Skocz do zawartości

Urządzenie pokoju


Tilok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam różnych możliwości aranżacji pokoju dziennego. Mam swój pomysł, ale może ktoś będzie miał lepszy grinser006.gif Ta czerwona kropka to gniazdko anteny telewizyjnej (mam jeszcze możliwość przenieść i przewód ukryć pod listwą. Te drzwi po prawej prowadzą do sypialni oink.gifwink.gif

W pokoju musi się znaleźć:

- telewizor (może być wiszący, może stać na szafce);

- stół na 6 osób (może stać przy ścianie, ale ma być możliwość żeby w razie potrzeby usiadło 6 osób);

- jakaś kanapa, najlepiej narożnik ale niekoniecznie;

- jakiś kawałek regału, barku czy jak to tam można nazwać do trzymania jakiegoś szkła, trunków, ewentualnych dokumentów);

- inne sprzęty, których nie wymieniłem a według Was mogą się przydać (może jakiś fotel niewiem.gif)

286787096-pok%F3j.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Szukam różnych możliwości aranżacji pokoju dziennego. Mam swój pomysł, ale może ktoś będzie

> miał lepszy Ta czerwona kropka to gniazdko anteny telewizyjnej (mam jeszcze możliwość

> przenieść i przewód ukryć pod listwą. Te drzwi po prawej prowadzą do sypialni

> W pokoju musi się znaleźć:

> - telewizor (może być wiszący, może stać na szafce);

> - stół na 6 osób (może stać przy ścianie, ale ma być możliwość żeby w razie potrzeby usiadło 6

> osób);

> - jakaś kanapa, najlepiej narożnik ale niekoniecznie;

> - jakiś kawałek regału, barku czy jak to tam można nazwać do trzymania jakiegoś szkła, trunków,

> ewentualnych dokumentów);

> - inne sprzęty, których nie wymieniłem a według Was mogą się przydać (może jakiś fotel )

Tyle chcesz zmieścić na 19m? Strasznie go zagracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle chcesz zmieścić na 19m? Strasznie go zagracisz.

Niekoniecznie, podałem dla przykładu. Na pewno ma być telewizor, stół (trzeba gdzieś ewentualny talerz postawić) i coś awaryjnego do spania. Reszta nie jest konieczna, ale jakby był jakiś nieużywany kąt to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niekoniecznie, podałem dla przykładu. Na pewno ma być telewizor, stół (trzeba gdzieś ewentualny

> talerz postawić) i coś awaryjnego do spania. Reszta nie jest konieczna, ale jakby był jakiś

> nieużywany kąt to czemu nie.

lewy "dolny" rog stol - rozkladany (zlozony 140x90, ze wstawkami 220x90)

prawy "dolny" rog jakas sofa

na przeciwko przy gniazdku tv

troche lipa, ze na tle okna, ale u mnie w mieszkaniu sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lewy "dolny" rog stol - rozkladany (zlozony 140x90, ze wstawkami 220x90)

> prawy "dolny" rog jakas sofa

> na przeciwko przy gniazdku tv

> troche lipa, ze na tle okna, ale u mnie w mieszkaniu sie sprawdza

Ja widzę jeszcze dość ciekawe rozwiązanie, w którym unika się zasłonienia połowy okna telewizorem.

Do górnego prawego roku sofa, lub narożnik (trochę utrudni dostęp do okna, ale coś za coś), a telewizor na środek ściany przy prawym dolnym rogu. Obok telewizora można jakąś szafkę postawić.

Telewizor na tle okna może wymagać kompletnego zasłonienia okna, gdy np. przez dane okno mocno świeci słońce. Na przeciwległej ścianie niby też nie będzie idealnie, ale nie będzie trzeba zasłaniać praktycznie do 100%. No chyba, że przez te okna słońce mocno nie świeci, to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja widzę jeszcze dość ciekawe rozwiązanie, w którym unika się zasłonienia połowy okna telewizorem.

> Do górnego prawego roku sofa, lub narożnik (trochę utrudni dostęp do okna, ale coś za coś), a

> telewizor na środek ściany przy prawym dolnym rogu. Obok telewizora można jakąś szafkę

> postawić.

