Skocz do zawartości

Ogrodniczo - zakładamy trawnik


Colin

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna idzie Panie i Panowie cool.gif Przynajmniej tak mówią facepalm%5B1%5D.gif Było nie było czas zagospodarować teren przy balkonie. Postanowiłem zasiać jakąś fajną trawką. Na jesieni działkę przeleciałem glebogryzarką. Czy czynność tę powtórzyć też teraz, przed zasianiem? hmm.gif Możecie opisać od czego zacząć zakładanie trawniczka łącznie z pomocą przy wyborze gatunku trawy? ganja.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki A jaki mało problemowy gatunek trawy byś polecił?

Tu nie pomogę ponieważ za kazdym razem kupowałem (na dosiewanie itp) z marketu . Nie najtańsze ale tez nie jakieś najdroższe - ot średni produkt do tego raz w rozku nawóz do trawników i jest w miare ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu nie pomogę ponieważ za kazdym razem kupowałem (na dosiewanie itp) z marketu . Nie najtańsze ale

> tez nie jakieś najdroższe - ot średni produkt do tego raz w rozku nawóz do trawników i jest w

> miare ok.

Ok, dzięki 20.GIF Może ktoś jeszcze coś podpowie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najpierw wyrównałem klepisko za domem zlosnik.gif potem zamówiłem Kamaza ziemi, rozrzuciłem ją, wyrównałem deską, zagrabiłem i zasiałem trawę, potem regularne podlewanie i koszenie. Zacząłem w połowie sierpnia i do jesieni kilka razy było koszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki A jaki mało problemowy gatunek trawy byś polecił?

ja kupowałem w ogrodniczym na rogu Mickiewicza i Pod Krzywą-doradzili i tanio sprzedali - nawet nie pamiętam jaką trawę blush.gifzlosnik.gif

pamietam jeszcze ze sąsiad przykrywał swoj trawnik w trakcie "rozwoju" włókniną ogrodniczą, ale nie wiem czy to na ptaki czy zeby efekt jak w szkalrni robić blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupowałem w ogrodniczym na rogu Mickiewicza i Pod Krzywą-doradzili i tanio sprzedali - nawet nie

> pamiętam jaką trawę

Dzięki, podjadę na pewno waytogo.gif Chciałbym taką gęstą, coś jak na polu golfowym. Teren nie jest wielki więc cena nie ma większego znaczenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Póki co kretowisk nie zaobserwowałem Teren niewielki, 12 x 10 m

To nie ma znaczenia. Jeżeli chcesz mieć spokój, to odżałuj na tę siatkę, bo powierzchnia niewielka. To że dziś, nie masz, nie znaczy, że nie przylezą. U siebie kilka lat miałem, teraz nie mam, a sąsiadom z drugiej strony ulicy zrobiły właśnie z trawnika pas startowy w Modlinie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie ma znaczenia. Jeżeli chcesz mieć spokój, to odżałuj na tę siatkę, bo powierzchnia niewielka.

> To że dziś, nie masz, nie znaczy, że nie przylezą. U siebie kilka lat miałem, teraz nie mam, a

> sąsiadom z drugiej strony ulicy zrobiły właśnie z trawnika pas startowy w Modlinie

Tak też uczynię ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym bardziej, że te siatki ostatnimi laty staniały.

> Natomiast miej świadomość, że nie chronią przed pędrakami A tego cholerstwa co kilka lat się sporo

> pojawia. Na nie to tylko chemia i to silna.

Średnio mi się uśmiecha silna chemia pod balkonem, nie mieszkam tu sam hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.