Skocz do zawartości

Łożysko ale które?


LiteThat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio padlo mi łozysko w tylnim prawym kole wiec pojechalem do mechanika wymienil razem z piasta ( zestaw bebnowy mam tam). Po miesiacu w trakcie jazdy przy predkosci okolo 50 /h slychac mocne buczenie i nie jest ono zalezne od skretu w prawo czy w lewo buczy caly czas. Moje pytanie jak sprawdzic ktore lozysko mam uszkodzone ? kiedy jade tym samochodem wydaje mi sie ze za mna( kierowca) to wlasnie łozysko tylne lewe wyje ale pasazer jest również pewien swoich racji że slyszy to buczenie za soba czyli w prawym tylnym kole. Dzieki za Pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Ostatnio padlo mi łozysko w tylnim prawym kole wiec pojechalem do mechanika wymienil razem z

> piasta ( zestaw bebnowy mam tam). Po miesiacu w trakcie jazdy przy predkosci okolo 50 /h

> slychac mocne buczenie i nie jest ono zalezne od skretu w prawo czy w lewo buczy caly czas.

> Moje pytanie jak sprawdzic ktore lozysko mam uszkodzone ? kiedy jade tym samochodem wydaje mi

> sie ze za mna( kierowca) to wlasnie łozysko tylne lewe wyje ale pasazer jest również pewien

> swoich racji że slyszy to buczenie za soba czyli w prawym tylnym kole. Dzieki za Pomoc

Podlewaruj i pokręć kołami kolejno. Na pewno usłyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podlewaruj i pokręć kołami kolejno. Na pewno usłyszysz.

Własnie to zrobilem a wiec tak koło w ktorym wymienilem lozysko ( prawe) kreci sie z malym oporem jest ciche natomiast koło lewe kreci sie bez oporu idzie zaskakująco lekko tyle ze przy pierwszym przekręceniu kołem słychać było lekki zgrzyt/ tarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie to zrobilem a wiec tak koło w ktorym wymienilem lozysko ( prawe) kreci sie z malym oporem

> jest ciche natomiast koło lewe kreci sie bez oporu idzie zaskakująco lekko tyle ze przy

> pierwszym przekręceniu kołem słychać było lekki zgrzyt/ tarcie

Tarcie to mogą być hamulce. Łożysko po prostu szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie do takich samych wniosków dochodze tylko czy da sie to jakos sprawdzic inaczej niz

> poprzez zakrecenie kołem ?

Łożyska można usłyszeć przy skręcie. Na lewym łuku powinieneś usłyszeć prawe łożysko, zaś jadąc w prawym łuku usłyszysz lewe łożysko.

BTW. Nie powinno się czasem wymieniać obu łożysk tej samej osi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łożyska można usłyszeć przy skręcie. Na lewym łuku powinieneś usłyszeć prawe łożysko, zaś jadąc w

> prawym łuku usłyszysz lewe łożysko.

> BTW. Nie powinno się czasem wymieniać obu łożysk tej samej osi ?

Sluchaj ja slysze je ciagle nie wazne czy wchodze w prawy zakret czy w lewy lozysko slychac caly czas nawet na prostej i na zakretach buczy tak samo nie zmienia swojej glosnosci na np prawym bardziej lewym slabiej - caly czas buczy tak samo glosno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sluchaj ja slysze je ciagle nie wazne czy wchodze w prawy zakret czy w lewy lozysko slychac caly

> czas nawet na prostej i na zakretach buczy tak samo nie zmienia swojej glosnosci na np prawym

> bardziej lewym slabiej - caly czas buczy tak samo glosno

I mówisz, że to jest związane bezpośrednio z prędkością auta? Nie z prędkością silnika, ciągnięciem czy hamowaniem silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sluchaj ja slysze je ciagle nie wazne czy wchodze w prawy zakret czy w lewy lozysko slychac caly

> czas nawet na prostej i na zakretach buczy tak samo nie zmienia swojej glosnosci na np prawym

