Skocz do zawartości

[RzAK] odświeżanie mebli ogrodowych


mpek

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam taki komplet stół i krzesła na balkonie i wypadałoby odświeżyć kolor.

> Nie wiem co to, ale jakieś drewnopodobne

> Czy nadaje się do tego coś poza olejem, czy ew. jakaś lakierobejca itp.

Co dla Ciebie oznacza odświeżyć kolor? Oczyścić z osadów? Czy pomalować na ten sam kolor?

Co dokładnie oznacza wg Ciebie drewnopodobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najchętniej ten sam kolor, lub bezbarwny.

> Jakieś miękkie drewno, jak to w marketach budowlanych.

Lakierobejcę nakłada się na czyste drzewo, bez wierzchnich warstw. Jeśli chcesz tak to musisz oczyścić meble z poprzedniego malowania do czystego drewna i wtedy malować bezbarwnym lub lakierobejcą. Jeśli mebel już był malowany olejną na kolor to tylko zmatowić poprzedną warstwę i pomalować olejną na taki sam kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki komplet stół i krzesła na balkonie i wypadałoby odświeżyć kolor.

> Nie wiem co to, ale jakieś drewnopodobne

> Czy nadaje się do tego coś poza olejem, czy ew. jakaś lakierobejca itp.

Najpierw napisz, czym to teraz jest potraktowane i jaki chcesz efekt finalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest pomalowane oryginalnie i zaczęło tracić kolor pod wpływem warunków atmosferycznych.

> Na zimę chowam ale i tak to za mało.

> Coś jak to, tylko bardziej "czerwone"

Czym pomalowane? Jest powloka? Ta powloka peka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czym maluje producent, to wygląda tak jakby się ścierało, blakło

To pewnie coś jak bejca lub jakaś uproszczona lakierobejca, w której oni w procesie produkcji zanurzają na chwilę całe elementy.

Aby wypróbować co zadziała, ja na spodniej części (niewidocznej w razie czego) wypróbowałbym czy da sie to zmyć, wyczyścić, zedrzeć papierem ściernym lub zdzierakiem i jak na tym będzie wyglądało ewentualne nowe malowanie lakierem lub lakierobejcą. Czerwony to pewnie jakiś mahoniowy kolor. W sklepie powinieneś dostac próbki i tym potestuj co przyniesie najbardziej porzadany efekt. Czy czyszczenie i malowanie czy może wystarczy samo malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To pewnie coś jak bejca lub jakaś uproszczona lakierobejca, w której oni w procesie produkcji

> zanurzają na chwilę całe elementy.

> Aby wypróbować co zadziała, ja na spodniej części (niewidocznej w razie czego) wypróbowałbym czy da

> sie to zmyć, wyczyścić, zedrzeć papierem ściernym lub zdzierakiem i jak na tym będzie

> wyglądało ewentualne nowe malowanie lakierem lub lakierobejcą. Czerwony to pewnie jakiś

> mahoniowy kolor. W sklepie powinieneś dostac próbki i tym potestuj co przyniesie najbardziej

> porzadany efekt. Czy czyszczenie i malowanie czy może wystarczy samo malowanie.

Wolałbym się nie bawić w czyszczenie do gołego drewna.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dla mnie nic innego nie pozostaje jak tylko lekki szlif papierem ściernym, a później jakaś

> dobra farba do drzewa, bo w chwili obecnej wygląda mi to jak zwykłe drewno napuszczone

> lakierem

Jesli autor watku nie chce sie bawic, to ja proponuje zmatowic 120tka i pociagnac jakims vidaronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.