Skocz do zawartości

[MzAK] Pantera 1:35


Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam zabawę z germańską myślą techniczną... zlosnik.gif

Dzięki koledze Andy który musiał mi namieszać w głowie... 270751858-jezyk.gif ruszam z projektem Pantery zdobytej przez wojsko radzieckie...

Moim celem jest Pantera z numerem 503... z kompani gwardii porucznika Sotnikowa...

pantery.jpg

tumblr_li7wcghgkO1qfviqbo1_500.jpg

W necie znalazłem taki schemat malowania...

sovpanth.jpg

Po głębszym przeszukaniu netu... bardziej prawdopodobne malowanie było takie...

captured_panther.png

Model firmy Tamiya w skali 1:35

Metalowa lufa od Armo

Żywiczny zimmerit od AtakModel

Zestaw kalkomanii od Armo

dscn7874.jpg

dscn7873t.jpg

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prace rekonstrukcyjne PzKpfw IV Ausf J

w tej chwili to praca na sowiecka Panterą stanęły... bo zimmerit jest do modelu Dragona... a ja mam Tamiya... :/ i nie pasuje jedno do drugiego...

Z wanna bym sobie jeszcze poradził i dopasował... ale wieżyczka już zupełnie nie pasuje...

taka ciekawostka... jarzmo Tamiya jest jakiś 1cm szersze niz Dragona... a oba modele w skali 1/35 pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tej chwili to praca na sowiecka Panterą stanęły... bo zimmerit jest do modelu Dragona... a ja mam

> Tamiya... :/ i nie pasuje jedno do drugiego...

> Z wanna bym sobie jeszcze poradził i dopasował... ale wieżyczka już zupełnie nie pasuje...

> taka ciekawostka... jarzmo Tamiya jest jakiś 1cm szersze niz Dragona... a oba modele w skali 1/35

To niestety ta ciemniejsza strona modelarstwa...

Jest gdzieś dostępna WIARYGODNA dokumentacja rysunkowa do Pantery?

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To niestety ta ciemniejsza strona modelarstwa...

> Jest gdzieś dostępna WIARYGODNA dokumentacja rysunkowa do Pantery?

> dranio

obawiam sie ze nie ma... w książce "Pojazdy zobyczne armi sowieckiej" (dzięki Andy zlosnik.gif ) jest tylko informacja ze czołgi były malowane na zielono lub brązowo-zielono... Gwiazdy malowane w kolorze białym lub czerwonym... czesto pozostawiano oryginalne kamo...

Ja sie upieram przy tym ze... Pantery na zdjęciu mają wieżyczki pomalowanie na zielono... a wanny są w kolorze "Dunkelgelb" czyli ciemnozólty...

dokładnie taki jak ta jasna puszka...

origin%20colours%20cans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obawiam sie ze nie ma... w książce "Pojazdy zobyczne armi sowieckiej" (dzięki Andy ) jest tylko

> informacja ze czołgi były malowane na zielono lub brązowo-zielono... Gwiazdy malowane w

> kolorze białym lub czerwonym... czesto pozostawiano oryginalne kamo...

> Ja sie upieram przy tym ze... Pantery na zdjęciu mają wieżyczki pomalowanie na zielono... a wanny

> są w kolorze "Dunkelgelb" czyli ciemnozólty...

> dokładnie taki jak ta jasna puszka...

Chodziło mi o dokumentację rysunkową czyli rysunki z wymiarami, Na ich podstawie można próbować zweryfikować model i ewentualnie próbować poprawić kalafiory.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło mi o dokumentację rysunkową czyli rysunki z wymiarami, Na ich podstawie można próbować

> zweryfikować model i ewentualnie próbować poprawić kalafiory.

> dranio

A to nie wiem... zrobie go trafionego w dupkę... posciskiem... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.