Skocz do zawartości

Podstawa anteny który kabel do GPS Radia i GSM?


WitoldSopot

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem antenę z takimi połączeniami http://allegro.pl/podstawa-anteny-opel-astra-h-oryginal-navi-nowa-i3025364652.html przepraszam za linka ale jest obrazkiem poglądowym. W mojej Astrze jest wtyczka w jednym niebieskim gnieżdzie wchodzą 3 kable. Czy ktoś wie jaki kabel na tej aukcji jest od czego szary?? jasno zielony?? domyślam się, że ten czarny jest od radia. Mam navi, i telefon. W moim mogę sprawdzić poprzez przecięcie kabla i to co nie działa to jest od tego. Zaś w tej podstwie co kupiłem nie wiem co od czego. Dzięki piękne za odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W mojej Astrze jest wtyczka w jednym niebieskim gnieżdzie wchodzą 3 kable.

A poszukaj dalej w samochodzie, czy ta wiązka nie przechodzi w 3 wtyczki? Bo tak jest na schemacie (są 2 schematy anten: z 3 wtyczkami (taka jaką kupiłeś) albo z 1 wtyczką przechodzącą w 3 wtyczki (taka, jaką miałeś)).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A poszukaj dalej w samochodzie, czy ta wiązka nie przechodzi w 3 wtyczki? Bo tak jest na schemacie

> (są 2 schematy anten: z 3 wtyczkami (taka jaką kupiłeś) albo z 1 wtyczką przechodzącą w 3

> wtyczki (taka, jaką miałeś)).

> Pozdr.

Mam taką wtyczkę w załączniku i ma takie podłączenie na załączniku Czarny to jest GPS Czerwony to GSM w/g niemieckiego forum Pozdro.

post-69269-14352519517038_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, jak to wygląda na schemacie:

286764646-Ant3wtykiAH.JPG

Jesli dobrze ogarnąłem problem, miałeś antenę ze schematu, a teraz masz antenę pozbawioną wtyku niebieskiego, tylko od razu wychodzą 3 wtyczki kolorowe, które u Ciebie powinny być po drodze za niebieską wtyczką. IMO producent nowej anteny zaoszczędził na "przejściówce".

Dobrze poszukaj tych kolorowych wtyczek w instalacji. Jak znajdziesz, to nowa antena będzie plug&play.

Tak wyglądają te wtyczki X32, X33:

286764646-AntwtyczkiAH.JPG

EDIT: wyżej pod rysunkiem niebieskiego wtyku rozpisałem Ci co jest do czego!!!

EDIT2: przyjrzałem się dokładniej, jak idą wiązki i tych małych wtyczek nie ma w pobliżu dużej niebieskiej. Pozostaje dalej szukać.... przyjrzyj się numerom pinów małych wtyczek na schemacie, może to pomoże? W końcu do czegoś ta nowa podstawa powinna pasować?

Pozdr.

post-65098-14352519519858_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po numerze doszedłem, że masz podstawę anteny od Fiata Stilo. W tym: klik wątku znalazłem informację, że kolory wtyczek mogą być takie:

czarna - AM/FM

szara - GSM

zielona - GPS

Quote:

Výměna antény, montáž mikrofonu.

Původně jsem si naivně myslel, že když mám za rádiem vyvedený spolu s anténou i
zelený a šedý konektor pro GPS,GSM
, tak že ho najdu i u antény.

Když jsem zezadu odchlípnul strop, a kouknul na anténu a vše kolem ní, tak jsem doufal, že ty kabely budou někde u strany. Nebyly, tak jsem šel po trase svazenky...


Z kolei tutaj: klik "nasi" piszą zupełnie odwrotnie:

Quote:

jak masz CN+ to tam są 3 kable tzn. jeden sygnałowy ( którym idzie też napięcie do wzmacniacza) drugi
z zieloną wtyczką do GSM i trzeci z szarą wtyczką do GPS
.


Skontaktuj się z tym kolegą mario1979 i upewnij się, jak to jest...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna - AM/FM

szara - GSM

zielona - GPS Myślę, że koledzy z za.. granicy podali dobrze bo ten kolega nasz nie montował ani GSM, ani GPS bo dawno wyrzucił i nie może potwierdzić iż działa mam nadzięję, że nic nie zniszczę robiąc tak. Jesteś Wielki po samym nr. zanalazłeś od jakiego autka ta podstawa jest. Na Alle.. są z taką wtyczką ale bez GPS i GSM. zaś tą podstawę kupiłem jako Plug... nie sprawdzając w aucie. W styczniu było zimno i bałem się połamać plastiki boczków i podsufitki przy demontażu. Jaką wersję wybrałbyś ty??? w kolorach?? Jutro robię. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadzwoniłbym do serwisu Fiata i poprosił o podanie kolorów wtyczek przy antenie od czego są. powiedz, że na Allegro ci wcisnęli antenę od Fiata do Opla i nie wiesz, jak połączyć. To nic nie kosztuje, a może trafisz na życzliwego, co zajrzy w serwisówkę i podpowie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.