracją

> .OC


grinser006.gif

Bez papirów też da rade ale to już w jakieś zasiedzenia się trzeba pewnie bawić i sprawa bardziej skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytamy pierwszy post

> Quote:

> .Komar posiada dowód rejestracyjny wraz z rejestracją

> Bez papirów też da rade ale to już w jakieś zasiedzenia się trzeba pewnie bawić i sprawa bardziej

> skomplikowana.

ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.