Skocz do zawartości

zakup konia


tomata

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś była firma Equs, kupowałeś u nich konia a oni ci trsy zapewniali.... teraz już ich nie widzę...

Ale w katowicach jest duda transport też widziałem ze mozna dla nich jezdzić na podobnej zasadzie zadzwoń zapytaj zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś była firma Equs, kupowałeś u nich konia a oni ci trsy zapewniali.... teraz już ich nie

> widzę...

> Ale w katowicach jest duda transport też widziałem ze mozna dla nich jezdzić na podobnej zasadzie

> zadzwoń zapytaj

mówisz o tych plandekach co stoją przy 79?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie. A jakby tak wziasc konia w leasing ? Używkę i podpisać umowę np z Tesco? Da się na tym

> wyjść na swoje czy nie warto?

Podlasie

Dla nich kiedyś śmigałem i było oki. Sporo u nas z ich naczepami śmiga ok.gif

Jak teraz jak wychodza to nie wiem. Trzy lata temu było oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie. A jakby tak wziasc konia w leasing ? Używkę i podpisać umowę np z Tesco? Da się na tym

> wyjść na swoje czy nie warto?

na tych tescowych kokosów nie zarobisz, miałem paru klientów którzy tak robili i zbytnio się nie rozwijali pracując pod tego typu firmami.

jeśli chcesz lepiej zarobić musisz mieć dobrą umowę najlepiej na niekonwencjonalny transport.

Miałem np klienta który woził skóry zwierzęce ze Skandynawi do Nowego Targu, dobrą kasę na tym robił i z czasem kupował kolejne auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porozgladam się bo na razie chyba jednak mnie nie stać ma rozkręcenie interesu. Jednak koszt

> ciągnika, pozwoleń, zabezpieczenia przerasta mnie finansowo

> Ps. Zmiana pracy? Iveco zamienione na forda?

yhy

już miałem dość tych "makaronów"

poza tym ciągniki się nie sprzedają a jak już sprzedają to na takich marżach że g..... z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że:

Po 1: zły moment na rozpoczynanie działalności transportowej, problemy z ładunkami, zaniżone stawki zwłaszcza w krajówce, wiele firm się zawija.

Po 2: firma typu "jeden ciągnik" na własnych uprawnieniach kojarzy mi się w obecnej sytuacji z ogólną biedą - ciężko coś z tego uciągnąć z tego co obserwuje. Oczy na zapałkach, spedycje często obdzielają tego typu firmy ładunkami, który nikt nie chce podjąć ze względu na niemożliwość wywiązania się jadąc zgodnie z przepisami etc. W razie awarii nie zarabiasz (brak zastępczego auta) lub płacisz kary umowne za niepodjęcie ładunku, ciężka harówa z której ciężko wyjść na swoje.

Ogólnie - odradzam i pozdrawiam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.