Skocz do zawartości

Felgi 6j z et 36


solek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na oku pewne felgi do uniaczka sa to 14, 6 cali szerokości i et 36. Znalazłem kilka informacji i w jednych jest ze będą pasowały bez dystansu a w drugiej ze będą obcierały. Jak to będzie naprawdę w praktyce? Na felgi pójdą opony 185/55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie miałem napisać, że zaklepywanie rantów w Uno mija się z celem, bo one na ogół same

> odpadają

a wcale że nie odpadają u mnie przynajmniej jeden się trzyma bardzo dobrze grinser006.gif

http://team.fiatuno.pl/index.php?id=wiev&news=11

Jak to jest z tymi felgami coś tu chyba nie do końca jest prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wcale że nie odpadają u mnie przynajmniej jeden się trzyma bardzo dobrze

> http://team.fiatuno.pl/index.php?id=wiev&news=11

> Jak to jest z tymi felgami coś tu chyba nie do końca jest prawdziwe

Ja bym raczej powiedział, że na tył dystanse 5mm i po sprawie. Miałem felgi 6J x 14" ET 33 Abartha z oponami 185/55 R14 i z tyłu były na dotyk z wewnętrznym nadkolem niemal i belką. Z przodu było sporo luzu. Przy komplecie na wybojach potrafiły przytrzeć o ranty z tyłu (w sumie to bardziej o plastikowe nadkola wypełniające wnęki kół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gajos, dodaj, że miałeś jeszcze sprężyny obniżające o w sumie nie wiadomo ile

Na serii też potrafiło przytrzeć przy komplecie, bo jakiś czas jeździłem na tych felgach z seryjnym zawiasem. wink.gif Chociaż może jakieś krążki pod odboje załatwiłyby sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na serii też potrafiło przytrzeć przy komplecie, bo jakiś czas jeździłem na tych felgach z seryjnym

> zawiasem. Chociaż może jakieś krążki pod odboje załatwiłyby sprawę.

Czyli, ze felga 6" to obniżonego zawieszenia jest za szeroka:-( ja u siebie mam sprężyny weiteca -40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli, ze felga 6" to obniżonego zawieszenia jest za szeroka:-( ja u siebie mam sprężyny weiteca

> -40.

zalezy jeszcze jaka opone masz

ja mam -60, przy oponach 165/60 nic nie tarlo nawet przy plastikowych nadkolach z tylu, jedynie dystans z przodu 5mm bo wew strona felgi tarla o wahacz przy max skrecie

przy oponie 185/55 musialem wywalic plastikowe nadkola z tylu i sklepach ranty przod bez zmian, przy tej oponie tyl jest na styk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalezy jeszcze jaka opone masz

> ja mam -60, przy oponach 165/60 nic nie tarlo nawet przy plastikowych nadkolach z tylu, jedynie

> dystans z przodu 5mm bo wew strona felgi tarla o wahacz przy max skrecie

> przy oponie 185/55 musialem wywalic plastikowe nadkola z tylu i sklepach ranty przod bez zmian,

> przy tej oponie tyl jest na styk

Właśnie będzie opona 185/55. To w jakim przedziale powinno być et przy feldze 6"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę konkretnie nad tymi felgami

> http://moto.allegro.pl/felgi-alum-fondmetal-14-i3084186860.html

> a na nie opony 185/55 bo takie juz mam

Myślę, że przy załadowaniu tyłu brzeg opony może obcierać o rant. Ale zaklepanie rantów bądź ich przycięcie powinno to zjawisko zniwelować. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.