Skocz do zawartości

Zipp pro 50


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnosnie tego mini "ścigacza"

jak sie sprawuje itd

Poniewarz będzie to moj pierwszy 2 kołowy pojazd i niestety nie posiadam prawka na motor passed_out.gif i tak mysle czy to jest dobry wybór a potem najwyzej pomysle o wrzuceniu większego silnika np 125 cm ale tak żeby móc dalej jeździc bez prawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanie odnosnie tego mini "ścigacza"

> jak sie sprawuje itd

> Poniewarz

spineyes.gif

> będzie to moj pierwszy 2 kołowy pojazd i niestety nie posiadam prawka na motor i tak

> mysle czy to jest dobry wybór a potem najwyzej pomysle o wrzuceniu większego silnika np 125 cm

> ale tak żeby móc dalej jeździc bez prawka

Wrzucając na pokład 125-tkę NIE będziesz mógł dalej jeździć bez prawka. nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy motor wymusza lepszy zawias, hamulce, sztywniejszą ramę z powodu większych prędkości... masz zamiar wszystko wymienić/ przerobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mocniejszy motor wymusza lepszy zawias, hamulce, sztywniejszą ramę z powodu większych prędkości...

> masz zamiar wszystko wymienić/ przerobić ?

nie mam takiego zamiaru ale mysle że 125 to chyba nie jest aż tak duzo jak na taki motorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanie odnosnie tego mini "ścigacza"

> jak sie sprawuje itd

> Poniewarz będzie to moj pierwszy 2 kołowy pojazd i niestety nie posiadam prawka na motor i tak

> mysle czy to jest dobry wybór a potem najwyzej pomysle o wrzuceniu większego silnika np 125 cm

> ale tak żeby móc dalej jeździc bez prawka

jako 50 do zabawy z jazdą i mechaniką jak najbardziej ok

z tym 125 to wybiegłeś ładnie w przyszłość, jak masz świadomość co i jak to rób, mi tam by było szkoda czasu na taką rzeźbę, lepiej miesiąc przepracować gdzieś i za kasę odłożoną będziesz mógł spokojnie wybierać w chińczykach 125cmm, a do tego czasu jak się będziesz bawił 50cmm zdążysz odłożyć na prawko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanie odnosnie tego mini "ścigacza"

> jak sie sprawuje itd

> Poniewarz będzie to moj pierwszy 2 kołowy pojazd i niestety nie posiadam prawka na motor i tak

> mysle czy to jest dobry wybór a potem najwyzej pomysle o wrzuceniu większego silnika np 125 cm

> ale tak żeby móc dalej jeździc bez prawka

Może najpierw naucz się jeździć na motorowerze a dopiero potem myśl o poprawianiu fabryki, co? cfaniaczek.gif20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako 50 do zabawy z jazdą i mechaniką jak najbardziej ok

> z tym 125 to wybiegłeś ładnie w przyszłość, jak masz świadomość co i jak to rób, mi tam by było

> szkoda czasu na taką rzeźbę, lepiej miesiąc przepracować gdzieś i za kasę odłożoną będziesz

> mógł spokojnie wybierać w chińczykach 125cmm, a do tego czasu jak się będziesz bawił 50cmm

> zdążysz odłożyć na prawko

o i chyba tak zrobie, najpierw się zadomowie ogólnie z motorkiem co i jak a potem będe mysleć dalej

a ogólnie to jak wam sie widzi ten zipp pro 50 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o i chyba tak zrobie, najpierw się zadomowie ogólnie z motorkiem co i jak a potem będe mysleć dalej

> a ogólnie to jak wam sie widzi ten zipp pro 50 ??

Wygląd dziwaczny jeśli się weźmie pod uwagę pojemność silnika spineyes.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie pasuje Ci na przykład sachs madass 50 ?

> Mi się bardzo podoba ten sprzęt i z tego można wyczytać to ludzie są zadowoleni z jego jakości

bardzo ciekawy prawie jak rower heheh bardzo mały "zbiornik" paliwa 5 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ogólnie to jak wam sie widzi ten zipp pro 50 ??

jak jesteś niski i szczupły to jeszcze przebolejesz

Gdzie tym będziesz jeździć? Jak po wioskach to też pół biedy. To tobie ma się podobać. Z bliska widać chińczyka ale przecież cudów się nie można spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jesteś niski i szczupły to jeszcze przebolejesz

> Gdzie tym będziesz jeździć? Jak po wioskach to też pół biedy. To tobie ma się podobać. Z bliska

> widać chińczyka ale przecież cudów się nie można spodziewać.

będe nim jeździł bardziej po mieście mam 175 cm i 76 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będe nim jeździł bardziej po mieście mam 175 cm i 76 kg

Najważniejsze, by moc silnika była dobrana do masy kierowcy. Mój Cwajtakt ma 3,5 KM i to mi wystarcza do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Jak rozumiem w tym motorowerze silnik ma cylinder poziomy, prawda? ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najważniejsze, by moc silnika była dobrana do masy kierowcy. Mój Cwajtakt ma 3,5 KM i to mi

> wystarcza do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Jak rozumiem w tym motorowerze silnik

> ma cylinder poziomy, prawda?

tak silnik jest poziomy a dokładnie taki

http://otomoto.pl/zipp-inny-zipp-pro-50-silnik-M3506338.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat sobie takiego kupił w tamtym roku. Generalnie jest zadowolony, ale wg mnie to pieniądze wywalone w błoto. Przywieźli mi nowy motorower pod dom. Łancuch to mu prawie do ziemi zwisał, hamulec przedni obcierał podczasd jazdy (rytmiczny szum mimo nie naciskania na klamkę). Na pierwszym serwisie polecili bratu nie przejmować się hamulcem i jeździć - powinno się ułozyć :-). Łańcuch sam sobie naciągnął. Strasznie często producent zaleca wymienę oleju - teraz nie pamiętam czy co 1 tys. co co 2 tys. Podczas jazdy prawie zgubił gaźnik - śruby się odkręciły. Generalnie to przed każdą jazdą sprawdza śruby.

