Skocz do zawartości

Peugeot 307 1,6 benzyna


kurian

Rekomendowane odpowiedzi

witam jako sąsiad z forum. Chciałbym was zapytać o opinie o Peugeocie 307 w wersji z silnikiem benzynowym 1.6 110KM. Nigdy nie miałem styczności z żadnym francuskim autem i nie wiem co o nich myśleć.

Może ktoś z Francowatych użytkuje taki samochód. Jaki są największe bolączki modelu, co się psuje, ile pali i jak reaguje na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam jako sąsiad z forum. Chciałbym was zapytać o opinie o Peugeocie 307 w wersji z silnikiem

> benzynowym 1.6 110KM. Nigdy nie miałem styczności z żadnym francuskim autem i nie wiem co o

> nich myśleć.

> Może ktoś z Francowatych użytkuje taki samochód. Jaki są największe bolączki modelu, co się psuje,

> ile pali i jak reaguje na gaz.

Ja jeżdżę takim autem od 2009 roku a wcześniej od 2002 roku jeździł nim mój ojciec wink.gif

Na początku miałem na każdym kroku jakieś ALE do niego, ale powiedzmy, ze dorosłem hehe.gif

Mi pali w mieście 10-11 litrów, ojcu palił 9-10.

Jak wygląda temat LPG... nie wiem, sam się przymierzam drugi rok 893goodvibes.gif

Co do bolączek... to zależy o co pytasz wink.gif Z pierdół, felerna manetka kierunkowskazów,

często nie działająca pozycja w tylnej lampie (nie kwestia żarówki) i takie tam.

Ogólnie elektronika czasem szaleje, komputer wypluwa różne, dziwne komunikaty wink.gif Choć ostatnio jest spokój.

Były też problemy z tarczami, ale od kiedy mam niefabryczne temat się skończył.

Ja przechodziłem bój z nagrzewnicą, ale to raczej z powodu "majstrów".

Była też grana wymiana skrzyni, ale tutaj z kolei pewnie ja się przyczyniłem, choć podobno w tym modelu są "delikatne".

Jak mi się przypomni coś jeszcze, to dopiszę, bo teraz mam dziurę w głowie wink.gif

W każdym razie ja baaardzo lubię to auto ok.gif

Podoba mi się wizualnie, jest bardzo, bardzo pakowne i wygodnie mi się nim jeździ ok.gif

Różne były po drodze koncepcje, ale raczej będziemy razem do końca zlosnik.gif Albo do momentu jak zacznie się poważnie sypać grinser006.gif

Jak masz jakieś konkretne pytania, to wal wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz jakieś konkretne pytania, to wal

ma to być auto dla szwagierki, ma budżet 15kzłi założenia noPb+LPG, 5 drzwi, klimatyzacja. Akurat 307 pasuje idealnie do założeń a dodatkowo ładnie się prezentuje. Bardzo proporcjonalnie jak na 5 drzwiowego kompakta i widać że to pojemny samochód.

Z konkretnych pytań to jakiej konstrukcji jest zawieszenie przód tył i jak z komfort podróżowania. Kolejne pytanie to wrażliwość na stan naszych dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak z komfort podróżowania.

> Kolejne pytanie to wrażliwość na stan naszych dróg.

Zawieszenie w 307 jest dość sztywne (jak na peugeota) wink.gif, zwarte i stabilne ok.gif

Wcześniej jeździłem P206, który był do bólu miękki i przez to szybkie zakręty nie były jego mocną stroną zlosnik.gif

307 jedzie jak po torach i jest w pełni przewidywalny zlosnik.gifok.gif

Co do komfortu... zależy co kto lubi wink.gif

Natomiast są problemy jak się jedzie większą zgrają icon_rolleyes.gif

Jadąc w 4 osoby zawieszenie z tyłu potrafi "dobijać" (że o 5 nie wspomnę).

Co do pakowności zlosnik.gif ---> dwie ostatnie fotki wink.gif oraz ---> przeprowadzka wink.gif I jeszcze ---> ciężary zlosnik.gif

Komunikaty kompiutera: 1 ; 2 i 3

Odnośnie moich problemów z nagrzewnicą ---> podsumowanie wink.gif

Skoro już grzebałem w swoich wątkach, to: Bonus1, Bonus2, i Bonus3 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.6 to akurat najlepsze rozwiązanie przy P307. Trochę się nasłuchałem od posiadaczy dwóch 307-ek o upierdliwościach tego wozu (stereotypy mają tutaj rację bytu, elektryka to faktycznie nie jest mocna strona tego "francuza"), ale biorąc pod uwagę ile już lat nie jest produkowany, to co miało się już zepsuć się zepsuło i aktualny właściciel pewnie już naprawił smile.gif Ogólnie fajne auto smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawieszenie w 307 jest dość sztywne (jak na peugeota) , zwarte i stabilne

> Wcześniej jeździłem P206, który był do bólu miękki i przez to szybkie zakręty nie były jego mocną

> stroną

> 307 jedzie jak po torach i jest w pełni przewidywalny

> Co do komfortu... zależy co kto lubi

> Natomiast są problemy jak się jedzie większą zgrają

> Jadąc w 4 osoby zawieszenie z tyłu potrafi "dobijać" (że o 5 nie wspomnę).

> Co do pakowności ---Komunikaty kompiutera: 1 ; 2 i 3

> Odnośnie moich problemów z nagrzewnicą ---Skoro już grzebałem w swoich wątkach, to: Bonus1,

> Bonus2, i Bonus3

podziwiam że chciało Ci się grzebać i dać mi taka wyczerpująca odpowiedź. Samochód został ustalony jako potencjalny target, kwestia teraz znalezienia odpowiedniego egzemplarza.

Dzięki za odpowiedź 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik 1.6 to akurat najlepsze rozwiązanie przy P307. Trochę się nasłuchałem od posiadaczy dwóch

> 307-ek o upierdliwościach tego wozu (stereotypy mają tutaj rację bytu, elektryka to faktycznie

> nie jest mocna strona tego "francuza"), ale biorąc pod uwagę ile już lat nie jest produkowany,

> to co miało się już zepsuć się zepsuło i aktualny właściciel pewnie już naprawił Ogólnie

> fajne auto

o silniku mam podobne zdjęcie, pojemność 1,6 wydaj się optymalna dla tej klasy samochodu wiec są to konstrukcje dopracowane. Troszkę ta elektryka mnie martwi, ale może faktycznie samochód z rynku wtórnego będzie już naprawiony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o silniku mam podobne zdjęcie, pojemność 1,6 wydaj się optymalna dla tej klasy samochodu wiec są to

> konstrukcje dopracowane. Troszkę ta elektryka mnie martwi, ale może faktycznie samochód z

> rynku wtórnego będzie już naprawiony

Ja bym szukal 2.0ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podziwiam że chciało Ci się grzebać i dać mi taka wyczerpująca odpowiedź. Samochód został ustalony

> jako potencjalny target, kwestia teraz znalezienia odpowiedniego egzemplarza.

> Dzięki za odpowiedź

Na zdrowie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.