> Telewizor na tle okna może wymagać kompletnego zasłonienia okna, gdy np. przez dane okno mocno

> świeci słońce. Na przeciwległej ścianie niby też nie będzie idealnie, ale nie będzie trzeba

> zasłaniać praktycznie do 100%. No chyba, że przez te okna słońce mocno nie świeci, to inna

> sprawa.

imho gorzej jak slonce wali na ekran, niz zza ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawy "dolny" rog jakas sofa

Ale jak ją rozłożę to nie dostanę się do sypialni icon_rolleyes.gif

Wstępnie myślałem tak:

- lewy dolny róg - sofa;

- pomiędzy oknami telewizor, albo wiszący albo na niskiej szafce;

- prawy dolny róg - stół w róg przy ścianie a w razie potrzeby byłby odsuwany, ale nie wiem czy to zda egzamin niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do górnego prawego roku sofa, lub narożnik (trochę utrudni dostęp do okna, ale coś za coś), a telewizor na środek ściany przy prawym dolnym rogu. Obok telewizora można jakąś szafkę postawić.

Jakoś nie widzi mi się, sofa przy oknie.

> Telewizor na tle okna może wymagać kompletnego zasłonienia okna, gdy np. przez dane okno mocno świeci słońce.

Słońca w tym miejscu będzie jak na lekarstwo, także można ten element pominąć skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Szukam różnych możliwości aranżacji pokoju dziennego. Mam swój pomysł, ale może ktoś będzie

> miał lepszy Ta czerwona kropka to gniazdko anteny telewizyjnej (mam jeszcze możliwość

> przenieść i przewód ukryć pod listwą. Te drzwi po prawej prowadzą do sypialni

> W pokoju musi się znaleźć:

> - telewizor (może być wiszący, może stać na szafce);

> - stół na 6 osób (może stać przy ścianie, ale ma być możliwość żeby w razie potrzeby usiadło 6

> osób);

> - jakaś kanapa, najlepiej narożnik ale niekoniecznie;

> - jakiś kawałek regału, barku czy jak to tam można nazwać do trzymania jakiegoś szkła, trunków,

> ewentualnych dokumentów);

> - inne sprzęty, których nie wymieniłem a według Was mogą się przydać (może jakiś fotel )

Rozkład pokoju masakryczny frown.gif Niemniej propozycja w załączniku. smile.gif Wszelkie ustawiania ze stołem odsuwanym od ściany IMO odpadają - nie funkcjonalne.

286787902-pokoj.jpg

post-107294-14352519717924_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak ją rozłożę to nie dostanę się do sypialni

patrz na wymiary z projektu - tam masz prawie 3m od drzwi do sciany, wiec spokojnie przesunieta troche w lewo wersalka. Jak rozumiem, ma byc spaniem awaryjnym, wiec po rozlozeniu jest miejsce jak przejsc choc trzeba rroche ominac. Po prawej od wersalki jakis stolik, albo fotel.

> Wstępnie myślałem tak:

> - lewy dolny róg - sofa;

> - pomiędzy oknami telewizor, albo wiszący albo na niskiej szafce;

kiepsko sie pod katem tak oglada, a i po srodku dluzszej sciany kijowo bedzie wygladac

> - prawy dolny róg - stół w róg przy ścianie a w razie potrzeby byłby odsuwany, ale nie wiem czy to

> zda egzamin

w lewy dolny rog, wzdluz sciany - masz tam ok. 180x350cm - po rozlozeniu nawet spory stol moze stac. Zal nie wykorzystac tak miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozkład pokoju masakryczny

no właśnie wiem crazy.gif

> Niemniej propozycja w załączniku.

Muszę przyznać, że ciekawie to wygląda. Wolałbym bardziej narożnik niż sofę, ale powiedzmy, że nie ma to większego znaczenia.

>Wszelkie ustawiania ze stołem odsuwanym od ściany IMO odpadają - nie funkcjonalne.

Nigdy nie miałem to nie wiem, ale będzie nas na razie dwoje plus dziecko i na większą ilość osób byłby potrzebny tylko przy jakiejś imprezie, więc może raz na tydzień czy dwa można by odsunąć niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie wiem

> Muszę przyznać, że ciekawie to wygląda. Wolałbym bardziej narożnik niż sofę, ale powiedzmy, że nie

> ma to większego znaczenia.

