Skocz do zawartości

Problem - gaśnie 1.6 16v by GM


kAzAA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z samochodem ojca, stilo po fl z końca produkcji z paskudnym oplowskim silnikiem 1.6 16v. Najgorsze jest to, że nie ma mnie na miejscu i informacje tylko z rozmowy telefonicznej.

Problem objawia się tym, że zapala się check engine i auto gaśnie (nie trzyma obrotów). Problem nie występuje cały czas, ale bardzo często. Jak nie zapali się check to auto chodzi normalnie i co najlepsze na egzaminerze nie było błędu w historii. Mieli w ASO oczywiście ogromny problem w diagnozie, dopiero jak się zapalił check od razu na kompie wyskoczył im błąd czujnika w kolektorze. Wskazywał dość wysoką temp. w kolektorze pomimo, że na dworzu byłó z -5 i silnik nie był nagrzany. Zamówili więc nowy czujnik za jedyne 300 zł (EPER: 77 36 38 01)

przechwytywaniewt.png

Po wymianie po 2 km objawy te same, rozkładają ręce w ASO, podejrzeli błąd i wyskoczył i problem z masą. Oczyścili wszystkie złączki i kable masowe, jednak to nic nie dało.

Jak wiadomo ASO jest nie udolne, bo nie zdiagnozują nic podczas jazdy, bo mają wielkiego egzaminera.

Na myśl mi przychodzi EGR, bo wg epera ten silnik oplowski ma taki bajer i tak sobie myślę, że temp. w kolektorze zawsze będzie wyższa nawet przy zimnym silniku niż zasysana m.in. przez ten lipny EGR, jak źle puszcza to może być ciepłe powietrze w kolektorze i za dużo - zła mieszanka i gaśnie. Czy dobrze sobie rozumuje?

Inny pomysł to sonda, ale przy przebiegu 48kkm nie powinna mówić jeszcze papa. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem z samochodem ojca, stilo po fl z końca produkcji z paskudnym oplowskim silnikiem 1.6

> 16v. Najgorsze jest to, że nie ma mnie na miejscu i informacje tylko z rozmowy telefonicznej.

> Problem objawia się tym, że zapala się check engine i auto gaśnie (nie trzyma obrotów). Problem nie

> występuje cały czas, ale bardzo często. Jak nie zapali się check to auto chodzi normalnie i co

> najlepsze na egzaminerze nie było błędu w historii. Mieli w ASO oczywiście ogromny problem w

> diagnozie, dopiero jak się zapalił check od razu na kompie wyskoczył im błąd czujnika w

> kolektorze. Wskazywał dość wysoką temp. w kolektorze pomimo, że na dworzu byłó z -5 i silnik

> nie był nagrzany. Zamówili więc nowy czujnik za jedyne 300 zł (EPER: 77 36 38 01)

> Po wymianie po 2 km objawy te same, rozkładają ręce w ASO, podejrzeli błąd i wyskoczył i problem z

> masą. Oczyścili wszystkie złączki i kable masowe, jednak to nic nie dało.

> Jak wiadomo ASO jest nie udolne, bo nie zdiagnozują nic podczas jazdy, bo mają wielkiego

> egzaminera.

> Na myśl mi przychodzi EGR, bo wg epera ten silnik oplowski ma taki bajer i tak sobie myślę, że

> temp. w kolektorze zawsze będzie wyższa nawet przy zimnym silniku niż zasysana m.in. przez ten

> lipny EGR, jak źle puszcza to może być ciepłe powietrze w kolektorze i za dużo - zła mieszanka

> i gaśnie. Czy dobrze sobie rozumuje?

> Inny pomysł to sonda, ale przy przebiegu 48kkm nie powinna mówić jeszcze papa. Jakieś pomysły?

Auto szarpie ? - rozważył bym EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto szarpie ? - rozważył bym EGR

mały update po telefonie, nie szarpie, nie muli nic także raczej pod egr nie podchodzi mi oslabiony.gif check engine pali się praktycznie przez cały czas, ale auto nie zawsze gaśnie. Oczywiście gaśnie tylko na jałowym, miałem kiedyś tak w p2 i takie objawy dawała przepustnica, tzn. krokowiec albo tps. W tym wypadku chyba jednak tutaj będzie problem, a jeśli chodzi większa temp. w kolektorze ssącym to na logikę przez egr zawsze będzie dużo większa, więc pewnie czujnik dzięki braku fachowości aso nad wyrost kupiony oslabiony.gif

btw po kiego w benie egr facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w vectrze B 1,6 16v, padł mi EGR to auto nierówno chodziło i gasło tylko na jaowym. Nie było zamulania żadnego przy przyspieszaniu. Wywalił tez bład na kompie, nowy kosztowal około 450zł!. Moze spróbuj go zaslepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w vectrze B 1,6 16v, padł mi EGR to auto nierówno chodziło i gasło tylko na jaowym. Nie było

> zamulania żadnego przy przyspieszaniu. Wywalił tez bład na kompie, nowy kosztowal około

> 450zł!. Moze spróbuj go zaslepić?

dzięki, już wytłumaczyłem co ma odkręcić i niech włoży puszkę grinser006.gif jak nie będzie gasł to znowu naprawię coś nad czym ASO rozkłada ręce oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to rok temu. Dokładnie te same objawy! Dopiero Euromot dał radę. Przepustnica do czyszczenia i po sprawie. Nic nie kombinuj. Zapchana przepustnica zwala winę na czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiałem to rok temu. Dokładnie te same objawy! Dopiero Euromot dał radę. Przepustnica do

> czyszczenia i po sprawie. Nic nie kombinuj. Zapchana przepustnica zwala winę na czujnik

> ciśnienia w kolektorze dolotowym!

Jest to bardzo prawdopodobne, i powiem szczerze że to pierwsza rzecz jaką powinni zrobić w ASO, nawet nie brałem pod uwagę że nie sprawdzili przepustnicy, robiąc tę diagnostykę i zmieniając czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiałem to rok temu. Dokładnie te same objawy! Dopiero Euromot dał radę. Przepustnica do

> czyszczenia i po sprawie. Nic nie kombinuj. Zapchana przepustnica zwala winę na czujnik

> ciśnienia w kolektorze dolotowym!

Podobno czyścili, a naciągnęli na czujnik oslabiony.gif

btw postanowił, że sam zabiorę się za to i wyczyszczę przepustnicę, polecacie jakieś środki? Kiedyś w p2 wystarczyła mi bena ekstrakcyjna uważając na TPS, żeby go nie zalać bo wysuszy potencjometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.