> bardziej lewym slabiej - caly czas buczy tak samo glosno

Przerabiam właśnie to samo tyle że z przodu. wymieniłem oba łożyska w kołach (o przodzie mówie cały czas) lecz nic się nie zmieniło huczało/buczało cały czas obojętnie czy jadąc na wprost czy przy skręcie. okazało się że łożysko mechanizmu różnicowego jest do wymiany :/ ale jeszcze nie wiem czy na 100% trafiłem bo jeszcze czekam na uszczelniacze i wtedy dopiero składam. Ale myśle że skoro słyszysz to z tyłu to oże być drugie łożysko. ja bym na twoim miejscu wymienił bo koszt nie jest jakoś masakrycznie wielki. I również słyszałem że łożyska w kołach również wymienia się "parami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sluchaj ja slysze je ciagle nie wazne czy wchodze w prawy zakret czy w lewy lozysko slychac caly

> czas nawet na prostej i na zakretach buczy tak samo nie zmienia swojej glosnosci na np prawym

> bardziej lewym slabiej - caly czas buczy tak samo glosno

Rozumiem, że masz 900 więc może po prostu jest to typowe huczenie skrzyni ? Niestety te skrzynie nie miały dobrych łożysk mechanizmu różnicowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że masz 900 więc może po prostu jest to typowe huczenie skrzyni ? Niestety te skrzynie

> nie miały dobrych łożysk mechanizmu różnicowego...

Odpada jakiekolwiek lozysko skrzyni (wymieniane na nowe 20 tys km temu) po nacisnieciu sprzegla glosnosc nie ustaje jest caly czas taka sama (oczywiscie w trakcie jazdy) a sprawdzilem to w prosty sposob wciskajac sprzeglo i zjezdzajac z gorki glosnosc rosla wraz z predkoscia czyli napewno od kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiam właśnie to samo tyle że z przodu. wymieniłem oba łożyska w kołach (o przodzie mówie cały

> czas) lecz nic się nie zmieniło huczało/buczało cały czas obojętnie czy jadąc na wprost czy

> przy skręcie. okazało się że łożysko mechanizmu różnicowego jest do wymiany :/ ale jeszcze nie

> wiem czy na 100% trafiłem bo jeszcze czekam na uszczelniacze i wtedy dopiero składam. Ale

> myśle że skoro słyszysz to z tyłu to oże być drugie łożysko. ja bym na twoim miejscu wymienił

> bo koszt nie jest jakoś masakrycznie wielki. I również słyszałem że łożyska w kołach również

> wymienia się "parami"

jedno mam wymienione od miesiaca wiec wymienie drugie jesli ono jest winowajca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpada jakiekolwiek lozysko skrzyni (wymieniane na nowe 20 tys km temu) po nacisnieciu sprzegla

> glosnosc nie ustaje jest caly czas taka sama (oczywiscie w trakcie jazdy) a sprawdzilem to w

> prosty sposob wciskajac sprzeglo i zjezdzajac z gorki glosnosc rosla wraz z predkoscia czyli

> napewno od kół

ale mówisz o łożyskach w skrzyni lub też mechanizmu różnicowego czy łożysku oporowym sprzęgła że wymieniałeś??

A w kole wymień tym bardziej że koszt na prawde nie wielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpada jakiekolwiek lozysko skrzyni (wymieniane na nowe 20 tys km temu) po nacisnieciu sprzegla

> glosnosc nie ustaje jest caly czas taka sama (oczywiscie w trakcie jazdy) a sprawdzilem to w

> prosty sposob wciskajac sprzeglo i zjezdzajac z gorki glosnosc rosla wraz z predkoscia czyli

> napewno od kół

No dobrze ale wciskając sprzęgło mechanizm różnicowy obraca się wraz z prędkością kół, ale skoro wymieniałeś to teoretycznie można to wykluczyć. Sprzęgło rozłącza tylko silnik, ze skrzynią.

Jeśli jesteś pewny, że to na 100% tył to zdejmuj koło, ściągnij bęben i sprawdzisz czy to hamulce czy łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobrze ale wciskając sprzęgło mechanizm różnicowy obraca się wraz z prędkością kół, ale skoro

> wymieniałeś to teoretycznie można to wykluczyć. Sprzęgło rozłącza tylko silnik, ze skrzynią.

> Jeśli jesteś pewny, że to na 100% tył to zdejmuj koło, ściągnij bęben i sprawdzisz czy to hamulce

> czy łożysko.

w czwartek dowiem sie dokladnie co i jak u mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.