Skocz do zawartości

Osłona silnika Cruze


ggregg

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że w czwartek-piątek w końcu odbiorę samochód i w związku z tym mam pytanie. Czy wszystkie Cruze z polskiej dystrybucji nie mają dolnych osłon silnika? Szczególnie interesuje mnie tu 2.0TD czyli mój. Jest to dla mnie ważna sprawa i chciałbym sobie zamówić zanim odbiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na to, że w czwartek-piątek w końcu odbiorę samochód i w związku z tym mam pytanie. Czy

> wszystkie Cruze z polskiej dystrybucji nie mają dolnych osłon silnika? Szczególnie interesuje

> mnie tu 2.0TD czyli mój. Jest to dla mnie ważna sprawa i chciałbym sobie zamówić zanim

> odbiorę.

W moim 2.0 VCDI z MY2011 jest taka oslona. Nie ma jej w 1.6 i 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim 2.0 VCDI z MY2011 jest taka oslona. Nie ma jej w 1.6 i 1.8

A widzisz, czyli jest temat. Muszę odpuścić dzisiaj zamawianie na Allegro i zadzwonić do serwisu. Ale co oni wiedzą? Dopóki auto nie zjedzie na plac, to pewności nie będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widzisz, czyli jest temat. Muszę odpuścić dzisiaj zamawianie na Allegro i zadzwonić do serwisu.

> Ale co oni wiedzą? Dopóki auto nie zjedzie na plac, to pewności nie będę miał.

A po licho Ci ta osłona hmm.gif Choć pefnie w dizlu będziesz ją miał.

Mam 1.6 bez osłony i nic się nie dzieje zlosnik.gif

Mam nube, ma już 14 lat, osłony tylko szczątkowe boczne i też nic się nie dzieje.

No chyba że boisz się piasku albo czego ja wiem?

Jedno wiem. Jeśli producent nie przewidział, to widocznie miał powód. Czasami to skąpstwo, a czasami ma to głębszy aspekt np. silnik się mniej przegrzewa, bo więcej powietrza podczas jazdy dmucha w niego - proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po licho Ci ta osłona Choć pefnie w dizlu będziesz ją miał.

> Mam 1.6 bez osłony i nic się nie dzieje

Jeżdżę po takich drogach, że w rowkach paska od razu jest full ziarenek piasku a w rolkach pełno wody z solą. Wiem, bo oglądałem rolki z mojego Soula po 60 tys. km. Była to jedyna awaria tego samochodu.

Poza tym 2 dB hałasu mniej a to jest ważne w tanich autach, które nie grzeszą wygłuszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mniej?

> Skąd masz takie dane?

W "Motorze" albo "Auto Świecie" (musiałbym pogrzebać w archiwum) pisali, że w i30 dieslu była taka różnica w hałasie po zamontowaniu pełnej dolnej osłony. Poza tym miałem już identyczne samochody z osłoną i bez i różnica była oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widzisz, czyli jest temat. Muszę odpuścić dzisiaj zamawianie na Allegro i zadzwonić do serwisu.

> Ale co oni wiedzą? Dopóki auto nie zjedzie na plac, to pewności nie będę miał.

rozmawiałem z gościem z MM CARS z Katowic, stwierdził że osłony są w dieslach. w benzynowych sie nie zakłada bo mógłby się silnik przegrzewać.

a co do samej osłony, nie widziałem jej na "żywo" ale przyszedł mi taki pomysł do głowy. można by założyć te części boczne na lato a na zimę dokładać tę część środkową. nie wiem tylko czy tak się da, czy te boczne nie będą za luźne?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozmawiałem z gościem z MM CARS z Katowic, stwierdził że osłony są w dieslach. w benzynowych sie

> nie zakłada bo mógłby się silnik przegrzewać.

> a co do samej osłony, nie widziałem jej na "żywo" ale przyszedł mi taki pomysł do głowy. można by

> założyć te części boczne na lato a na zimę dokładać tę część środkową. nie wiem tylko czy tak

> się da, czy te boczne nie będą za luźne?...