> Nigdy nie miałem to nie wiem, ale będzie nas na razie dwoje plus dziecko i na większą ilość osób

> byłby potrzebny tylko przy jakiejś imprezie, więc może raz na tydzień czy dwa można by odsunąć

A gdzie krzesła trzymać jak stół będzie dosunięty do ściany ? smile.gif Na strychu ? Bo w najlepszym razie można było by przy nim postawić 5 jak by był dosunięty długą krawędzią. Zresztą wyglądać by to wyglądało słabo. W mojej propozycji, jeszcze postawić jakiś duży kwiat przy oknie obok kanapy i będzie w miarę OK. Stolik kawowy najlepiej typu lack z ikei, bo jest lekki i łatwo przestawiać, a będzie stał na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrz na wymiary z projektu - tam masz prawie 3m od drzwi do sciany, wiec spokojnie przesunieta troche w lewo wersalka. Jak rozumiem, ma byc spaniem awaryjnym, wiec po rozlozeniu jest miejsce jak przejsc choc trzeba rroche ominac. Po prawej od wersalki jakis stolik, albo fotel.

Masz rację, Zakodowało mi się, że musi być w rogu sciana.gif

> kiepsko sie pod katem tak oglada,

można telewizor zamontować na uchwycie i w razie potrzeby obracać

> lewy dolny rog, wzdluz sciany - masz tam ok. 180x350cm - po rozlozeniu nawet spory stol moze stac. Zal nie wykorzystac tak miejsca.

wiem, bardzo fajne miejsce na stół, ale nie wiem ile będzie będziemy z niego korzystałli wink.gif W tym momencie, mamy tylko stolik z Ikei i sobie radzimy, ale wiem, że do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację, Zakodowało mi się, że musi być w rogu

co do stolika kawowego/lawy, to sie zastanow, czy potrzebujecie - to taki malometrazowy wynalazek do "duzego pokoju", w ktorym nie ma miejsca na stol. Ty bedziesz mial stol, to ze stolika nie bedziesz korzystal, a to z tego powodu, ze jest nieporownywalnie wygodniejszy.

> można telewizor zamontować na uchwycie i w razie potrzeby obracać

srednio... masz mozliwosc to przetestowac przestawiajac teraz tv u siebie pod sciane? imho zawsze bedzie troszke wkurzac.

> wiem, bardzo fajne miejsce na stół, ale nie wiem ile będzie będziemy z niego korzystałli W tym

> momencie, mamy tylko stolik z Ikei i sobie radzimy, ale wiem, że do dobrego człowiek się

> szybko przyzwyczaja

oj bedziecie. Poza tym pomysl o tych paru okazjach w roku, gdy bedziesz robil obiad dla wiekszej rodziny, albo jakies imieniny - nie do nieprzecenienia. Ja mam taki, jak opisalem wyzej, a przydalby sie wiekszy o 2 osoby. Do domu planujemy stol 4x1.2m, a i tak szkoda, ze taki maly. Tyle, ze ja bede mial osobna jadalnie 6x4m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do stolika kawowego/lawy, to sie zastanow, czy potrzebujecie - to taki malometrazowy wynalazek

> do "duzego pokoju", w ktorym nie ma miejsca na stol. Ty bedziesz mial stol, to ze stolika nie

> bedziesz korzystal, a to z tego powodu, ze jest nieporownywalnie wygodniejszy.

Absolutna bzdura. Stół jest do tego, żeby zjeść przy nim, popracować. Stolik przed sofą jest niezastąpiony do tego, zeby położyć laptopa, książkę, kubek z kawą, talerzyk z ciastkami czy kieliszki z winem jak siedzisz i oglądasz film.

Nie wyobrażam sobie nie posiadania stolika przed kanapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do stolika kawowego/lawy, to sie zastanow, czy potrzebujecie

duże prawdopodobieństwo, że będzie zbędny, ale na "starym mieszkaniu" mamy dwa, jeden kwadratowy, drugi podłużny a na nowym będziemy mieli do dyspozycji jeszcze dwa pokoje plus w razie potrzeby drugi garaż ze sporą wnęką i piwnicę i będzie gdzie je ewentualnie przechować.

> srednio... masz mozliwosc to przetestowac przestawiajac teraz tv u siebie pod sciane? imho zawsze bedzie troszke wkurzac.

niestety nie mam możliwości jak sprawdzić, bo nikt z najbliższych znajomych nie ma takiego rozwiązania frown.gif

> oj bedziecie. Poza tym pomysl o tych paru okazjach w roku, gdy bedziesz robil obiad dla wiekszej rodziny, albo jakies imieniny - nie do nieprzecenienia. Ja mam taki, jak opisalem wyzej, a przydalby sie wiekszy o 2 osoby. Do domu planujemy stol 4x1.2m, a i tak szkoda, ze taki maly. Tyle, ze ja bede mial osobna jadalnie 6x4m.

