Skocz do zawartości

Coś bym se zbudował.....


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> Niebawem beda

> Jak na razie uzbierane sa w nowe oslony itp

jak jest projektowany napęd w tych bolidach?

Rozumiem, że skrzynia zostaje seryjna (czyli sekwencyjna, kłowa).

Dalej łańcuch, zębatka i półosie na przegubach? Jakiś dyfer jest czy na sztywno? Elementy układu przeniesienia napędu są dobierane z istniejących modeli samochodów/maszyn czy projektowane od podstaw i dorabiane na zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jest projektowany napęd w tych bolidach?

> Rozumiem, że skrzynia zostaje seryjna (czyli sekwencyjna, kłowa).

> Dalej łańcuch, zębatka i półosie na przegubach? Jakiś dyfer jest czy na sztywno? Elementy układu

> przeniesienia napędu są dobierane z istniejących modeli samochodów/maszyn czy projektowane od

> podstaw i dorabiane na zamówienie?

Do silnika motocyklowego dokladam swoja wlasna os wykonana od podstaw.

Skrzynia jest oryginalna z motocykla.

Jest to walek 35mm grubosci, na ktorym jest flansza do przykrecenia zebatki napedowej (montuje zebatki o 65 zebach) oraz tarczy hamulcowej. Na końcach walka sa flansze do przykrecenia polosi, ktore pochodza z vw.

Walek zamontowany jest na dwoch sztukach lozysk.

Naped przenoszony jest za pomoca oryginalnego lancucha z motocykla "dawcy".

Przy szerokosci okolo 205cm przy przepychaniu buggy na skreconych kolach daje znac o sobie 100% szpera.

Niektorzy montuja dyfry, dodatkowe skrzynie biegow (znam przypadek zamontowania do silnika 1000cm skrzyni z poczciwego Zuka), tyle ile konstruktorow tyle pomyslow. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do silnika motocyklowego dokladam swoja wlasna os wykonana od podstaw.

> Skrzynia jest oryginalna z motocykla.

> Jest to walek 35mm grubosci, na ktorym jest flansza do przykrecenia zebatki napedowej (montuje

> zebatki o 65 zebach) oraz tarczy hamulcowej. Na końcach walka sa flansze do przykrecenia

> polosi, ktore pochodza z vw.

> Walek zamontowany jest na dwoch sztukach lozysk.

> Naped przenoszony jest za pomoca oryginalnego lancucha z motocykla "dawcy".

> Przy szerokosci okolo 205cm przy przepychaniu buggy na skreconych kolach daje znac o sobie 100%

> szpera.

> Niektorzy montuja dyfry, dodatkowe skrzynie biegow (znam przypadek zamontowania do silnika 1000cm

> skrzyni z poczciwego Zuka), tyle ile konstruktorow tyle pomyslow.

a z ciekawosci - ile kosztuje takie kompletne 2osobowe buggy pod silnik motocyklowy? (akurat jakis tam silnik 750cm mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niebawem beda

> Jak na razie uzbierane sa w nowe oslony itp

Bardzo mi się te pojazdy podobają. Pooglądałem stronkę i moim zdaniem bardzo staranne i solidne wykonanie. Zanim zabrałem się za replikę Super 7 to poważnie rozważałem takie Buggy. Może będzie to kiedyś jakiś kolejny projekcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo mi się te pojazdy podobają. Pooglądałem stronkę i moim zdaniem bardzo staranne i solidne

> wykonanie. Zanim zabrałem się za replikę Super 7 to poważnie rozważałem takie Buggy. Może

> będzie to kiedyś jakiś kolejny projekcik.

Dziekuje za dobre slowo ok.gif

Wrzuciłbym jeszcze kilka fotek ale nie chce robic smietnika z tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.