Skocz do zawartości

Chyba pierwsza awaria tutaj - sprężyna pękła


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem dzisiaj wymienić opony na letnie, ale oczywiście żadne koło nie chciało zejść z piasty angryfire.gif, natomiast przy okazji zauważyłem pękniętą sprężynę od strony kierowcy. W sumie się cieszę, bo od dłuższego czasu czasem coś postukiwało w zawieszeniu, a na przeglądzie wyszło że nigdzie nie ma luzów, więc pewnie to to.

Chciałbym wymienić na jak najtańsze, ale nowe i w miarę dobre. Nigdy ciężarów nie wożę, więc hiper wytrzymałe być nie muszą.

Co polecacie? Czy od Focusa będą pasować (pewnie cena rozsądniejsza)?

Z tanich znalazłem Jamexy i Tevema(produkowana w Polsce) i ku tym się skłaniam póki co - ok. 200zł za 2szt. z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie strasz mnie ,jaki rocznik Twoje auto ? hmm.gif

Kurna już widze 2004 ,mój 2005 boje_sie.gif

Miałem już pękniętą sprężyne ale w Fiacie Stilo ok.gif

Fiat mi wymienił obie przednie za free i pozakładali zabezpieczenia na amory ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie kupuj szajsu. juz lepiej kup używane oryginalne sprężyny...

Zgadzam się w 100% tylko oryginały albo firmowe Monroe lub Kayaby ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani nowy oryginał kosztuje 554zł za sztukę, to wolę kupić nowy zamiennik, niż pchać się w używane oryginały. Zamiennik wytrzyma pewnie ze 100kkm, a używana równie dobrze po 5kkm może podzielić los oryginała, który mi właśnie pękł frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kochani nowy oryginał kosztuje 554zł za sztukę, to wolę kupić nowy zamiennik, niż pchać się w

> używane oryginały. Zamiennik wytrzyma pewnie ze 100kkm, a używana równie dobrze po 5kkm może

> podzielić los oryginała, który mi właśnie pękł

No to masz Monroe albo KaYaBa po 165 pln ok.gif

I koniecznie wymieniaj obie a nie tylko jedną ok.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten KYB wygląda rozsądnie, ale dzwoniłem do warsztatu i postraszyli, że przy okazji poduszki i łożysko amorka, a na koniec geometria. Kiedyś w innym aucie wymieniałem taki komplet i geometrii nie kazali, a teraz mówią że dobrze by było, jak sądzicie? Nieźle to wszystko wyjdzie - pęknięta jedna sprężyna a koszt wychodzi jakieś 850zł na zamiennikach blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie słuchaj głupot, tylko wymien sprężynę. jak masz ściągacz to sam sobie zmień

> Zbieżności nie musisz, ale dobrze jest zrobic.

> 850zł to drogo?...

370 same sprężyny ,robocizna ,zbieżność czy ja wiem czy drogo ? smirk.gif

Volvo nie jest tanim autem w eksploatacji no.gif

Ja za wymiane 2 tarcz plus klocki 2 lata temu dałem w volvotechu 750 pln ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się od 12 miesięcy nie pracuje to jednak drogo, tym bardziej, że niedawno 800zł wydałem na

> świece żarowe i akumulator oraz 1500zł na ubezpieczenie

Zostaje Ci jedynie jakiś zaprzyjaźniony mechanik ok.gif

Ja mam takiego ale pewne sprawy wole zrobić w klasowym warsztacie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pojechałem do warsztatu na wymianę zawiasu w drzwiach kierowcy bo miał delikatny luz i potrafił stukać na wybojach. Przy okazji powiedziałem, że mam delikatne bicie przy hamowaniu. Zostawiłem autko na cały dzień, a odebrałem lżejszy o 3500zł zlosnik.gif - wymienili dodatkowo tarcze i piasty z tyłu oczywiście wszystko w oryginałach. To były czasy i nawet tak nie bolało, jak człowiek zarabiał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej masz racje, co mogę to sam robię typu klocki, tarcze itp, ale np świece żarowe (z takim dostępem jak u nas) pozostawiam specjalistom. Ściągacza nie mam do sprężyn więc się nawet nie podejmuję. Różnice w cenie robocizny są na tyle duże, że wymiana sprężyny w Wawie to np. 120zł/szt, a to samo 30km od miasta po 40zł/szt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak najbardziej masz racje, co mogę to sam robię typu klocki, tarcze itp, ale np świece żarowe (z

> takim dostępem jak u nas) pozostawiam specjalistom. Ściągacza nie mam do sprężyn więc się

> nawet nie podejmuję. Różnice w cenie robocizny są na tyle duże, że wymiana sprężyny w Wawie to

> np. 120zł/szt, a to samo 30km od miasta po 40zł/szt!

Masz wybór i jak mówisz czas ,posprawdzać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar prawdopodobnie pojadę wymienić właśnie tam, ale jest jedno ale. Ktoś się orientuje czy u nas ta kolumna mc persona jest montowana "na ścisło" na 2 śruby czy na jedną z regulacją celem ustawienia geometrii? W poprzednim aucie miałem na ścisło na 2 i nie miałem ustawianej przy tym geometrii. Pan Remigiusz nie ustawia geometrii, więc musiałbym szukać innego zakładu, gdzie od razu zrobią geometrię i wtedy jest sporo taniej.

Edit:

Dzwoniłem do ASO i powiedzieli, że nie robi się geometrii ani zbieżności przy wymianie sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytałem na inny forum i oto odpowiedź ok.gif

Quote:

Wymieniałem amortyzatory przód cała kolumna została opuszczona, wymienione amortyzatory, nic nie regulowali. Także jest na sztywno bez regulacji.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki! Jeszcze mi nie doszły te sprężyny, mam nadzieję, że dziś będą to jutro wymienię. Przy

> okazji w ASO sama robocizna około 600zł, a w normalnym warsztacie umówiłem się na około 140zł

To jakie te sprężyny w końcu zamówiłeś ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny wymienione w polecanym tutaj Rempix. Zeszło się 3h z wymianą, koszt 150zł. Stare sprężyny były niższe od nowych o jakieś 2cm, ale pod obciążeniem widać, że autko stoi teraz sporo wyżej i jest jednocześnie ciut twardsze. Poduszki i łożyska amorków były w dobrym stanie, więc nie było konieczności wymiany. W tym tygodniu przegląd, więc wszystko inne jeszcze pójdzie pod lupę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na bagażniku jest jakaś nalepka tuning, ale czy to tylko nalepka czy było coś robione tego nie wiem niewiem.gif

Raczej po prostu sprężyny osiadły po tylu latach, bo ich miękkość nie wskazywała na charakterystykę sportową hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeglądzie wyszło, że prawa końcówką drążka kierowniczego ma luz i należy wymienić. Chciałem podpytać czy kojarzycie firmę Moog. Dobre jakościowo produkują części? Cena rozsądna i z tego co widzę koło mnie w sklepie są na już, na inne trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.