Skocz do zawartości

radio samochodowe-da sie cos zrobic?


wlad

Rekomendowane odpowiedzi

witka!

nie wiem wprawdzie czy to dobry kacik,ale sprobuje...

jest radio fabryczne w primerze z mojego podpisu.kilka miesiecy temu przestalo grac-myslalem ze po prostu padlo.pare dni temu robiac cos przy aucie postanowilem tez doladowac akumulator. jadac pozniej do pracy radio samo zaczelo grac.niestety rano juz sie to nie powtorzylo.myslalem ze to jakis jednorazowy przeblysk .ale 2 dni temu po kilkugodzinnej trasie powtorzylo sie to samo.skojarzylem ze dzieje sie tak jak akumulator jest naladowany do pelna.dzis specjalnie podladowalem aku i znow radio gralo.

teraz przechodze do sedna-co moze byc tego przyczyna.przeciez w czasie jazdy napiecie jakie daje alternator to 14,4V niezaleznie od naladowania akumulatora[sprawdzalem kiedys] wiec co do rzeczy ma stan naladowania akumulatora?

czy przyczyna moze byc jakies slabe polaczenie od radia?

radio jest sprzezone z ECU auta i komunikuje sie z immo.to powoduje ze zaden elektronik nie chce w nim dlubac-a ceny w ASO to kosmos.

jest to o tyle wkurzajace ze niedzialajace radio powoduje tez blokade nawigacji i sterowania z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz taką mozliwośc to sprawdź układ ładowania aku, może jest zbyt niskie. skoro radio podpięte jest pod aku to test na kompie powinien wykazać usterkę. nie znam auta, może jest dostep do wiązki zasilającej radio, spróbuj poruszać , może coś nie kontaktuje.

jeszcze taki pomysł - spróbuj połączyć się kablami rozruchowymi z innym aku i zobaczyć czy radio zagra. może być tak ,że radio z navi potrzebuje dużo prądu do zasilania, aku jest słaby i nie starcza prądu dla radia. yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze taki pomysł - spróbuj połączyć się kablami rozruchowymi z innym aku i zobaczyć czy radio

> zagra. może być tak ,że radio z navi potrzebuje dużo prądu do zasilania, aku jest słaby i nie

> starcza prądu dla radia.

Czyli prądu starcza dla rozrusznika a dla radia już nie ?

Ciekawe hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha... nawet kompa nie zapieli ?

gdy radio nie dziala to wyswietla sie napis "secure" na wyswietlaczu.w zaleznosci na jakim tle-mozna w przyblizeniu powiedziec co dolega.mi wyswietla sie na zielonym-co w/g ASO na 99% oznacza pad radia.te 1 % to zle polaczenia.

> Wyjmij radio i przedmuchaj

> p.s. przyjrzyj sie kablom masowym mozliwe, ze jak cos gmerasz przy aku poprawiasz kabel masowy

nie wiem czy to wazne ale radio zaczelo pierwszy raz grac gdy dolutowalem dodatkowy przewod masowy do tylnej lampy .jest to standardowa usterka primer [brak masy w tylnej lampie] powodujaca wariujace kierunkowskazy,wlaczanie sie kamery cofania przy hamowaniu i czasem problemy z moca silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze to idzie innymi kablami. Ja bym sie czepil kabli szczegolnie masy. Do rozrusznika moze isc

> masa jak kciuk a do kabiny jak wlos dziewicy.

i to wlasnie bede musial sprawdzic ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.