Skocz do zawartości

Uszczelka pod głowicą ?


VOYAGER

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy komuś z Was wyleciała uszczelka pod głowicą w benzynce 1.2 ? Interesuje mnie przy jakim

> przebiegu ?

Mi kiedyś w poprzednim punto w okolicach 160 tysi. Tylko tak wrednie ze wypaliło aż dziur między cylindrami. Dopóki coś nie zaczęło stukać w silniku to nie dawało żadnych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napisz co się dzieje - będzie łatwiej ewentualnie zdiagnozować co i jak UPG to raczej nie tania

> usterka

Darku Nie wiem jakim cudem to się stało bo olej był zmieniany co 10 - 12 tysi wczesniej misiek latał na mobilu chyba 5-50 ostatnie 2 razy został zalany schellem 5-40 i coś wedug mnie zaczeło sie dziać na nie od jakiś 20 tysi zaczynał poklepywać z góry silnika. Dzis poleciał na servis i się okazało po rozpięcu rozrządu że na wałku ( panewkach trzymających wałek ) jest po 1 do 2 mm luzu panic.gif Panowie stwierdzili że była zapchana rurka doprowadzająca olej do smarowania wałka. Dół nie stuka i jest z nim wszystko jak najbardziej ok. Temat sam się rozwiazał co do góry to idzie nowa głowica + wałek ( planowanie zobaczymy ile powiedzą za polerowanie ) nowy rozrząd z pompą wody i swedzi mnie na zmianę wałka na 866 podobno wszystko idealnie pasi ( mam silnik z korkiem wciskanym bo podobno do jednych się da bez rzeźby a do tych wkręcanych nie bardzo ) Tak to wyglada w wilkim skrócie na tą chwilę irked.gif Moze wiesz czy szklanki są identyczne pod zwykłym 1.2 60 km a 1.2 75 km Uszczelka po zdięcu była cała i zdrowa hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> swedzi mnie na zmianę wałka na 866 podobno wszystko idealnie pasi

nie wiem jaki masz styl jazdy ale wkladajac ten ostrzejszy walek cokolwiek mozesz zyskac... tylko na wysokich obrotach

na nizszych/wolnych mozesz wrecz poczuc zmniejszenei kultury pracy

wiec jezeli nie ciagasz na wysokich obrotach to... szkoda sobie tym glowe zawracac

btw

cos sporo i mocno do dlubania w tym silniczki jak na taki przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem jaki masz styl jazdy ale wkladajac ten ostrzejszy walek cokolwiek mozesz zyskac... tylko

> na wysokich obrotach

> na nizszych/wolnych mozesz wrecz poczuc zmniejszenei kultury pracy

> wiec jezeli nie ciagasz na wysokich obrotach to... szkoda sobie tym glowe zawracac

> btw

> cos sporo i mocno do dlubania w tym silniczki jak na taki przebieg

Tak czy tak wałek idzie nowy chyba się skuszę swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz taki akurat toi mozesz zalozyc jak masz go szukac to szkoda zachodu

> a jak zalozysz to napewno efekt placebo zadziala

> ps.

> a czy nie taniej od tych napraw wyniesie wstawic nowy silnik?

Myślałem o tym ale wsadzić to samo 1.2 8v a raczej 1.2 16 v nie będzie elektryka pasowała a dalej z 100hp to samo + pewnie skrzynia ,półosie i tak dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem o tym ale wsadzić to samo 1.2 8v a raczej 1.2 16 v nie będzie elektryka pasowała a dalej z

> 100hp to samo + pewnie skrzynia ,półosie i tak dalej ... \

ja bym wstawił 1.2 69 km i byłoby gites- na alledrogo można poszukać sporo nówka silników w śmiesznej kasie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.