Także nie wiem, czy on trafił na taka sztukę czy tak wszystkie mają - a wydał na to cos ok 4 tys. - dokładnie nie chce się przyznać ile :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój brat sobie takiego kupił w tamtym roku. Generalnie jest zadowolony, ale wg mnie to pieniądze

> wywalone w błoto. Przywieźli mi nowy motorower pod dom. Łancuch to mu prawie do ziemi zwisał,

> hamulec przedni obcierał podczasd jazdy (rytmiczny szum mimo nie naciskania na klamkę). Na

> pierwszym serwisie polecili bratu nie przejmować się hamulcem i jeździć - powinno się ułozyć

> :-). Łańcuch sam sobie naciągnął. Strasznie często producent zaleca wymienę oleju - teraz nie

> pamiętam czy co 1 tys. co co 2 tys. Podczas jazdy prawie zgubił gaźnik - śruby się odkręciły.

> Generalnie to przed każdą jazdą sprawdza śruby.

> Także nie wiem, czy on trafił na taka sztukę czy tak wszystkie mają - a wydał na to cos ok 4 tys. -

> dokładnie nie chce się przyznać ile :-)

aha nowy kosztuje 4300 zł ale ja bym nie kupował nowego tylko jakąś uzywke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze mi się przypomniało, że ten obrotościomierz działa jak chce, tzn wkręcasz go na obroty a po 2,3 sekundach wskazówka obrtościomierza dochodzi max do 1,5 tys obrotów po czym spada na zero. Dźwięk silnika jest nawet OK, ale dynamika i ruszanie z miejsca to jak być roweram ruszał. Za to na ulicy motocykliści podnoszą Ci lewą rękę :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak silnik jest poziomy a dokładnie taki

> http://otomoto.pl/zipp-inny-zipp-pro-50-silnik-M3506338.html

Wiesz co? To idź od razu w większy cylinder + tłok, jak wcześniej pisałeś. Ponoć są to całkiem trwałe silniki ale problemem może być łańcuch. Na forum Rometów wyczytałem, że łańcuchy w tych silnikach mają tendencję do zrywania się i ewentualnego niszczenia karteru sick.gif Nie wiem na ile jest to prawda, ale kilka wiadomości dot. tego tematu było icon_rolleyes.gif Daj znać jak się 2OO będzie sprawowało waytogo.gif20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co? To idź od razu w większy cylinder + tłok, jak wcześniej pisałeś. Ponoć są to całkiem

> trwałe silniki ale problemem może być łańcuch. Na forum Rometów wyczytałem, że łańcuchy w tych

> silnikach mają tendencję do zrywania się i ewentualnego niszczenia karteru Nie wiem na ile

> jest to prawda, ale kilka wiadomości dot. tego tematu było Daj znać jak się 2OO będzie

> sprawowało

jakie 200 ?? ja myślałem nad 72cm lub 110 cm ale jak juz zakupie to napewno dam znać narazie się tylko powoli przymierzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie 200 ?? ja myślałem nad 72cm lub 110 cm ale jak juz zakupie to napewno dam znać narazie się

> tylko powoli przymierzam

nie 200 tylk 2OO (2 koła czyli moto) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie 200 ?? ja myślałem nad 72cm lub 110 cm ale jak juz zakupie to napewno dam znać narazie się

> tylko powoli przymierzam

Nie chodziło mi o pojemność grinser006.gif Poszukaj na allegro lub na otomoto. Jedna z firm proponuje wymianę cylindra + tłoka za bodaj 300 zł na 72 cm3. Cały silnik 110 cm3 to już dodatkowe 900 zł icon_rolleyes.gif Ja na razie kombinuję z usprawnieniem swojego wynalazku ale może za rok lub dwa będę się rozglądał za bardziej współczesnym toczydełkiem hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co? To idź od razu w większy cylinder + tłok, jak wcześniej pisałeś. Ponoć są to całkiem

> trwałe silniki ale problemem może być łańcuch. Na forum Rometów wyczytałem, że łańcuchy w tych

> silnikach mają tendencję do zrywania się i ewentualnego niszczenia karteru Nie wiem na ile

> jest to prawda, ale kilka wiadomości dot. tego tematu było

To raczej ktoś jeździł na łańcuchu do granic możliwości. Jako user Rometa powiem, że łańcuch masakrycznie się rozciąga i co 200km można regulować naciąg 270751858-jezyk.gif

Większy cylinder to dobry pomysł. Na 50 to nie ma jazdy a 72ccm już jeździ wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To raczej ktoś jeździł na łańcuchu do granic możliwości. Jako user Rometa powiem, że łańcuch

> masakrycznie się rozciąga i co 200km można regulować naciąg

> Większy cylinder to dobry pomysł. Na 50 to nie ma jazdy a 72ccm już jeździ

aha ale corazbardziej nastwaiam sie na Yamaha TZR bo jakos bardziej mi sie podoba lecz nawet uzywka jest droższa od nówki zipp pro 50 ale jakos yamaszka bardziej mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.