Skocz do zawartości

Czym uszczelnić połączenie zlew-syfon?


r1sender

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ktoś coś upychał pod szafką i misterną konstrukcję zruszył i zaczęło podciekać. Próbowałem kupić uszczelkę ale niestety nie ma opcji dostania bez kupna całego zestawu, a że zlew jest jednokomorowy z korkiem na linkę to pozostaje mi praktycznie tylko producent ustrojstwa /teka/ sick.gif

Próbowałem na silikon ale przy ponownym skręcaniu syfonu do sitka dużo nie brakło żeby piardł syfon. Jedyny pozytywny efekt, że nie leje już się ciurkiem ale dalej się poci sick.gif po za tym uszczelka ma swoje lata i się sztywna zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety w starym budownictwie miałem podobny problem. W zasadzie wszelkie uszczelnienia szlag trafiał, dopiero taka partyzantka, konopie + teflon + uszczelniacz dekarski i dopiero to dało radę...więc może kolega próbować. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od potrzebnej średnicy możesz wyciąć uszczelkę z dętki rowerowej (tak do ok 8-9 cm średnicy) i ewentualnie zamiast jednej wyciąć dwie sztuki i położyć jedna na drugą.

Jak średnica większa, to trzeba zorganizować jakiś konkretniejszy kawałek gumy, czy dętkę z taczki 270751858-jezyk.gif

Tam ciśnienia nie ma, agresywnych środków też nie, więc nada się praktycznie wszystko, co nie przepuszcza wody i jest w miarę miękkie.

W akcie desperacji, o ile to jest możliwe, to można wszystko owinąć od zewnątrz taśmą izolacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim zadałeś pytanie, trzeba było sprawdzić wymiary uszczelki. Jeśli je znasz, to podaj. Mało

> prawdopodobne, że czegoś "obcego" się nie dobierze.

Ano. Tego towaru jest sporo. Ale nie w marketowniach dla ludu. Zawsze można kupić półsyfon i wykorzystać same uszczelki.

Można też reanimować uszczelkę o ile nie jest przecięta. Gorąca woda aż się wyprostuje do prawidłowego kształtu i układamy ponownie.

ps. Kolega pisze o uszczelce, a nie leci przypadkiem z oringu stożkowego dociskanego nakrętką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano. Tego towaru jest sporo. Ale nie w marketowniach dla ludu. Zawsze można kupić półsyfon i

> wykorzystać same uszczelki.

Otóż to. Sam syfon TEKA to 25 zeta. Czas i zbędna praca to pieniądz, więc czy warto kopię kruszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otóż to. Sam syfon TEKA to 25 zeta. Czas i zbędna praca to pieniądz, więc czy warto kopię kruszyć?

dawaj gdzie, bo jak dodzwoniłem się do dziada skąd kupowałem to warknął 89 za taki bez podejścia do zmywarki sick.gif Gdyby miał z wyjściem na zmywarkę to ok. nie ma problemu wymieniam wszystko i mam spokój, natomiast w tym przypadku dla jednej uszczelki to średnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety ktoś coś upychał pod szafką i misterną konstrukcję zruszył i zaczęło podciekać. Próbowałem

> kupić uszczelkę ale niestety nie ma opcji dostania bez kupna całego zestawu, a że zlew jest

> jednokomorowy z korkiem na linkę to pozostaje mi praktycznie tylko producent ustrojstwa /teka/

> Próbowałem na silikon ale przy ponownym skręcaniu syfonu do sitka dużo nie brakło żeby piardł

> syfon. Jedyny pozytywny efekt, że nie leje już się ciurkiem ale dalej się poci po za tym

> uszczelka ma swoje lata i się sztywna zrobiła.

moze nie baw sie silikonem a sprawdz wynalazek co sie zwie - tasma teflonowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano. Tego towaru jest sporo. Ale nie w marketowniach dla ludu. Zawsze można kupić półsyfon i

> wykorzystać same uszczelki.

> Można też reanimować uszczelkę o ile nie jest przecięta. Gorąca woda aż się wyprostuje do

> prawidłowego kształtu i układamy ponownie.

> ps. Kolega pisze o uszczelce, a nie leci przypadkiem z oringu stożkowego dociskanego nakrętką?

dzięki wszystkim za porady ok.gif

skorzystałem z Twojej i gorącej wody, złożone zu zamen do kupy i jest dobrze 20.GIF20.GIF20.GIF

waliło spod uszczelki syfonu wink.gif żeby było śmieszniej syfon nie jest przykręcany od razu do zlewu, tylko kawałka kształki w której jest spływ wody z takiego koryta na zlewie wink.gif, potem dopiero syfon i wtedy skręcane z sitkiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby było śmieszniej syfon nie jest przykręcany od razu do zlewu,

> tylko kawałka kształki w której jest spływ wody z takiego koryta na zlewie , potem dopiero

> syfon i wtedy skręcane z sitkiem

Hydraulika zna różne przypadki o których się fizjologom nie śniło.

Teraz jesteś bohaterem w swoim domu.

A u mnie już dwa tygodnie dojrzewa nowa umywalka z syfonem i szafką, zaworkami, wężykami,baterią, przeróbką paru gwintów - ale musi odleżeć - niedojrzała jeszcze, nie to ciśnienie, pogoda do kitu, brak odpowiedniej kwadry księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A u mnie już dwa tygodnie dojrzewa nowa umywalka z syfonem i szafką, zaworkami, wężykami,baterią,

> przeróbką paru gwintów - ale musi odleżeć - niedojrzała jeszcze, nie to ciśnienie, pogoda do

> kitu, brak odpowiedniej kwadry księżyca.

O patrz, w Uno w bagażniku mam dwie kwasowe przyłączki do zlewu w mieszkaniu i też czekam, aż osiągną odpowiedni przebieg, żeby zasłużyć na zainstalowanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.