No właśnie myślę i cały czas nie wiem jak to rozwiązać, dlatego pytam się tutaj. Co do większej imprezy, to mam rodziców, którzy mieszkają w domu i mają po rozłożeniu stół na 10 - 12 osób, więc można by imprezę przenieść do nich wink.gif

Ogólnie, w tym momencie mam już mętlik w głowie i nie wiem jak urządzić pokój, ale za wszystkie propozycje dziękuje i jeśli ktoś miałby jakąś nową wizję to czekam na informację grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Absolutna bzdura. Stół jest do tego, żeby zjeść przy nim, popracować. Stolik przed sofą jest

> niezastąpiony do tego, zeby położyć laptopa, książkę, kubek z kawą, talerzyk z ciastkami czy

> kieliszki z winem jak siedzisz i oglądasz film.

> Nie wyobrażam sobie nie posiadania stolika przed kanapą.

do pokoju bez stolu, ktory (pokoj, nie stol) sluzy do wszystkiego - pracy, rozrywki, jedzenia. Aha i w ktorym nie przebywaja dzieci (to o tym winie na niskim stoliczku etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> duże prawdopodobieństwo, że będzie zbędny, ale na "starym mieszkaniu" mamy dwa, jeden kwadratowy,

> drugi podłużny a na nowym będziemy mieli do dyspozycji jeszcze dwa pokoje plus w razie

> potrzeby drugi garaż ze sporą wnęką i piwnicę i będzie gdzie je ewentualnie przechować.

tak zawsze mozna i nawet lepiej sobie przymierzac i przestawiac przez nawet pare tygodni.

> niestety nie mam możliwości jak sprawdzić, bo nikt z najbliższych znajomych nie ma takiego

> rozwiązania

postaw tv na szafce, a szafke bokiem przy scianie - poogladaj tak pare dni.

> No właśnie myślę i cały czas nie wiem jak to rozwiązać, dlatego pytam się tutaj. Co do większej

> imprezy, to mam rodziców, którzy mieszkają w domu i mają po rozłożeniu stół na 10 - 12 osób,

> więc można by imprezę przenieść do nich

> Ogólnie, w tym momencie mam już mętlik w głowie i nie wiem jak urządzić pokój, ale za wszystkie

> propozycje dziękuje i jeśli ktoś miałby jakąś nową wizję to czekam na informację

imienin dla znajomych, czy sylwestra nie przeniesiesz do rodzicow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak by powiedział klasyk: "guzik wiesz, w nogach śpisz" Ja się w 100% zgodzę z koleżanką.

gust jest jak dupa... Skoro w malutkim pokoju chcesz miec jednoczesnie stol, stolik i sofe, to twoj wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak zawsze mozna i nawet lepiej sobie przymierzac i przestawiac przez nawet pare tygodni.

te stoliki to najmniejszy problem, są na tyle małe że można by jeden z nich ewentualnie wstawić w prawy dolny róg a obok sofę a jeśli byłoby coś nie tak to albo przenieś w inne miejsce albo "aut" z chałupy.

> postaw tv na szafce, a szafke bokiem przy scianie - poogladaj tak pare dni.

może być problem bo nie mam takiej szafki, którą bym tam chciał wstawić i dodatkowo nie mam jeszcze tam telewizora oslabiony.gif

> imienin dla znajomych, czy sylwestra nie przeniesiesz do rodzicow.

tu się w pełni zgodzę, ale do tej pory radziliśmy sobie bez dużego stołu i "jakoś to było", ale dlatego zadałem tu pytanie bo chciałbym mieć większy stół i miałem nadzieję (jak się okazuję słusznie smile.gif) że coś doradzicie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gust jest jak dupa... Skoro w malutkim pokoju chcesz miec jednoczesnie stol, stolik i sofe, to twoj

> wybor.

A i nie gust jest jak dupa tylko o ile dupe bedziesz miał gdzie przed telewizorem posadzić to kubek z kawą będziesz trzymał na kolanach hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A i nie gust jest jak dupa tylko o ile dupe bedziesz miał gdzie przed telewizorem posadzić to kubek

> z kawą będziesz trzymał na kolanach

bede mial rowniez gdzie postawic kubek - stol bedzie w jadalni, a sofa i tv w salonie. Znajdzie sie rowniez miejsce na stolik biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.