Skocz do zawartości

[KzAK] Kombinuj z AK


rexio

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie i ja założyć temat tutaj, ponieważ cały czas coś w domu dłubię tylko warsztatu mi brak.

Na razie po remoncie łazienki przyszedł czas na budowę szafy do przedpokoju. Pomału powrzucam fotki i co nieco opiszę.

Postaram się by był to jeden mój temat i bedę może co jakiś czas wrzucać różne moje wynalazki.

Na początek bałwanek.

286835060-1.JPG

następnie w nudó wystrugałem takie oto nutki z drutu zbrojeniowego

286835060-2.JPG

gdy szykuję mięso do pieczenia to czasem się bawię

286835060-3.JPG

286835060-4.JPG

syn chciał to mu cosik namalowałem w pokoju

286835060-5.JPG

286835060-6.JPG

sobie w pokoju też strzeliłem obrazek na ścianie

286835060-7.JPG

dla kumpla z pracy zrobiłem taki oto prezent z okazji jego ślubu

286835060-8.JPG

przy okazji remontu łazienki zrobiłem szafki do niej.

Jedna koło pieca, a druga pod umywalkę, natomiast fronty zrobione zostały z tego samego drewna co podłoga (bo zostało trochę)

286835060-9.JPG

286835060-10.JPG

przy okazji zrobiłem też pojemnik na łachy do prania

286835060-13.JPG

natomiast tak wydumałem sufit w łazience

286835060-14.JPG

oraz widok na kabinę która okleiłem folią, bo przeźroczyste szkło nie pasowało do reszty łazienki

286835060-12.JPG

obecnie robię szafę do przedpokoju i oto tak wyglądaje rustykalne fronty

286835060-PICT4574.JPG

czasem tez coś spawam, ale tutaj miało wyglądać tylko "profesjonalnie" do zdjęcia

286835060-PICT4440.JPG

post-98199-14352519997947_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO idź w stronę metaloplastyki.

Co do łazienki - mi się nie podoba, a przede wszystkim razi ten silikon - po co silikonowałeś spłuczkę ?

Silikon nakłada się grubszą niż zamierzamy szerokością, potem palcem maczanym w płynie do mycia naczyń ściągamy nadmiar. Pozostaje ładna równa spoina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO idź w stronę metaloplastyki.

> Co do łazienki - mi się nie podoba, a przede wszystkim razi ten silikon - po co silikonowałeś

> spłuczkę ?

> Silikon nakłada się grubszą niż zamierzamy szerokością, potem palcem maczanym w płynie do mycia

> naczyń ściągamy nadmiar. Pozostaje ładna równa spoina.

nie sylikon tlyko izolacja bo to tymczasowe było.

wucet jest jeszcze stary, bo nie ma kasiory na nowy, a ten nie jest popsuty więc nie ma pośpiechu.

Narazie szafe robię. Może jak skończę cała lazienkę to wstawię ładne fotko.

Do łazienki jeszcze lustra brakuje dociętego na wymiar, ale jak pisałem wyżej, nie ma pośpiechu. Są inne ważniejsze rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaskoczyłeś mnie

niby czym?

Byłem mały to lubiałem smerfy. Chciałem jeszcze namalować na 2 ścianie sobie Iktorna i Toudiego z Gumiśków, ale nie było już czasu na malunki, tylko remont łazienki.

Z 10 lat temu jeszcze mieszkając u rodziców też malowałem bochomazy na ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby czym?

> Byłem mały to lubiałem smerfy. Chciałem jeszcze namalować na 2 ścianie sobie Iktorna i Toudiego z

> Gumiśków, ale nie było już czasu na malunki, tylko remont łazienki.

