Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze spawarki


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

> co nikt nie podpinał butli do spawarki?

Czasem podpinam zlosnik.gif ale żeby z tego zaraz doktorat pisać grinser006.gif

7lat podpinałem codziennie reduktor i nigdy nie zwracałem uwagi na położenie pokrętła zlosnik.gif Przeżył moją kadencję w tej firmie wink.gif

Lepiej pokaż ten reduktor zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem czy dobrze pamiętam, reduktor przykręcamy do butli, następnie odkręcamy pokrętło z

> reduktora (wtedy jak się odkręca to zamyka się reduktor) następnie odkręcami bardzo wolno

To ma sens przy acetylenie, przy argonie normalnie odkrecasz butle i potem ustawiasz cisnienie reduktorem. Nic skomplikowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem podpinam ale żeby z tego zaraz doktorat pisać

> 7lat podpinałem codziennie reduktor i nigdy nie zwracałem uwagi na położenie pokrętła Przeżył

> moją kadencję w tej firmie

> Lepiej pokaż ten reduktor

reduktor to:

TIGER Zawór redukcyjny Ar MICRO MEI

LINK

a powiedzcie mi jak są dane wskazania na reduktorze i np zakręcę butle i czy to normalne że po jakimś czasie np 10 min na reduktorze na obu manometrach wskazówki zeszły do zera.

Bo szczerze nie pamiętam a wydaje mi się że to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> reduktor to:

> TIGER Zawór redukcyjny Ar MICRO MEI

> LINK

Czyli qpa ale do domowego użytku może być zlosnik.gif

> a powiedzcie mi jak są dane wskazania na reduktorze i np zakręcę butle i czy to normalne że po

> jakimś czasie np 10 min na reduktorze na obu manometrach wskazówki zeszły do zera.

> Bo szczerze nie pamiętam a wydaje mi się że to normalne

Niestety nie normalne wink.gif masz nieszczelność między reduktorem a elektrozaworem w spawarce albo sam elektrozawór padnięty wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli qpa ale do domowego użytku może być

> Niestety nie normalne masz nieszczelność między reduktorem a elektrozaworem w spawarce albo sam

> elektrozawór padnięty

dawali gratis w zestawie (darowanemu koniowi w pysk się nie zagląda)

A jak sprawdzić tą szczelność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posłuchaj gdzie syczy

albo ja źle wężyk założyłem i obejmą źle ściągnąłem, bo nie chce mi się wierzyć że w nówce spawarce byłby winny elektrozawór.

i oczywiście nigdzie nie życzy smile.gif ale stary gazowniczy sposób płyn do mycia naczyń i pędzelek i każde złączenie przesmarowane, okazało się że gaz ucieka między króćcem wychodzącym ze spawarki a przewodem do butli. dziś odetnę przewód o kilka cm, założę go jeszcze raz i skręcę cybantem (opaską ślimakową - tylko dziwi mnie jedna rzecz - dlaczego to puszczało skoro było założone poprawnie do końca i skręcone opaską ślimakową - cybantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo ja źle wężyk założyłem i obejmą źle ściągnąłem, bo nie chce mi się wierzyć że w nówce spawarce

> byłby winny elektrozawór.

Ostatnio widziałem nówkę sztukę szanowanego producenta wink.gif za 30k zł która nie działała zlosnik.gif

> i oczywiście nigdzie nie życzy ale stary gazowniczy sposób płyn do mycia naczyń i pędzelek i każde

> złączenie przesmarowane, okazało się że gaz ucieka między króćcem wychodzącym ze spawarki a

> przewodem do butli. dziś odetnę przewód o kilka cm, założę go jeszcze raz i skręcę cybantem

> (opaską ślimakową - tylko dziwi mnie jedna rzecz - dlaczego to puszczało skoro było założone

> poprawnie do końca i skręcone opaską ślimakową - cybantem

Bywa zlosnik.gif złośliwość rzeczy martwych wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.