Skocz do zawartości

Gazowe dylematy


Ksenomorf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem fajną astrę z silnikiem 1.4 Twinport mam zamiar pojeździć tym autem kilka lat i kusi mnie aby założyć gaz . Ale z drugiej strony rocznie robię ok. 8tyś. km. i trochę mi żal wyłożyć od razu 2500zł. Jak wygląda zużycie paliwa w tym aucie (Pb i LPG ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Kupiłem fajną astrę z silnikiem 1.4 Twinport mam zamiar pojeździć tym autem kilka lat i kusi mnie

> aby założyć gaz . Ale z drugiej strony rocznie robię ok. 8tyś. km. i trochę mi żal wyłożyć od

> razu 2500zł. Jak wygląda zużycie paliwa w tym aucie (Pb i LPG ) ?

Zużycie sprawdz na spritmonitor.de

Realnie w trasie przy jeździe 0-1 spala 6.5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ale z drugiej strony rocznie robię ok. 8tyś. km.

x powiedzmy 5 lat to 40 kkm. Gaz zwróci sie po 12-15 tyś

>trochę mi żal wyłożyć od

> razu 2500zł.

To wyłóż na raty a nie od razu. Wielu gazowników na programy ratalne Lukasa albo innego Żagla.

>Jak wygląda zużycie paliwa w tym aucie (Pb i LPG ) ? Pojeździj troche to sie przekonasz. Rozrzut jest na tyle duży że spalanie w mieście może oscylować od 7 do 10 litrów benzyny. Gazu ok 10-30% wiecej

http://gazeo.pl/lpg/kalkulator-lpg-gazu.html. Pomoże podjąć decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [..] Ale z drugiej strony rocznie robię ok. 8tyś. km. i trochę mi żal wyłożyć od

> razu 2500zł. [...]

W warsztatach partnerskich Staga od jesieni dwa razy była już promo na system ratalny. Instalkę spłaca się w 10 ratach bez kosztów. Czy jest obecnie warto się popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem u gazownika i zaproponowano mi takie ceny oraz instalację Stag Premium ( parownik , listwa

> wtryskowa itp. wszystko Staga ) . Mają fajną cenę na Lovato ale czy warto ?

Z tej strony (poza cenami) nic nie wynika.

Kluczowe informacje które powinieneś otrzymać (poza ceną) to dane o tym co wchodzi w skład zestawu który zamierzają w tych pieniądzach zamontować, czyli:

1. sterownik

2. wtryski gazu

3. reduktor

Poza tym czy do montażu zdejmują kolektor i nawierty robią na zdemontowanym kolektorze czy też na wariata jak się uda na zamontowanym w aucie.

Ostatnia kwestia - czy poza autokalibracją instalator dokonuje ustawień w trakcie jazdy. Są tacy co puszczają auta po samej autokalibracji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tej strony (poza cenami) nic nie wynika.

> Kluczowe informacje które powinieneś otrzymać (poza ceną) to dane o tym co wchodzi w skład zestawu

> który zamierzają w tych pieniądzach zamontować, czyli:

> 1. sterownik

> 2. wtryski gazu

> 3. reduktor

> Poza tym czy do montażu zdejmują kolektor i nawierty robią na zdemontowanym kolektorze czy też na

> wariata jak się uda na zamontowanym w aucie.

> Ostatnia kwestia - czy poza autokalibracją instalator dokonuje ustawień w trakcie jazdy. Są tacy co

> puszczają auta po samej autokalibracji

Z tego co się dowiedziałem montują zestawy dedykowane od producenta np. BRC lub Staga a nie jakieś składanki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.