> Z 10 lat temu jeszcze mieszkając u rodziców też malowałem bochomazy na ścianach.

ja też lubię malować ale zastanawiam się jak wypoczywa się w takim wnętrzu

przypomina mi salę w przedszkolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja też lubię malować ale zastanawiam się jak wypoczywa się w takim wnętrzu

> przypomina mi salę w przedszkolu

normalnie. Na początku człowiek patrzy sie w Gargusia i miche cieszy, a teraz na tyle sie przyzwyczaiilismy że tego sie nie zauwaza. No i czasem jak mam chęć to dokańczam malunek, bo doszedł klakier jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym ,że w pokoju dorosłego człowieka mogą pojawić się takie malunki

> akceptuję ale nie rozumiem

Każdy ma w sobie coś z dziecka.

Kiedyś to zasłonię, bo ogólnie jest inny plan na ścianę, lecz nie da się wszystkiego na raz zrobić.

Nie popadajmy w przesadyzm, w końcu dorośli ludzie bajki tworzą, a nie dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to kolego za dechy masz w łazience ? bo tez myślę nad takim tematem

podłoga to merbau, a sufit sosenka.

Chcesz, podjedź, zobacz.

Stella, a czy Twój Gonzo nie bawi sie zabawkami czołgów? Też ktoś tak może stwierdzić, a przecież jesteśmy dorosłymi ludźmi lizak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stella, a czy Twój Gonzo nie bawi sie zabawkami czołgów? Też ktoś tak może stwierdzić, a przecież

> jesteśmy dorosłymi ludźmi

nie, Gonzo nie bawi się czołgami

skleja je i nie służą do zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja też malunkami się nie bawię.

> edit.

> takie coś 10 lat temu tez popełniłem

Doceniam umiejętności ale nie moja bajka wizualnie , o gustach sie nie dyskutuje ale ja bym w takim pokoju nie odpoczela

skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawia ten merbau jakies problemy z woda, kamieniem, paczeniem sie, szczelnoscia itd.?

Jak na razie to mam go ledwo co położonego. Na razie nie ma żadnych problemów. No jedynym wg mnie minusem jest lakier na nim. Jakiś taki miękki. Spadła mi raz mosiężna końcówka do rury i jest znak. Może jestem czepialski i tyle. Na początku wkurzało mnie to, ale teraz tego nie zauważam i nic się nie dzieje z podłoga jak na razie.

Cięższy jest do obróbki(struganie frezowanie). To już nie to samo co sosna, ale daje rade.

Moja pierwsza podłoga drewniana w łazience i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na razie to mam go ledwo co położonego. Na razie nie ma żadnych problemów. No jedynym wg mnie

> minusem jest lakier na nim. Jakiś taki miękki. Spadła mi raz mosiężna końcówka do rury i jest

> znak. Może jestem czepialski i tyle. Na początku wkurzało mnie to, ale teraz tego nie zauważam

> i nic się nie dzieje z podłoga jak na razie.

> Cięższy jest do obróbki(struganie frezowanie). To już nie to samo co sosna, ale daje rade.

> Moja pierwsza podłoga drewniana w łazience i jestem zadowolony.

a jak z woda? Scierasz do sucha po kazdej kapieli? Zostaja plamy z kamienia i mydla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak z woda? Scierasz do sucha po kazdej kapieli? Zostaja plamy z kamienia i mydla?

nie. czasem jak mocniej zalane to przetrę byle jak i tyle. Plamy są po wodzie jak skapnie i wyschnie, ale jakoś się tym nie przejmuję bo przetrzeć wystarczy wilgotna szmatką i nie widać nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro już o malunkach, to ja pochwalę się dziełami mojej :

a gdzie załącznik ? Był świetny

teraz tak wygląda. Kibel już z przyklejonym glutem smile.gif Oraz zrobionym sylikonem wokół umywalki.

286840617-PICT4601.JPG

jeszcze jeden sztrzał na sufit bo ładniej wygląda skromny.gif

286840617-PICT4605.JPG

oraz drzwi od szafy już zamontowane, pofrezowane tylko czekają na bejce oraz lakier, a potem poprzeczki po środku i będę mógł robić kolejne drzwi do pawlacza.

286840617-PICT4590.JPG

post-98199-14352520021822_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.