Środkowa jest dokręcana do tych bocznych. Także one sobie siedzą pewnie. Ale skoro mówisz, że w dieslu osłona powinna być, to świetna wiadomość. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozmawiałem z gościem z MM CARS z Katowic, stwierdził że osłony są w dieslach. w benzynowych sie

> nie zakłada bo mógłby się silnik przegrzewać.

To miał być tylko jeden z ważniejszych powodów dlaczego w benzynach nie montowano osłon.

Ale były też fakty, które go podważały.

> a co do samej osłony, nie widziałem jej na "żywo" ale przyszedł mi taki pomysł do głowy. można by

> założyć te części boczne na lato a na zimę dokładać tę część środkową.

Nie ma fizycznie czegoś takiego jak osobna część środkowa,

bo po to zrobiono specjalnie tylko boczne aby środek pozostał pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To miał być tylko jeden z ważniejszych powodów dlaczego w benzynach nie montowano osłon.

> Ale były też fakty, które go podważały.

jakie?

> Nie ma fizycznie czegoś takiego jak osobna część środkowa,

> bo po to zrobiono specjalnie tylko boczne aby środek pozostał pusty.

na allegro są zdjęcia osłony składającej się z 3 części, mnie bardziej interesuje montaż tych bocznych na stałe a środkowa czasowo. tylko czy to coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na allegro są zdjęcia osłony składającej się z 3 części, mnie bardziej interesuje montaż tych

> bocznych na stałe a środkowa czasowo. tylko czy to coś da?

Zawsze trochę piachu w pasku mniej. Szpryca wody w koleinach także bardziej wyhamowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie?

Takie, że fabryczna osłona pod silnikami benzynowymi w Cruze jest/była pod silnikami 1.6 i 1.8 w wybranych wersjach na rynek rosyjski,

w USA pod silnikiem 1.4T (wcześniej też 1.8) w wersji ECO, później we wszystkich wersjach, Holdenach II serii 1.4T

oraz w odmianie Daewoo Lacetti Premiere 1.8.

A o tym, że się jej pozbyto lub zmodyfikowano nie zaważyło ewentualne grzanie się silników (jeśli występowało) ale co innego.

> na allegro są zdjęcia osłony składającej się z 3 części

Pokaż tego linka bo to chyba jakaś nowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf syfem, ale...

Osłona ma na celu, aby silnik w dieslu za bardzo się nie schładzał.

Co do sprawności - mamy -15 stopni, temperatura robocza, stoimy w korku. Benzynowy może się nawet przegrzać, diesel momentalnie traci temperaturę, szczególnie jak włączysz ogrzewanie na większych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wątek zainicjowałem, to wypada uzupełnić. Osłona w 2.0TD jest fabrycznie, taka jak w Astrach i Insigniach. Jeżeli w benzynowcach nie grozi to przegrzaniem a sądzę, że w wolnossących nie grozi, to polecam wszystkim. Odbierałem auto w takich warunkach, że beż osłony miałbym totalny syf pod maską po dojechaniu do domu a poproszony przez "oglądacza" o pokazanie silnika naprawdę byłem zaskoczony - sterylnie i czysto. Zamiennik na znanym portalu aukcyjnym od 85 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Jako że wątek zainicjowałem, to wypada uzupełnić. Osłona w 2.0TD jest fabrycznie, taka jak w

> Astrach i Insigniach.

Fabryczna osłona w Cruze diesel nie jest taka jak w Astrach i Insigniach.

>Zamiennik na znanym portalu

> aukcyjnym od 85 PLN.

Nie polecaj czegoś, czego osobiście sam nie przetestowałeś, tym bardziej, że to niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie będę demontował osłony z nowego auta aby Ci udowodnić, że jest taka sama. Oczywiście może mieć inaczej rozłożone wygłuszenia niż w 1.7 (która jest dokładnie identyczna) lub inne takie detale. Mocowania ma takie same, jak Astra IV.

2. Jeżeli w USA w południowych stanach i w Meksyku sprzedaje się bezynowce z osłonami, to znaczy, że mogę śmiało to polecać (w końcu każdy ma swój rozum i moje polecanie niczyjej decyzji nie przesądza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.