Skocz do zawartości

Nowe życie starego laptopa ...


Timonek

Rekomendowane odpowiedzi

... czyli jak powstała ramka multimedialna zlosnik.gif

Wpadł mi do głowy pomysł .Podczas porządków wiosennych zanalazłem na szafie starego laptopa. Szkoda mi było go wywalać to był mój pierwszy przenośny komputer miałem do niego sentyment zlosnik.gif Postanowiłem dać mu drugą szansę ok.gif Zrobiłem listę potrzebnych rzeczy i udałem się na zakupy zlosnik.gif

Rozebrałem laptopa i poukładałem wszystko tak żeby zajeło to jak najmniej miejsca.

172c249420f71.jpg

następnie zmontowałem obudowę

b7718df93aae4.jpg

f42641112f038.jpg

przyszła kolej na ramkę

219050707eb3b.jpg

poźniej już tylko szpachla, docieranie i malowanie

233e66587928e.jpg

efekt był taki

320519dbb9e37.jpg

e1cc65c493406.jpg

391c60f221e6e.jpg

i to by było na tyle ok.gif

Koszt całkowity - jeden stary laptop + 70 zł elementy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pięknie

> a jak z głośnością?

> Jak z włączaniem i wyłączaniem? Zrobiłeś coś żeby automatycznie się odpalały foty? Jak dogrywasz

> nowe zdjecia?

system ładuje z usb, wywaliłem wszelkie wiatraki, zmodyfikowałem radiator jest bezszelestna. W środku jest hub usb podpiete mam tam wifi i klawiaturę bezprzewodową i pendriva. Zdjęcia mogę dograć standardowo przez usb albo poprzez pulipit zdalny ok.gif Włącz się ją standardowo guzikiem na panelu. Póki co jest schowany ale znajdę sposób i czas żeby go wyprowadzić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też myslalem o dotykowym ale póki co dalem sobie spokoj i wykorzystałem to co mialem pod ręką

Zamiana na dotykowca jest dość prosta - kupujesz folię na ekran (podłączaną pod USB), instalujesz sterownik, kalibrujesz - i voila !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiana na dotykowca jest dość prosta - kupujesz folię na ekran (podłączaną pod USB), instalujesz

> sterownik, kalibrujesz - i voila !

no niby tak ale folia interaktywna jest droga. Koszt foli na ekran 10 cali to 260 zł na 15 pewnie coś około 300 zł. Dodatkowo trzeba by ją wkleić tak żeby przylegała do matrycy więc znowu wyjmowanie na gorąco matrycy naklejanie foli chowanie pod obudowę kabli i ponowne wklejanie. Myślę że w cenie 370 zł znajdę jakiegoś tablecika fujitsu i kupie potrzebne graty. Z każdym projektem człowiek ma większe doświadczenie i pewne rzeczy zmieniłbym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niby tak ale folia interaktywna jest droga. Koszt foli na ekran 10 cali to 260 zł na 15 pewnie

> coś około 300 zł. Dodatkowo trzeba by ją wkleić tak żeby przylegała do matrycy więc znowu

> wyjmowanie na gorąco matrycy naklejanie foli chowanie pod obudowę kabli i ponowne wklejanie.

> Myślę że w cenie 370 zł znajdę jakiegoś tablecika fujitsu i kupie potrzebne graty. Z każdym

> projektem człowiek ma większe doświadczenie i pewne rzeczy zmieniłbym

czasem można kupić za 200-250 calego laptopa 12-13" fujitsu-siemens za ekranem dotykowym. za 100-200 cały monitor dotykowy LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> phi do mojej ramki masz jeszcze pilota radiowego

tam też jest. zobacz sobie gościa mieszkanie - dla mnie bomba. wg jego pomysłu mam podobnie zrobioną ściankę w salonie i nie tylko.

najbardziej mi się podoba taki czytnik DVD smile.gif - http://www.mediacenterhouse.com/installs/elootos/lounge/

slot-dvdrom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tam też jest. zobacz sobie gościa mieszkanie - dla mnie bomba. wg jego pomysłu mam podobnie

> zrobioną ściankę w salonie i nie tylko.

> najbardziej mi się podoba taki czytnik DVD -

> http://www.mediacenterhouse.com/installs/elootos/lounge/

fajnie zlosnik.gif może kiedyś jak bede miał czas to wezme sie za coś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.